Policja przerwała 25-osobowe seksparty. Jednym z uczestników był europoseł Fideszu

Źródło:
PAP

Belgijska policja przerwała nielegalne seksparty, które zostało zorganizowane w centrum Brukseli pomimo obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią - poinformowały belgijskie media. Przekazały też, że w imprezie wziął udział europoseł. Okazało się, że to Jozsef Szajer, członek Fideszu, w europarlamencie reprezentujący frakcję Europejskiej Partii Ludowej. Polityk przyznał się do udziału w seksparty i przeprosił.

Jak podaje dziennik "Het Nieuwsblad", impreza odbyła się w piątek w piwnicy jednego z gejowskich barów przy Rue des Pierres w centrum Brukseli, nieopodal słynnego Grand Place.

Źródło tej gazety poinformowało, że 25 uczestników, z których większość stanowili mężczyźni, zostało ukaranych mandatami za naruszenie obostrzeń wprowadzonych w ramach walki z koronawirusem. W Belgii bary i restauracje są zamknięte, nie można też urządzać imprez czy spotkań.

Europoseł Fideszu przyznał się do uczestnictwa w imprezie

Popularny dziennik "La Dernière Heure" podał, że wśród uczestników miało być kilku dyplomatów i poseł do Parlamentu Europejskiego. Eurodeputowany rzekomo próbował uciec, ale miał zostać złapany i przesłuchany przez policję. Według belgijskich mediów na miejscu zdarzenia funkcjonariusze znaleźli narkotyki.

Niedługo później media podawały, że europosłem, który wziął udział w seks party, był Jozsef Szajer, członek i jeden z założycieli Fideszu, partii premiera Viktora Orbana. Szajer - który w europarlamencie reprezentuje frakcję Europejskiej Partii Ludowej - niespodziewanie zrezygnował z mandatu eurodeputowanego w weekend.

Po tym, jak informacje o przerwanym przez policję seksparty obiegły media, Szajer wydał oświadczenie, w którym przyznał się do uczestnictwa w spotkaniu. "Przepraszam moją rodzinę, moich kolegów, moich wyborców. Proszę, aby ocenili mój błąd na tle 30 lat poświęcenia i ciężkiej pracy. Błąd jest ściśle osobisty, jestem jedynym, który ponosi za niego odpowiedzialność" - zaznaczył.

Uzasadniając swoją rezygnację, Szajer oświadczył, że nie ma ona "nic wspólnego z bieżącą, ożywioną debatą polityczną, która toczy się na szczeblu europejskim". Rezygnacja, która została przekazana przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego Davidowi Sassolemu ma wejść w życie z końcem grudnia.

Jozsef SzajerDAINA LE LARDIC/UE

Jozsef Szajer - kim jest?

Polityk od 1990 do 2004 sprawował mandat posła do węgierskiego Zgromadzenia Narodowego. Był m.in. przewodniczącym klubu parlamentarnego Fideszu (1994–2002) i wiceprzewodniczącym parlamentu (2002–2004). Od 1998 do 2002 kierował węgierskim komitetem integracji europejskiej. W 2000 roku wszedł w skład władz Europejskiej Partii Ludowej. W europarlamencie zasiadał nieprzerwanie od 2004 roku.

Autorka/Autor:ads//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock