Izraelskie samoloty na kurdyjskim niebie

10 bezzałogowych samolotów produkcji izraelskiej otrzyma w ciągu kilku tygodni turecka armia - to efekt umowy z przed kilku lat, która opiewała na 190 milionów dolarów. Samoloty zostaną użyte do namierzania celów w nalotach na Kurdystan.

Miedwiediew prezydentem na 79 procent

Dmitrij Miedwiediew - warto już zapamiętać to nazwisko, bo na 79 procent (aktualne poparcie) to przyszły prezydent Federacji Rosyjskiej - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez niezależny instytut Centrum Lewady.

Pogromcy medycznych mitów

Wierzysz, że: paznokcie rosną po śmierci, picie dwóch litrów wody dziennie jest zdrowe, a czytanie w półmroku psuje wzrok? Jeśli tak, to się mylisz! Te i cztery inne niby-medyczne mity znalazły swoich naukowych pogromców na Uniwersytecie Indiany.

Dyplomaci negocjowali z talibami?

Dwaj dyplomaci - Irlandczyk i Brytyjczyk - zostali uznani przez władze w Kabulu za "persona non grata" i opuścili już terytorium Afganistanu. Obaj są podejrzani o tajne spotkania z talibskimi bojownikami. Decyzja afgańskich władz spotkała się z ostrym protestem misji ONZ w tym kraju i brytyjskiego MSZ.

Osiem lat ciężkich robót dla porywaczy dzieci

W błyskawicznym tempie potoczył się proces pracowników francuskiej organizacji charytatywanej, którzy pod koniec października próbowali porwać z Czadu ponad setkę dzieci. Sześciu wolontariuszy zostało skazanych na osiem lat pracy przymusowej.

Pięć osób zginęło w katastrofie śmigłowca

Pięcioro Belgów zginęło na miejscu, po tym jak śmigłowiec, którym podróżowali z niewyjaśnionych przyczyn spadł na pole między miejscowościami Merchtem i Wemmel we flamandzkiej części kraju.

Gruzja: opozycyjna telewizja zawiesza nadawanie

Opozycyjny kandydat w styczniowych wyborach prezydenckich w Gruzji Badri Patarkaciszwili powiedział, że planowano na niego zamach. Jednocześnie założona przez niego stacja telewizyjna Imedi TV, główne medium gruzińskiej opozycji, zawiesiła nadawanie do czasu wyborów ze względu na "nadzwyczaj napiętą sytuację polityczną".

Rosyjskie bombowce na duńskim niebie

Duńskie F-16 musiały wystartować w czasie świąt Bożego Narodzenia w kierunku dwóch rosyjskich bombowców strategicznych Tu-160, które zbliżyły się do granic Danii - podały w środę media w Kopenhadze. Myśliwce eskortowały nieproszonych gości przez 120 kilometrów.

Rosja wzmacnia Iran rakietami

Rosja przekaże Iranowi rakiety S-300 typu ziemia-powietrze na podstawie kontraktu podpisanego kilka lat temu - podały w środę irańskie media. Termin realizacji umowy nie został ujawniony.

Świat na Święta

Czy Dziadek Mróz zawita w Polsce? Jak smakuje świąteczny bigos na australijskiej plaży? A także - co zrobić z tonami śmieci po Świętach? Odpowiedzi na te i inne pytania szukali w różnych zakątkach świata reporterzy TVN24.

Nepal: co najmniej 50 osób pod zawalonym mostem

Nepalskie służby ratownicze poszukują nie 200, a 50 osób zaginionych po zawaleniu się mostu w zachodniej części kraju. Upadająca konstrukcja zabiła co najmniej 16 osób, w większości kobiet i dzieci. Przyczyną katastrofy było najprawdopodobniej zawalenie się jednej z podpór.

Niemcow: Wybory to farsa

Kandydat liberalnego opozycyjnego Sojuszu Sił Prawicy (SPS) Borys Niemcow wycofał się w środę z wyścigu o urząd prezydenta Rosji.

Papież na Anioł Pański o męczennikach

- Chrześcijański męczennik godzi się w swym sercu na krzyż, na śmierć i przekształca ją w działanie miłości - powiedział podczas spotkania z wiernymi na Anioł Pański papież Benedykt XVI. Przypomniał też postać św. Szczepana, pierwszego chrześcijańskiego męczennika.

Prezydent Iranu złożył życzenia papieżowi

- Obecnie świat musi, bardziej niż w jakimkolwiek innym momencie historii, przestrzegać przykazań boskich proroków. Oby nowy rok był rokiem pokoju - napisał w życzeniach dla papieża Benedykta XVI prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad.

MZS Rosji: Widzimy gotowość Warszawy do dialogu

- Rosja zamierza przedłużyć istniejącą umowę o partnerstwie z Unią Europejską - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Aleksandr Gruszko. Jak dodał, Rosja odczuła "realną gotowość nowego polskiego rządu do dialogu" i ma nadzieję, że Warszawa przestanie blokować nową umowę z UE.

Tygrys zagryzł zwiedzającego ZOO

Tygrysica syberyjska Tatiana wydostała się z klatki w zoo i zabiła jedną osobę, a dwie ciężko raniła. Do incydentu doszło w ogrodzie zoologicznym w San Francisco. Policja, która błyskawicznie zjawiła się na miejscu wypadku, zastrzeliła agresywne zwierzę.

Turecki atak na Kurdów

Tureckie lotnictwo w środę rano kolejny raz zbombardowało pozycje bojowników kurdyjskich (peszmergów) w północnej części Iraku, w pobliżu granicy z Turcją - poinformował przedstawiciel władz irackiego Kurdystanu.

Dziewczynka przeżyła katastrofę samolotu

12-letnia dziewczynka przeżyła katastrofę awionetki. Panamskie służby ratunkowe odnalazły wrak maszyny, która rozbiła się w górach. W wypadku zginęły trzy inne osoby.

Azja oddaje hołd ofiarom Tsunami

W Tajlandii i innych krajach Azji nawiedzonych trzy lata temu przez tragiczne tsunami oddawany jest hołd ofiarom kataklizmu. W wyniku silnego trzęsienia ziemi w pobliżu Sumatry oraz wywołanych przez nie ogromnych fal, śmierć poniosło co najmniej 230 tysięcy osób.

Eksplozja na przedmieściach Stambułu

Na przedmieściach Tureckiego Stambułu eksplodował niewielki ładunek wybuchowy. Świadkowie mówią o olbrzymim huku i panice przechodniów. Na szczęście jednak nikt nie zginął.

Klną i płacą

W Pietropawłowsku Kamczackim, największym mieście na wschodzie Rosji, brakuje benzyny. I chociaż paliwo jest tam najdroższe w historii, to kierowcy - w obawie przed kolejnymi podwyżkami cen - godzinami stoją w kolejkach, byleby tylko dostać się do dystrybutora.

Kijem w siedem grzechów głównych

Jedni z grzechami walczą dzięki silnej woli, inni za pomocą ... drewnianego kija. I chociaż rozbijanie "Piniaty" czyli wypchanej słodyczami kolorowej kukły, kojarzy się dziś bardziej z amerykańskimi "garden party" dla dzieci, to dla Meksykanów jest wciąż jednym z ważniejszych symboli Bożego Narodzenia.

Kambodża: marsze poparcia dla Trybunału ONZ

Setki buddyjskich mnichów oraz zakonnic przemaszerowało we wtorek ulicami stolicy Kambodży, aby wyrazić swoje poparcie dla działającego pod egidą ONZ trybunału ds. zbrodni popełnionych przez Czerwonych Khmerów.

Ławrow: Tarcza jest wymierzona przeciwko Rosji

Amerykański system obrony przeciwrakietowej nie jest wymierzony przeciwko "hipotetycznym zagrożeniom" ze strony Iranu, lecz Rosji - powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w wywiadzie dla środowego wydania dziennika "Wriemia Nowostiej".

Castro zdrowieje i wystartuje w wyborach?

Przywódca Kuby Fidel Castro czuje się na tyle dobrze, że będzie mógł wystartować w wyborach parlamentarnych w styczniu 2008 roku - oświadczył jego młodszy o pięć lat brat Raul.

Papież błogosławił Polakom

Po wygłoszeniu bożonarodzeniowego orędzia Benedykt XVI złożył życzenia w 63 językach. Po polsku powiedział: "Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia".

Królowa składa życzenia przez internet

Do wsparcia ludzi najsłabszych i pokrzywdzonych wezwała Brytyjska królowa Elżbieta II w swym tradycyjnym bożonarodzeniowym orędziu. Były to już 50. transmitowane przez telewizję orędzie monarchini i pierwsze pokazane w internecie.

Krwawa niedziela w Iraku

Do 24 wzrosła liczba ofiar zamachu w Bajdżi, na północ od Bagdadu. W wyniku wybuchu ładunku umieszczonego w samochodzie pułapce kolejnych 100 osób zostało rannych.

Turcja znów bombarduje Irak

Tureckie lotnictwo wojskowe zbombardowało pozycje bojowników kurdyjskich w północnym Iraku, w pobliżu granicy z Turcją - poinformował przedstawiciel tureckich władz wojskowych. Nie ma ofiar, gdyż teren wcześniej ewakuowano.