Atak Rosji na Ukrainę. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 167. dzień. Rosyjskie straty od początku inwazji na Ukrainę sięgają od 70 do 80 tysięcy żołnierzy - zabitych lub rannych - przekazał podsekretarz obrony USA do spraw politycznych Colin Kahl - podała agencja Reutera.

> Okupanci zamierzają w najbliższym czasie nielegalnie deportować do Rosji 104 dzieci z zajętych terenów obwodu ługańskiego na wschodzie Ukrainy; są to plany przedstawione przez rosyjską rzeczniczkę praw dziecka Marię Lwową-Biełową – powiadomił lojalny wobec Kijowa szef władz Ługańszczyzny Serhij Hajdaj.

> Siły rosyjskie uszkodziły elektrociepłownię w Charkowie, która zaopatruje jedną trzecią miasta w ogrzewanie i gorącą wodę - poinformował szef władz obwodu charkowskiego na wschodzie Ukrainy Ołeh Syniehubow.

> W gminie buczańskiej w obwodzie kijowskim w Ukrainie znaleziono i zidentyfikowano ciała 458 osób, które zginęły wskutek rosyjskiej agresji – podały lokalne władze.

> Rosyjskie straty od początku inwazji na Ukrainę sięgają od 70 do 80 tysięcy żołnierzy - zabitych lub rannych - przekazał podsekretarz obrony USA do spraw politycznych Colin Kahl - podała agencja Reutera.

> Na 10 lat więzienia ukraiński sąd skazał Michaiła Kulikowa, rosyjskiego czołgistę, który w lutym ostrzelał blok mieszkalny w Czernihowie. - Chciałbym poprosić o wybaczenie babuszkę, którą wystraszyliśmy. Przepraszam ludność Ukrainy za to, że wtargnęliśmy. Nie ma na to usprawiedliwienia - powiedział Rosjanin po ogłoszeniu wyroku.

> Admirał Mychajło Jeżel, były minister obrony Ukrainy i były dowódca ukraińskiej marynarki wojennej, został oskarżony o zdradę stanu - przekazało Państwowe Biuro Śledcze (DBR). Sprawa dotyczy uzgodnienia przez niego w 2010 roku umowy przedłużającej stacjonowanie na Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

> Żołnierze kanadyjskich sił specjalnych prowadzą szkolenia dla ukraińskich żołnierzy na Ukrainie - twierdzą kanadyjskie media. Minister obrony Kanady Anita Anand nie zaprzeczyła tym informacjom.

> W kontrolowanych przez okupacyjne władze obwodach chersońskim i zaporoskim Ukrainy zaczęto wydawać rosyjskie prawa jazdy i tablice rejestracyjne - poinformowała rosyjska sekcja BBC na Telegramie.

> Pentagon ogłosił nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości miliarda dolarów. W transzy znalazła się między innymi amunicja do systemów artylerii rakietowej HIMARS i obrony powietrznej NASAMS.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości