Korea Północna: festyn tysięcy i głód milionów

W Korei Północnej wielkie uroczystości ku czci partii komunistycznej. Mimo tragicznej sytuacji po tegorocznych powodziach w kilku częściach kraju, władze w Phenianie nie zrezygnowały z gigantycznego show w wykonaniu kilku tysięcy Koreańczyków.

Człowiek-pająk kontra rosyjska milicja

To nie tytuł kolejnego sequela Spidermana, tylko najnowszy wyczyn wspinacza Alaina Roberta. Tym razem wchodził na moskiewski drapacz chmur. Policja zgarnęła go na 59. piętrze.

Łapy precz od Putina, Stirlitz!

Drogo może kosztować redaktora rosyjskiej gazety wydrukowanie karykatury Władimira Putina. Prezydent przedstawiony jest jako standartenfuehrer SS Stirlitz, czyli rosyjski odpowiednik Hansa Klossa.

Ponad stu polityków-agentów

Obecny prezydent Bułgarii, były premier, dwóch byłych szefów wywiadu i 139 posłów, w tym 19 obecnych deputowanych współpracowało z komunistycznymi służbami specjalnymi.

Czescy politycy: Havel przesadził

Były prezydent Czech Vaclav Havel sugeruje, że przy polskich wyborach powinni być międzynarodowi obserwatorzy. Czescy politycy i politolodzy mówią: przesadził.

Pekin: Nie włamaliśmy się do Pentagonu

Produkt niebezpiecznego "zimnowojennego" myślenia - tak władze w Pekinie określiły informacje brytyjskiego "Financial Times", który doniósł, że chińscy hakerzy z chińskiej armii włamali się do systemu komputerowego Pentagonu.

"Chemiczny Ali" będzie wisieć

Sąd Najwyższy Iraku zatwierdził wyrok śmierci za ludobójstwo wydany na kuzyna Saddama Husajna Alego Hasana al-Madżida, znanego jako "Chemiczny Ali". Wyrok zostanie wykonany w ciągu 30 dni.

Eksmisja z pałkami i armatkami wodnymi

Wyjątkowo trudne zadanie miała policja w stolicy Kolumbii - Bogocie. Musiała eksmitować mieszkańców jednej ze stołecznej kamienic. Pomimo sądowego nakazu, lokatorzy nie chcieli po dobroci opuścić budynku. Walczyli o każdą cegłę i... każdą cegłą.

Stanęło londyńskie metro

Wieczorem było jeszcze względnie spokojnie, ale poranny szczyt w Londynie przyniósł niemal paraliż komunikacyjny. Od poniedziałkowego popołudnia strajkują pracownicy tamtejszego metra.

Bomby w Pakistanie

Dwa zamachy bombowe w Pakistanie i co najmniej 25 ofiar. W Rawalpindi - mieście garnizonowym położonym niedaleko stolicy kraju, Islamabadu - wybuchł autobus przewożący funkcjonariuszy państwowych. Drugi ładunek znajdował się w pobliżu sztabu armii pakistańskiej.

Kolumbia: Przywódca rebeliantów nie żyje

"Czarna Akacja", jeden z najbardziej poszukiwanych przywódców kolumbijskiej guerilli został zastrzelony - podał rząd w Bogocie. Tomas Medina był oskarżany m.in. o handel narkotykami na wielką skalę.

Budowa stulecia w Panamie

W ciągu ośmiu lat środkowoamerykański kraj zamierza poszerzyć 77-kilometrowy kanał łączący Pacyfik z Atlantykiem. Według ekspertów, szacowana na ponad 5 miliardów dolarów inwestycja to jedyna szansa, by jeden z najważniejszych szlaków handlowych współczesnego świata nie został w ciągu kilku lat całkowicie sparaliżowany - pisze dziennik.pl.

"Rosja chce aktywnego dialogu"

Władimir Putin i George W. Bush przedyskutują amerykański projekt umieszczenia w Europie elementów tarczy antyrakietowej - poinformował asystent Putina, Siergiej Prichodko.

Biesłan. Trzy lata po tragedii

Minutą ciszy uczczono w poniedziałek w całej Osetii Północnej pamięć ofiar ataku terrorystycznego na szkołę w Biesłanie we wrześniu 2004 roku.

Brytyjczycy oddali Basrę Irakijczykom

Brytyjskie wojska zakończyły wycofywanie się z Basry, kluczowego miasta na południu Iraku. - To zaplanowana i zorganizowana operacja, a nie porażka - zapewnia premier Gordon Brown.

USA ma plan ataku na Iran

Pentagon ma gotowy plan masowego ataku lotniczego na 1200 celów w Iranie. Akcja miałaby zniszczyć militarne zaplecze Iranu w ciągu najwyżej trzech dni - informuje dziennik "Sunday Times".

Autokar wpadł w przepaść, są zabici

W górskim terenie między miejscowościami Detva i Hrinova w środkowej Słowacji, doszło do groźnego wypadku - autokar wpadł w przepaść. Niewiele wiadomo ani o przyczynach, ani o postępach akcji ratunkowej. Potwierdzono już jednak śmierć co najmniej sześciu osób.

"Felix" nadciąga nad Karaiby

Huragan Felix z godziny na godziny przybiera na sile - wieje już z prędkością 270 km/h. Amerykańskie Krajowe Centrum Huraganowe w Miami na Florydzie nadało mu już piątą kategorię, bo jego prędkość wyczerpuje już kryteria tej oceny.

Izrael: policja ściga polityków

Izraelska policja twierdzi, że ma "istotne dowody" przeciw byłemu ministrowi finansów Abrahamowi Hirchsonowi i chce postawienia go w stan oskarżenia.

Benedykt XVI: "Bądźcie czujni! Bądźcie krytyczni!"

- Pokora nie jest drogą rezygnacji, lecz odwagi. Nie jest wynikiem porażki, ale rezultatem zwycięstwa miłości nad egoizmem i łaski nad grzechem - mówił Benedykt XVI do młodzieży podczas niedzielnej mszy w Loreto.

Liban: "Już po bitwie"

- Już po bitwie. Libańskie wojsko przejęło ostatnie pozycje islamistów w obozie - ogłosiły libańskie siły bezpieczeństwa. Po trzech miesiącach starć libańskie wojsko przejęło kontrolę nad obozem dla palestyńskich uchodźców.

Policja: "Centrum miasta kompletnie spalone"

Zaczęło się od demonstracji, skończyło się ulicznymi walkami. W pół roku po wyburzeniu przez władze nieoficjalnego Domu Młodych w centrum duńskiej stolicy jest wyjątkowo niespokojnie.

Putin zarządził wybory do Dumy

Prezydent Rosji Władimir Putin zarządził wybory do Dumy Państwowej, izby niższej rosyjskiego parlamentu, na 2 grudnia 2007 roku - poinformowała w niedzielę służba prasowa Kremla.