TVN24 | Świat

Stacja CNN zwolniła z pracy Chrisa Cuomo, brata byłego gubernatora stanu Nowy Jork

TVN24 | Świat

Autor:
momo/dap
Źródło:
PAP

Stacja telewizyjna CNN rozwiązała w sobotę umowę z Chrisem Cuomo, bratem byłego gubernatora stanu Nowy Jork Andrew Cuomo. Powodem tej decyzji są podejmowane przez dziennikarza "próby wybielenia brata", na którym ciążą zarzuty o molestowanie seksualne - podało biuro prasowe CNN.

Przed swym ostatecznym zwolnieniem Chris Cuomo, prezenter i gospodarz dziennika informacyjnego nadawanego o godz. 21, był przez pewien czas zawieszony w obowiązkach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Zwróciliśmy się do kancelarii adwokackiej o zbadanie sprawy, a następnie podjęliśmy decyzję o rezygnacji z jego usług w trybie natychmiastowym" - wyjaśniono w komunikacie opublikowanym na Twitterze. "W trakcie dochodzenia ujawnione zostały kolejne informacje" obciążające dziennikarza - dodano.

"Dokumenty, które skłaniają do postawienia bardzo poważnych pytań"

Z dokumentów opublikowanych po zakończeniu śledztwa zleconego przez Zgromadzenie Stanowe Nowego Jorku, które przyniosły dowody na molestowanie seksualne kobiet przez byłego gubernatora, wynika też, że Chris Cuomo doradzał swemu bratu, jak wyjść z opresji. Kierownictwo CNN uznało to za nielicujące z etyką dziennikarską.

- Dokumenty te, w które wcześniej nie mieliśmy wglądu, skłaniają do postawienia bardzo poważnych pytań - powiedział jeszcze we wtorek rzecznik stacji, wskazując zarazem, że zaangażowanie dziennikarza w obronę brata było "szersze niż pierwotnie zakładaliśmy".

51-letni Chris Cuomo nigdy nie zaprzeczał, że starał się pomóc starszemu bratu. Podczas przesłuchań w lipcu zadeklarował, że zrobiłby wszystko, o co poprosiłby go jego 64-letni brat.

"Miażdżące dowody" przeciwko byłemu gubernatorowi

O molestowanie seksualne, jakiego starszy z braci Cuomo dopuszczał się na przestrzeni ponad dekady, oskarża go w sumie 11 kobiet. W październiku Andrew Cumo został uznany winnym agresji seksualnej wobec swej dawnej współpracownicy. Do molestowania doszło w grudniu 2020 roku.

Andrew CuomoShutterstock

22 listopada Zgromadzenie Stanowe Nowego Jorku ogłosiło wyniki dochodzenia, które zawierało "miażdżące dowody" na molestowanie seksualne kobiet przez byłego gubernatora. Znalazły się tam również inne zarzuty. Raport niższej izby stanowego parlamentu Nowego Jorku obwinia Cuomo m.in. o wykorzystywanie podległych mu osób w przygotowaniu w godzinach pracy jego książki na temat COVID-19.

Dochodzenie w sprawie Chrisa Cuomo, brata gubernatora, nie zostało jeszcze zakończone i będzie kontynuowane mimo jego zwolnienia ze stacji - zapewnia kierownictwo CNN.

Autor:momo/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock