Świat

Zapełniony kalendarz Trumpa na szczyt G20

Świat


Donald Trump zapowiedział co najmniej osiem bilateralnych spotkań podczas szczytu G20, który w dniach 28 i 29 czerwca odbędzie się w Osace w Japonii. Amerykański prezydent będzie rozmawiał między innymi z prezydentem Chin, prezydentem Rosji, prezydentem Turcji, z następcą saudyjskiego tronu oraz z kanclerz Niemiec.

Trump zapowiedział, że z Putinem ma zamiar rozmawiać o sytuacji na Bliskim Wschodzie, w szczególności o działaniach Iranu oraz o wojnie domowej w Syrii. W trakcie spotkania poruszone mają być także relacje Rosji z Ukrainą.

Trump nakłada nowe sankcje na Iran >

Prezydent USA w Osace ma spotkać się także z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, prezydentem Chin Xi Jinpingiem, saudyjskim następcą tronu księciem Muhammadem ibn Salmanem, prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, premierami: Indii Narendrą Modim, Australii Scottem Morrisonem i Japonii Shinzo Abe.

Biały Dom: nie ma w planach spotkania z Kimem

Po zakończeniu szczytu w Osace Trump wybiera się do Korei Południowej, gdzie być może odwiedzi strefę zdemilitaryzowaną, oddzielającą obydwie Koree. Nie ma jednak w planach, jak poinformował Biały Dom, spotkania z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.

Autor: tmw//now / Źródło: PAP