Ser i telefon komórkowy - między innymi taka zawartość pakunku wzbudziła podejrzenia służb bezpieczeństwa. Mimo braku konkretnych informacji o planach zamachów służby na lotniskach zostały postawione w stan podwyższonej gotowości.

Władze Kolumbii znalazły sposób na unieszkodliwienie większości z ponad stu tysięcy rozsianych po całym kraju min. Specjalnie szkolone szczury laboratoryjne potrafią - równie dobrze jak psy - wyczuć materiały wybuchowe.

Serbia chce, by Kosowo miało autonomię zamiast niepodległości. Tak zdecydował po ośmiu godzinach debaty serbski parlament.

Ewakuowano tysiące ludzi. Cztery osoby zginęły, kilkaset jest rannych. To tragiczny bilans pożarów szalejących na południu Włoch. Strażakom powoli udaje się opanować żywioł.

Obrazą i "pozostałością kolonialnego myślenia" nazwał Władimir Putin brytyjskie żądania wydania Londynowi Andrieja Ługowoja. Były agent KGB podejrzewany jest o zabicie Aleksandra Litwinienki.

Polska i Stany Zjednoczone nie będą reagować na sprzeciw Rosji wobec planów budowy tarczy antyrakietowej - oświadczył wiceminister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Papież Benedykt XVI przesłał na ręce metropolity szczecińsko-kamieńskiego abpa Zygmunta Kamińskiego wyrazy duchowej łączności i współczucia dla rodzin ofiar wypadku polskiego autokaru we francuskich Alpach.

Dramatopisarz i reżyser teatralny żydowskiego pochodzenia George Tabori zmarł w Berlinie w wieku 93 lat.

Sporo szczęścia mieli przechodnie i mieszkańcy jednej z kamienic na portugalskiej wyspie Sao Miguel na Azorach. Zdołali uciec z budynku, zanim się zawalił.

Mieszkaniec Krakowa zginął w czasie wysokogórskiej wspinaczki w Alpach - dowiedziało się Radio Kraków. Do wypadku doszło w poniedziałek w czasie śnieżycy.

USA i Iran nie utrzymują stosunków dyplomatycznych od 1980 roku. Jednak w obliczu dramatycznej sytuacji w Iraku spotkali się dyplomaci obu krajów.