Akcja Royal Navy i straży przybrzeżnej USA. Przejęta kokaina o wartości 24 milionów funtów

Źródło:
tvn24.pl
Okręt Royal Navy zniszczył łódź, którą transportowano narkotyki
Okręt Royal Navy zniszczył łódź, którą transportowano narkotyki
Royal Navy
Okręt Royal Navy zniszczył łódź, którą transportowano narkotykiRoyal Navy

Okręt marynarki wojennej Wielkiej Brytanii i zespół amerykańskiej straży przybrzeżnej przechwyciły z łodzi na Karaibach ponad 400 kilogramów narkotyków o wartości 24 milionów funtów. Łódka, którą transportowano kokainę, została ostrzelana i zatopiona.

Patrolujący wody Karaibów okręt HMS Medway Wielkiej Brytanii i oddział straży przybrzeżnej USA wykryły w piątek małą łódkę transportującą narkotyki w pobliżu Dominikany. Służby zatrzymały przemycane narkotyki i trzech członków załogi. Łódka została zatopiona.

- Wszyscy zaangażowani w akcję wykazali się profesjonalizmem - przekazał dowódca HMS Medway komandor Chris Hollingworth. - To była nasza pierwsza, ale zapewne nie ostatnia akcja tego typu. Zakończony sukcesem pościg pobudził naszą determinację do walki z przemytem - dodał.

Okręt Royal Navy zniszczył łódź, którą transportowano narkotykiRoyal Navy

Brytyjski okręt przejął 400 kilogramów kokainy

W małej łodzi, która płynęła z jednego z państw Ameryki Południowej, transportowano kilka dużych paczek z kokainą. Zdaniem służb to typowa trasa przemytników. Ładunek wyceniono na kwotę 24 milionów funtów. Narkotyki miały trafić na ulice Wielkiej Brytanii.

Po zatrzymaniu załogi i przeniesieniu towaru na pokład HMS Medway, łódź przemytników została zatopiona. Zdjęcia z akcji opublikowano w mediach społecznościowych.

- Chociaż te łodzie są w powszechnym użyciu na Karaibach, zniszczenie takiej jednostki to też osiągnięcie - stwierdził anonimowo członek amerykańskiej straży przybrzeżnej. - Wraz z naszymi partnerami na pokładzie Medway i samolotami patrolującymi z powietrza, jesteśmy w stanie przerwać łańcuch dostaw i zakłócić przepływ tych szkodliwych substancji - dodał.

Autorka/Autor:asty/kab

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Royal Navy