Brytyjski resort: Rosjanie mogą strzelać do dezerterów, wprowadzają "jednostki blokujące"

Autor:
tas//now
Źródło:
PAP

Rosyjskie wojska w Ukrainie prawdopodobnie zaczęły rozmieszczać oddziały, których zadaniem jest strzelanie do własnych dezerterów - przekazało w piątkowym sprawozdaniu brytyjskie ministerstwo obrony, opierając się na informacjach wywiadowczych. Jak podkreślił resort, taktyka strzelania do dezerterów może świadczyć o niskim morale i niezdyscyplinowaniu rosyjskich jednostek.

"Ze względu na niskie morale i niechęć do walki siły rosyjskie prawdopodobnie zaczęły rozmieszczać 'oddziały zaporowe' lub 'jednostki blokujące', które grożą strzelaniem do własnych wycofujących się żołnierzy w celu zmuszenia ich do ofensywy i były stosowane w poprzednich konfliktach przez siły rosyjskie" - napisało brytyjskie ministerstwo obrony w piątkowym komunikacie na podstawie informacji wywiadu.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Brytyjski resort przekazał, że "w ostatnim czasie rosyjscy generałowie prawdopodobnie chcieli, aby dowódcy używali broni przeciwko dezerterom, w tym ewentualnie zezwalali na strzelanie w celu zabicia takich dezerterów po uprzednim ostrzeżeniu".

Rosyjski żołnierz. Zdjęcie ilustracyjnemil.ru

"Utrzymywać pozycje obronne do śmierci"

"Generałowie prawdopodobnie chcieli również, aby utrzymywać pozycje obronne do śmierci. Taktyka strzelania do dezerterów prawdopodobnie świadczy o niskiej jakości, niskim morale i niezdyscyplinowaniu sił rosyjskich" - dodano w piątkowym sprawozdaniu ministerstwa obrony Wielkiej Brytanii.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości