Gangster przebrał się za własną córkę, chciał uciec. Służby pokazały nagranie

Świat


Clauvino da Silva, gangster i diler narkotykowy, próbował uciec z więzienia przebrany za własną córkę. Władze penitencjarne upubliczniły nagranie z zarejestrowanym momentem udaremnienia ucieczki.

Clauvino "Baixinho" da Silva, członek brazylijskiego gangu Red Command, został skazany na 73 lata pozbawienia wolności w związku z handlem i przemytem narkotyków. Po nieudanej próbie ucieczki z więzienia Bangu 3 w Rio de Janerio został przeniesiony do placówki o zaostrzonym rygorze Bangu 1. Jak podało BBC, powołując się na brazylijskie media, od momentu przeniesienia znajdował się w odosobnieniu.

Historię 42-letniego Brazylijczyka, który w zeszłą sobotę zamierzał opuścić zakład karny, udając własną 19-letnią córkę - w peruce, gumowej masce i damskim ubraniu - relacjonowały media na całym świecie.

W poniedziałek władze więzienia postanowiły pokazać nagranie z kamer rejestrujących moment, w którym strażnicy zorientowali się, że osoba, która chce opuścić zakład karny, to nie odwiedzająca Clauvino da Silvę córka, a sam "Baixinho".

Kilka dni po nieudanej próbie ucieczki władze więzienia poinformowały, że 42-letni gangster został znaleziony martwy. Jak przekazano, popełnił samobójstwo.

Zdradziła go nerwowość

Służba więzienna Rio de Janeiro opublikowała zdjęcia i nagranie pokazujące Clauvino da Silvę w gumowej masce i w peruce z ciemnymi długimi włosami. Miał na sobie obcisłe dżinsy, różową koszulkę z nadrukiem, biustonosz oraz okulary. W takim kamuflażu zamierzał po upływie czasu odwiedzin opuścić zakład karny głównym wejściem.

Da Silvę zdradziło jednak nie przebranie, ale nerwowość. Strażnicy postanowili skontrolować "dziewczynę" i wszystko się wydało.

Władze więzienia przekazały, że według planów 19-latka miała pozostać na terenie więzienia. Nie sprecyzowano, co miało dziać się dalej i w jaki sposób dziewczyna mogła planować opuścić więzienie. Po fiasku przedsięwzięcia nastolatka została aresztowana, podobnie jak siedem innych osób, podejrzewanych o współudział w zorganizowaniu próby ucieczki.

Przemoc w brazylijskich więzieniachPAP

Autor: asty / Źródło: Reuters