Alina Kabajewa rezygnuje z Dumy. Idzie do mediów

Aktualizacja:

Słynna rosyjska gimnastyczka Alina Kabajewa, rzekoma wieloletnia partnerka Władimira Putina, zrezygnowała z zasiadania w rosyjskim parlamencie. Odchodzi na własne życzenie "w związku z przejściem do nowej pracy". Została przewodniczącą rady dyrektorów holdingu medialnego Narodowa Grupa Medialna, w której skład wchodzą m.in. Lifenews i REN-TV.

Pani Alina Kabajewa przyjęła propozycję objęcia stanowiska przewodniczącej rady dyrektorów holdingu - poinformowała agencja Interfax powołując się na rzeczniczkę Narodowej Grupy Medialnej Oksanę Razumową.

Kabajewa od sześciu lat była szefową rady społecznej koncernu, w którego skład wchodzą telewizje REN-TV, "Piatyj Kanał Rossija", Lifenews, gazeta "Izwiestija" i radio Russkaja Służba Nowostiej.

Siedem lat w polityce

Alina Kabajewa zasiadała w Dumie Państwowej - niższej izbie rosyjskiego parlamentu - od 2007 roku. Reprezentuje Republikę Tatarstanu - jeden z podmiotów Federacji Rosyjskiej - z ramienia putinowskiej partii Jedna Rosja. Działa w Komitecie ds. Kultury Fizycznej, Sportu i Spraw Młodzieży. W 2011 roku ponownie została wybrana do parlamentu.

Kabajewa była jednym z autorów głośnych ustaw: o zakazie adopcji rosyjskich dzieci przez obywateli Stanów Zjednoczonych - tzw. ustawy Dimy Jakowlewa - oraz obowiązku wpisywania organizacji pozarządowych, otrzymujących finansowanie z zagranicy, na listę zagranicznych agentów.

Zasłynęła też m.in. zgłoszeniem w 2013 roku wniosku o wprowadzenie zakazu podawania przez media danych osobowych i zdjęć dzieci, które padły ofiarami znęcania się i pedofilii. - Przez to media nakręcają swoją popularność - argumentowała Kabajewa.

Media rosyjskie i zagraniczne wielokrotnie pisały o tym, że Alina Kabajewa ma romans z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Informacje te nigdy nie zostały potwierdzone, a wielu rosyjskich dziennikarzy, którzy usiłowali zbadać temat, spotykało się z szykanami. W wywiadach Kabajewa podkreśla, że nie jest z nikim związana.

Alina Kabajewa, w przeszłości utytułowana gimnastyczka i zdobywczyni złotych medali olimpijskich, jest matką dwójki dzieci. Nigdy jednak nie wyjawiła, kto jest ich ojcem.

"Alina Kabajewa nie ma dzieci z Władimirem Putinem" (materiał z 8.06.2013)
"Alina Kabajewa nie ma dzieci z Władimirem Putinem" (materiał z 8.06.2013)tvn24

Autor: asz\mtom\kwoj / Źródło: ITAR-TASS

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości