Zniszczone bloki mieszkalne w pobliżu centrum Mariupola

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Ze wstępnych szacunków ukraińskich władz wynika, że w blokowanym przez Rosjan Mariupolu na południowym wschodzie Ukrainy zginęło prawie 5 tysięcy ludzi, w tym około 210 dzieci - napisał w poniedziałek portal "Ukraińskiej Prawdy". Na zarejestrowanych nagraniach z miasta widać zniszczone i uszkodzone bloki mieszkalne.

"Ukraińska Prawda" informuje, że na razie niemożliwe jest dokładne określenie liczby ofiar w Mariupolu - ze wstępnych szacunków ukraińskich władz wynika, że w blokowanym przez Rosjan mieście zginęło prawie 5 tysięcy ludzi, w tym około 210 dzieci. Uszkodzonych zostało 90 proc. budynków mieszkalnych.

"Ukraińska Prawda", powołując się na statystyki władz, podaje, że po zablokowaniu przez Rosjan miasta udało się z niego ewakuować 150 tysięcy osób. W oblężonym Mariupolu pozostaje około 170 tysięcy ludzi.

Miasto jest w oblężeniu 28 dni. Przed blokadą z Mariupola wyjechało około 140 tysięcy mieszkańców. 30 tysięcy mieszkańców wywieziono do Rosji albo na wschód Ukrainy niekontrolowany przez rząd w Kijowie - pisze "UP".

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości