Aktorka z "Niewolnicy Isaury" ministrem w rządzie nowego prezydenta Brazylii

Autor:
ft/tr
Źródło:
PAP

W skład administracji prezydenta Brazylii Luli da Silvy weszła aktorka Lucelia Santos, znana z głównej roli w serialu "Niewolnica Isaura". W gabinecie lewicowego prezydenta będzie jedną z odpowiedzialnych za resort kultury.

Jak podały w środę źródła w Partii Pracujących (PT), z którą związany jest prezydent elekt, brazylijska artystka będzie współodpowiedzialna za resort kultury. Swoją funkcję Lucelia Santos ma sprawować wspólnie z dwoma politykami Partii Pracujących: Marcio Tavaresem oraz Jucą Ferreira. Ten ostatni potwierdził w środę lokalnym mediom, że aktorka "będzie jedną z trzech odpowiedzialnych za kierowanie resortem kultury" w nowym gabinecie Luli.

65-letnia Santos ubiegała się w tegorocznych wyborach parlamentarnych bez powodzenia o mandat w Izbie Deputowanych. O miejsce w ławach tej niższej izby parlamentu artystka walczyła z listy centrolewicowej Brazylijskiej Partii Socjalistycznej (PSB).

Aktorka z "Niewolnicy Isaury"

Lucelia Santos, która jest też reżyserką i producentką filmową, zasłynęła z roli w serialu "Niewolnica Isaura", nakręconego w 1977 roku na podstawie powieści o tej samej nazwie autorstwa Bernardo Guimaraesa. Utwór opowiada miłosną historię ze schyłku brazylijskiego niewolnictwa w XIX w.

Serial "Niewolnica Isaura", w którym u boku Santos wystąpił Rubens de Falco, wcielając się w postać Leoncia, uchodzi za telenowelę z największą oglądalnością na świecie w historii telewizji.

Brazylijska produkcja była pierwszym serialem z tego gatunku wyświetlanym w Polsce. Na ekranach telewizorów "Niewolnica Isaura" pojawiła się w 1985 roku, bijąc rekordy oglądalności. Na fali ogromnej popularności w maju tegoż roku zorganizowana została podróż do Polski odtwórców głównych ról serialu: Lucelii Santos oraz Rubesa de Falco.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/tr

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości