Atak na autobus w Jerozolimie, siedem osób rannych

Autor:
MAK//now
Źródło:
PAP

Siedem osób zostało rannych, w tym dwie ciężko, w wyniku ostrzelania autobusu miejskiego w niedzielę nad ranem w centrum Jerozolimy. Sprawca zbiegł, izraelska policja i służby bezpieczeństwa poinformowały, że trwają jego poszukiwania.

Do ataku doszło w starej części Jerozolimy, w pobliżu Grobowca Dawida, niedaleko Ściany Płaczu. Policja otoczyła cały rejon i rozpoczęła poszukiwania napastnika, który zbiegł - głosi opublikowany przez służby komunikat.

Rzecznik Magen David Adom (MDA), izraelskiego odpowiednika Czerwonego Krzyża, poinformował, że siedem osób zostało rannych, kobieta i sześciu mężczyzn, z których dwóch jest w stanie ciężkim.

Kierowca: zatrzymałem się na przystanku i w tym momencie zaczęła się strzelanina

"Wracałem ze Ściany Płaczu. Autobus był pełen pasażerów. Zatrzymałem się na przystanku koło Grobowca Dawida i w tym momencie zaczęła się strzelanina" - powiedział kierowca autobusu dziennikarzom.

Od wiosny tego roku 19 osób, głównie izraelskich cywilów, poniosło śmierć w rezultacie ataków dokonanych przez Palestyńczyków.

Armia izraelska nasiliła w odwecie operacje w okupowanej Cisjordanii, które kosztowały życie co najmniej 50 Palestyńczyków. W ubiegłym tygodniu dokonała "operacji prewencyjnej" w Strefie Gazy przeciwko Islamskiemu Dżihadowi. W jej rezultacie zginęło co najmniej 49 Palestyńczyków. 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP