"Czujnie obserwujemy wszystkie irańskie drony i pociski"

Źródło:
TVN24 Reuters PAP
Daniel Hagari, rzecznik izraelskich sił zbrojnych, o ataku Iranu na Izrael
Daniel Hagari, rzecznik izraelskich sił zbrojnych, o ataku Iranu na IzraelTVN24
wideo 2/3
Daniel Hagari, rzecznik izraelskich sił zbrojnych, o ataku Iranu na IzraelTVN24

Iran wystrzelił ponad sto dronów w kierunku Izraela. Wojsko jest w stanie najwyższej gotowości. - To gwałtowna i bardzo niebezpieczna eskalacja. Nasze zdolności obrony i ataku są w najwyższej gotowości na wypadek pełnowymiarowego ataku ze strony Iranu - oświadczył rzecznik izraelskich sił zbrojnych Daniel Hagari.

- Iran rozpoczął bezpośredni atak ze swojego terytorium na państwo Izrael. Czujnie obserwujemy wszystkie irańskie drony i pociski skierowane w naszą stronę - oświadczył rzecznik izraelskich sił zbrojnych Daniel Hagari. - To gwałtowna i bardzo niebezpieczna eskalacja. Nasze zdolności obrony i ataku są w najwyższej gotowości na wypadek pełnowymiarowego ataku ze strony Iranu - dodał.

ATAK IRANU NA IZRAEL. RELACJA

Jak przekonywał Hagari, Izrael i sojusznicy "są gotowi do obrony kraju i swoich obywateli". - Jesteśmy zdeterminowani, by skutecznie wypełnić tę misję dodał.

Atak Iranu na Izrael. Netanjahu wygłosił orędzie

Iran wystrzelił drony w kierunku Izraela

Izraelska armia, cytowana przez agencję Reutera, poinformowała, że Iran wystrzelił w kierunku Izraela kilkadziesiąt dronów. Ich lot ma zająć kilka godzin. Źródła Reutera przekazują, że drony zostały zauważone nad Irakiem. Kraj ten podjął decyzję o zamknięciu swojej przestrzeni powietrznej.

Biały Dom potwierdził, że Iran rozpoczął atak na Izrael, a Stany Zjednoczone wesprą izraelską obronę przeciwko temu zagrożeniu.

"Izrael odwołał w sobotę zaplanowane na nadchodzące dni wycieczki szkolne i inne aktywności młodzieży, w tym początek święta Paschy, a także postawił siły zbrojne w stan pełnej gotowości w związku z możliwym atakiem Iranu" - pisała wcześniej agencja Reuters.

Autorka/Autor:kab

Źródło: TVN24 Reuters PAP