Atak nożownika w austriackim pociągu


Dwie osoby zostały ranne w ataku nożownika, do którego doszło rano w Austrii. Napastnik, najprawdopodobniej niezrównoważony psychicznie 60-letni Niemiec, został zatrzymany przez policję.

Do ataku doszło ok. godz. 6.30 w pociągu regionalnym ÖBB w kraju związkowym Vorarlberg w zachodniej Austrii.

Ze wstępnych informacji wynika, że w pociągu relacji Sulz-Bregencja doszło do kłótni pomiędzy dwoma mężczyznami.

Austriacki portal kleinezeitung.at donosi, że 60-letni Niemiec w pewnej chwili wyciągnął nóż i dźgnął 19-latka w brzuch i plecy. Potem zaatakował jeszcze innego pasażera, 17-latka w szyję.

Obaj zaatakowani doznali poważnych obrażeń i przebywają w szpitalu.

Policja użyła gazu pieprzowego

Po wjechaniu pociągu na stację nożownik został zatrzymany przez dwóch policjantów. 60-latek stawił czynny opór, co zmusiło funkcjonariuszy do użycia gazu pieprzowego.

Pomagający w obezwładnieniu przestępcy 22-letni pasażer pociągu został lekko ranny w rękę.

Zszokowanym podróżnym udzielił pomocy zespół interwencji kryzysowej, potem udali się oni w dalszą drogę pociągiem zastępczym.

Kolejny atak

To już trzeci atak w pociągu w ciągu niespełna miesiąca. W połowie lipca 17-letni dżihadysta zaatakował pasażerów siekierą w pociągu pod Wuerzburgiem, raniąc kilka osób.

W sobotę w szwajcarskim Salez 27-letni Szwajcar podpalił wagon i ranił nożem kilka osób. Zginęła 34-letnia kobieta, potem zmarł sam napastnik.

Autor: pk\mtom / Źródło: kleinezeitung.at, PAP

Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP