Premier Armenii spotka się z Putinem. Po izolacji

Autor:
tas
Źródło:
TASS, BBC, PAP

Premier Armenii Nikol Paszynian planuje spotkać się w Moskwie z prezydentem Władimirem Putinem. Spotkanie zaplanowano na 7 kwietnia. Do tego czasu będzie się izolował - podała rosyjska agencja TASS.

Rzeczniczka szefa ormiańskiego rządu Mane Geworian przekazała w piątek, że Nikol Paszynian "pracuje zgodnie z harmonogramem, z wyjątkiem osobistych spotkań i udziału w wydarzeniach publicznych". Nie sprecyzowano, czy siedmiodniowa izolacja była pomysłem samego Paszyniana, czy też zażądały tego władze na Kremlu.

68-letni Władimir Putin pod koniec marca został zaszczepiony przeciw koronawirusowi. Kreml nie ujawnił, jakim preparatem, poinformował jedynie, że "jednym z trzech produkowanych w Rosji". Druga dawka nie została jeszcze prezydentowi podana.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Wcześniej rosyjska sekcja BBC poinformowała, że w zeszłym roku władze Rosji wydały na system obserwacji i kwarantanny osób, bezpośrednio kontaktujących się z Władimirem Putinem ponad 6 miliardów rubli (około 84 milionów dolarów). BBC zastrzegła, że wymieniona kwota została upubliczniona, nie wiadomo zatem, czy w rzeczywistości wydatki nie były wyższe.

Kremlowska kwarantanna "klasy lux". Miliardy rubli na ochronę Putina przed potencjalnym zakażeniem

Najczęściej przechodził kwarantannę personel lotniczy, który obsługuje podróże prezydenta i premiera Rosji: piloci, stewardesy, załogi rezerwowe. Regularnie trafiali na obserwację także pracownicy administracji prezydenta oraz fotografowie i operatorzy akredytowani przy Kremlu.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział BBC, że "wszystkie resorty ponoszą dodatkowe wydatki w związku z wymogami kwarantanny i jest to sytuacja normalna".

Autor:tas

Źródło: TASS, BBC, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości