Większość, z około 5 tys. pasażerów statku pasażerskiego kompanii Royal Carribean, schodzi już na ląd we francuskiej Marsylii. Jednak 146 osoby, u których nadal podejrzewa się obecność A/H1N1 zostało zatrzymanych na statku.

Wirus A/H1N1 zbiera swoje śmiertelne żniwo. Tylko w USA w ciągu ostatniego tygodnia zmarło 51 zarażonych osób. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych nowej grypy wzrosła w Ameryce do 353.

Tym razem wielka ściana dymu i ognia to zamierzone przedsięwzięcie. Władze Panamy zniszczyły w ten sposób ponad 6 ton narkotyków. Wartość używek pochodzących z przemytu na czarnym rynku przekroczyłaby ponad miliard dolarów.

Blisko 700 tys. dolarów grzywny musi zapłacić pewien amerykański internauta za nielegalne ściąganie muzyki z sieci, informuje BBC. Ale Joel Tennenbaum i tak jest zadowolony - miesiąc temu w niemal identycznej sprawie zapadł wyrok nakazujący zapłatę blisko 2 mln dolarów.

Maleją szanse na rozwiązanie kryzysu politycznego w Hondurasie w drodze negocjacji. Obalony prezydent Manuel Zelaya upiera się przy powrocie, ale tymczasowy rząd w Tegucigalpie zdecydowanie się tym próbom przeciwstawia.

Amerykański Departament Stanu bada sprawę trzech amerykańskich turystów, którzy zostali zatrzymani w Iranie. Jak stwierdzili sami turyści w ostatniej przekazanej wiadomości, "przypadkowo weszli na terytorium Iranu".

Ukraina zreformuje swój system gazowy, a w zamian za to Unia Europejska pomoże jej uzyskać międzynarodowe kredyty. O porozumieniu, które ma umożliwić napełnienie ukraińskich zbiorników gazem, by zagwarantować w zimie nieprzerwane zaopatrzenie odbiorców na Ukrainie oraz tranzyt surowca do UE, poinformowała Komisja Europejska.

Po 16-miesięcznej walce z rakiem zmarła była prezydent Filipin Corazon Aquino. Filipińczycy nazywali ją swoją Joanną d'Arc od czasu, gdy w 1986 r. na czele popierającego ją wojska wygnała z kraju długoletniego dyktatora Ferdinanda Marcosa.

Trzy tysiące lat przed naszą erą zginął od strzały i następne pięć tysięcy lat jego ciało przeleżało nad morskim brzegiem. Włoscy archeolodzy odnaleźli świetnie zachowany szkielet wojownika.

Afera z kontaktami premiera Włoch z prostytutkami jest już sprawą wagi państwowej. Opozycja domaga się do Silvio Berlusconiego wyjaśnienia w sprawie relacji z kobietami, które uczestniczyły w jego przyjęciach.

Jak na razie w potyczce z niepełnosprawnymi śmiałkami góra Elbrus jest górą. Bardzo zła pogoda zmusiła Jasia Melę i niewidomego Łukasza Żelechowskiego do powrotu do bazy. Teraz czekają na poprawę pogody i przymierzają się do drugiego ataku na szczyt.

Milicja zatrzymała w centrum Moskwy prawie 50 osób uczestniczących w tzw. Marszu Niezgody, w tym lidera zdelegalizowanej Partii Narodowo-Bolszewickiej (PNB) Eduarda Limonowa. Milicjantów było o wiele więcej niż protestujących - relacjonuje agencja Reutera.

Polki sprzątające w luksusowych brytyjskich hotelach są wykorzystywane. Dostają za swoją pracę mniej niż przewiduje prawo - a zatrudniająca je firma tłumaczy, że płaci za "wydajność". - Traktowano nas jak bydło - skarży się jedna z Polek w reportażu stacji BBC.

Amerykański wahadłowiec Endeavour po 16-dniowej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) pomyślnie wrócił na ziemię. Lądowanie na Florydzie nastąpiło o godzinie 16.48 czasu warszawskiego.

W serii zamachów bombowych, przeprowadzonych w piątek w pobliżu szyickich meczetów w Bagdadzie, zginęło co najmniej 27 ludzi. Około 60 jest rannych - podała iracka policja.

Uzbrojony w broń maszynową 82-letni Niemiec wtargnął na zgromadzenie Świadków Jehowy w mieście Bielefeld w zachodnich Niemczech. Na szczęście nikomu nic się nie stało.