TVN24 | Świat

Marion Marechal, siostrzenica Marine Le Pen chce stworzyć koalicję "wszystkich patriotów"

TVN24 | Świat

Autor:
js/kab
Źródło:
PAP

Marion Marechal, siostrzenica Marine Le Pen, startującej w wyborach prezydenckich we Francji liderki Zjednoczenia Narodowego, zaapelowała w środę o stworzenie przed wyborami parlamentarnymi frontu prawicy, reprezentującego "wszystkich patriotów".

O GODZINIE 21 W TVN24 BIS DEBATA MACRON-LE PEN. OGLĄDAJ W TVN24 GO >>>

Marion Marechal objęła we wtorek stanowisko wiceszefowej Rekonkwisty, partii prawicowego publicysty Erica Zemmoura i rywala jej ciotki, który w pierwszej turze wyborów prezydenckich 10 kwietnia uzyskał 7 procent głosów i nie przeszedł do drugiej tury.

Komentując słaby wynik Zemmoura Marion Marechal stwierdziła w stacji BFM TV, że "jest praca do wykonania" przed czerwcowymi wyborami parlamentarnymi we Francji, przed którymi trzeba zjednoczyć "całą prawicę i patriotów".

Polityk oceniła, że Le Pen "może jeszcze wygrać wybory prezydenckie", ale nie powinna ubiegać się jedynie o poparcie lewicowych wyborców Jean-Luca Melenchona, który uzyskał trzeci wynik w pierwszej turze.

Druga tura wyborów prezydenckich we Francji

Druga tura wyborów prezydenckich, w której zmierzą się Marine Le Pen oraz ubiegający się o reelekcję Emmanuel Macron odbędzie się w najbliższą niedzielę. Wybory parlamentarne zaplanowano we Francji na 12 i 19 czerwca.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL O WYBORACH PREZYDENCKICH WE FRANCJI

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości