Atak na autobus w Jerozolimie, siedem osób rannych

Autor:
MAK//now
Źródło:
PAP

Siedem osób zostało rannych, w tym dwie ciężko, w wyniku ostrzelania autobusu miejskiego w niedzielę nad ranem w centrum Jerozolimy. Sprawca zbiegł, izraelska policja i służby bezpieczeństwa poinformowały, że trwają jego poszukiwania.

Do ataku doszło w starej części Jerozolimy, w pobliżu Grobowca Dawida, niedaleko Ściany Płaczu. Policja otoczyła cały rejon i rozpoczęła poszukiwania napastnika, który zbiegł - głosi opublikowany przez służby komunikat.

Rzecznik Magen David Adom (MDA), izraelskiego odpowiednika Czerwonego Krzyża, poinformował, że siedem osób zostało rannych, kobieta i sześciu mężczyzn, z których dwóch jest w stanie ciężkim.

Kierowca: zatrzymałem się na przystanku i w tym momencie zaczęła się strzelanina

"Wracałem ze Ściany Płaczu. Autobus był pełen pasażerów. Zatrzymałem się na przystanku koło Grobowca Dawida i w tym momencie zaczęła się strzelanina" - powiedział kierowca autobusu dziennikarzom.

Od wiosny tego roku 19 osób, głównie izraelskich cywilów, poniosło śmierć w rezultacie ataków dokonanych przez Palestyńczyków.

Armia izraelska nasiliła w odwecie operacje w okupowanej Cisjordanii, które kosztowały życie co najmniej 50 Palestyńczyków. W ubiegłym tygodniu dokonała "operacji prewencyjnej" w Strefie Gazy przeciwko Islamskiemu Dżihadowi. W jej rezultacie zginęło co najmniej 49 Palestyńczyków. 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości