Świat

Debiut Korwin-Mikkego w europarlamencie. Tłumacze "nie dawali rady"

Świat

Pierwsze wystąpienie Janusza Korwin-Mikkego w PE
Parlament EuropejskiPierwsze wystąpienie Janusza Korwin-Mikkego w PE

Janusz Korwin-Mikke po raz pierwszy zabrał głos na forum Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Wpatrzony w kartkę, łamaną angielszczyzną, mówił o globalnym ociepleniu i "oszustwach" z tym związanych. Nie obyło się bez problemów.

Janusz Korwin - Mikke będzie w środę gościem "Kropki nad i" w TVN24 o 20:00

Świeżo upieczony europoseł i lider Nowej Prawicy zabrał głos ok. godz. 10.50. Jego wystąpienie trwało zaledwie 1,5 minuty. Mówił o wysokich kosztach energii. Przekonywał, że wynikają one z działań Unii Europejskiej dot. walki z globalnym ociepleniem. - Globalne ocieplenie, jeżeli istnieje, nie jest spowodowane działalnością człowieka, to humbug (oszustwo - red.). To instrument, który służy osiągnięciu realizacji doktryny "zero growth" (chodzi o ograniczanie wzrostu gospodarczego ze względu na ochronę środowiska - red.) - mówił Korwin-Mikke.

Europoseł NP postulował także powołanie urzędu prokuratora Unii Europejskiej. Jak mówił, prokurator powinien znaleźć pseudonaukowców, którzy "w złej wierze wspierali to szaleństwo", osądzić i wsadzić ich do więzienia.

Tłumacze "nie dawali rady"

Korwin-Mikke był wyraźnie zdenerwowany, cały czas wpatrywał się w kartkę. Miał też problem z włączeniem mikrofonu, a tłumacze mieli kłopot z objaśnianiem jego słów. Europoseł, który na portalu społecznościowym zamieścił treść swojego wystąpienia, napisał: "Na drugi raz będę dawał tłumaczom wcześniej - bo nie dawali rady...".

Jego wystąpienie przeszło bez echa. Nie było pytań z sali. Skomentował je za to na Twitterze europoseł PO Jacek Saryusz-Wolski:

Czterech europosłów Nowej Prawicy

Nowa Prawica uzyskała 7,15 proc. głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Z jej list mandaty oprócz Korwin-Mikkego uzyskali Robert Iwaszkiewicz, Michał Marusik i Stanisław Żółtek.

Autor: db/ja/zp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Parlament Europejski

Tagi:
Raporty: