Noga turystki utknęła w ruchomym chodniku. Konieczna była amputacja

Źródło:
CNN, CBS News
Don Mueang International Airport w Bangkoku
Don Mueang International Airport w Bangkoku
Google Maps
Don Mueang International Airport w BangkokuGoogle Maps

Noga 57-letniej podróżnej utknęła między metalowymi częściami ruchomego chodnika na lotnisku w Bangkoku. Lekarze musieli amputować kończynę na wysokości kolana. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Do zdarzenia doszło 29 czerwca na lotnisku Dong Mueang. Jego dyrektor, cytowany przez CNN Karant Thanakuljeerapat, przekazał podczas konferencji, że poszkodowana 57-latka miała lecieć z Bangkoku do miasta Nakhon Si Thammarat, położonego na południu kraju. Nie podano personaliów kobiety, wiadomo tylko, że jest ona obywatelką Tajlandii.

Noga utknęła w ruchomym chodniku

Karant Thanakuljeerapat wyjaśnił, że noga kobiety utknęła między metalowymi elementami ruchomego chodnika, gdy turystka zbliżała się do pasa na jego końcu. Dyrektor zaznaczył, że na miejscu wypadku szybko pojawili się ratownicy medyczni. 57-latka została przetransportowana do szpitala. Lekarzom nie udało się uratować jej kończyny. Ze względu na ciężkie obrażenia konieczna była amputacja na wysokości kolana. - Chciałbym wyrazić nasz najgłębszy smutek - podkreślił Karant Thanakuljeerapat.

Dyrektor obiecał, że wszystkie koszty leczenia 57-latki zostaną pokryte przez państwową firmę, która zarządza tajlandzkimi lotniskami. Poinformował też, że wszystkie ruchome chodniki na lotnisku Dong Mueang zostały tymczasowo wyłączone z użytku. - Przyczyna zdarzenia nadal jest ustalana. Być może będziemy musieli powołać komitet rozpoznawczy z udziałem osób z zewnątrz, aby zapewnić bezstronne i przejrzyste dochodzenie - zapowiedział Karant Thanakuljeerapat. Przekazał jednocześnie, że zdarzenie zostało zarejestrowane przez jedną z lotniskowych kamer.

ZOBACZ TEŻ: Zatrzymano pilota, który stawił się na lot pod wpływem alkoholu. Miał lecieć do USA

Bangkok. Kolejny taki wypadek na lotnisku

Jak podaje CBS News, na krążących w mediach społecznościowych zdjęciach widać, że w wyniku zdarzenia zniszczeniu uległa również walizka kobiety. Oderwały się od niej kółka. Wyłamane miały być też elementy, które powinny zakrywać krawędź pasa kończącego ruchomy chodnik.

Portal przypomina, że w 2019 roku na lotnisku Dong Mueang doszło do podobnego, jednak znacznie mniej poważnego w skutkach wypadku. Wtedy zniszczeniu uległ but pasażerki, której stopa zaklinowała się przy zejściu z ruchomego chodnika. CBS News zaznacza jednocześnie, że tamta sytuacja miała miejsce w innym terminalu.

ZOBACZ TEŻ: Niebezpieczny przedmiot wykryty na lotnisku. Czym jest "słomka wampira"?

Autorka/Autor:kgo//az

Źródło: CNN, CBS News

Źródło zdjęcia głównego: stockphoto for you/Shutterstock