Ściśle tajne? Czytałem w metrze...

Już po raz drugi w tym tygodniu w brytyjskim pociągu znaleziono pakiet tajnych dokumentów dotyczących walki z terroryzmem. Poinformował o tym dziennik "Independent on Sunday"

Nie chcemy importu toksycznych odpadów!

- Nie chcemy tu toksycznych odpadów - taki transparent zawiesili ekolodzy z organizacji Greenpeace na płynącym z USA statku, który transportuje niebezpieczne odpady do Chin. Choć jest to nielegalne, do tego kraju co roku trafia większość tak zwanych e-śmieci.

Jest dowód, że życie pochodzi z Kosmosu?

- Ważny składnik materiału genetycznego, z którego zbudowane jest DNA, prawdopodobnie pochodzi z Kosmosu - ogłosili naukowcy po zbadaniu cząsteczek znalezionych w meteorycie Murchison, znalezionym w Australii w 1969 roku.

Discovery już na Ziemi

Kosmiczny prom Discovery bezpiecznie i zgodnie z planem wylądował w sobotę o 17.15 czasu polskiego na przylądku Canaveral na Florydzie. Podczas zakończonej właśnie misji dostarczył na Międzynarodową Stację Kosmiczną 16-tonowy główny element japońskiego modułu laboratoryjnego Kibo.

Bush do Sarko: Jesteśmy bardziej zjednoczeni

- Zamiast zatrzymywać się przy tym, co nas różni, stajemy się coraz bardziej zjednoczeni w naszych zainteresowaniach - podkreślił George Bush w Paryżu. Stolica Francji jest kolejnym punktem europejskiego pożegnalnego tournee prezydenta USA.

<center>ŚWIAT 24/7</center>

Irlandzkie NIE dla Traktatu Lizbońskiego, protest kierowców ciężąrówek na Półwyspie Iberyjskim i zbrodnia katyńska ponownie przed rosyjskim sądem - to najważniejsze tematy, o których pisaliśmy w ostatnim tygodniu w tvn24.pl.

"Irlandzkie NIE świadczy o słabości Unii"

Odrzucenie przez Irlandczyków Traktatu Lizbońskiego zdaniem niemieckiej prasy jest przejawem słabości Unii Europejskiej. Komentatorzy nie podpadają jednak w zbytnie pesymizm i dodają: "Ten pat to jeszcze nie koniec świata." Niektóre gazety wracają do postulatu "Europy dwóch prędkości".

Iran odrzuca pokojową ofertę

- Jestem zawiedziony, że irańscy przywódcy odrzucili naszą hojną propozycję - oświadczył George W. Bush podczas swojej wizyty we Francji. Iran odrzucił ofertę światowych mocarstw, mającą na celu nakłonienie go do wstrzymania programu wzbogacania uranu.

Wielka pompa na otwarciu EXPO 2008

Pokaz sztucznych ogni, koncerty i występy artystyczne - to tylko niektóre z atrakcji uroczystej gali, która zainaugurowała w piątek wystawę EXPO 2008 w Saragossie. Dodatkową, niespodziewaną "atrakcją" był silny deszcz, który zakłócił otwarcie wystawy, poświęconej m.in. ...wodzie. Dla szerokiej publiczności wystawa jest otwarta od soboty.

Japonia zadrżała

Silne trzęsienie ziemie nawiedziło w sobotę rano Japonię. Zginęły trzy osoby zginęły, a ponad sto zostało rannych. Zniszczenia materialne nie są duże.

Chiny: 27 ofiar górniczej katastrofy

Wskutek eksplozji metanu w kopalni węgla kamiennego w chińskiej prowincji Shanxi zginęło 27 górników, a siedmiu pozostaje uwięzionych pod ziemią - powiadomiła w sobotę agencja Xinhua. Wybuch nastąpił w piątek rano w głównym szybie kopalni węgla w Luliang, gdy pod ziemią przebywało 58 osób.

Bush zdegradował papieża

Amerykański prezydent może dopisać kolejną gafę do długiej listy swych dokonań na tym polu. Podczas piątkowej audiencji w Watykanie George W. Bush zwrócił się do papieża "eminencjo", zamiast zwyczajowego "Wasza Świątobliwość" - donosi w wydaniu internetowym dziennik "New York Times".

18 lat w niewoli u własnej rodziny

47-letnia dziś Włoszka była przez 18 lat więziona w zaniedbanym pokoju przez własną rodzinę, która chciała ją ukarać za urodzenie nieślubnego dziecka - ujawniła włoska policja.

Czterystu talibów uciekło z więzienia

Około 1150 więźniów - w tym 400 talibów - uciekło w piątek z więzienia w Kandaharze na południu Afganistanu. Zbiegli gdy rebelianci wysadzili bramę miejsca odosobnienia. Uciekli niemal wszyscy osadzeni.

Tusk: powtórki w Irlandii raczej nie będzie

Premier Donald Tusk nie spodziewa się powtórki referendum ws. Traktatu Lizbońskiego w Irlandii, jednak zastrzega, że żadnego scenariusza nie można wykluczyć. Dlatego - zdaniem premiera - ważne jest, by pozostałe kraje UE ratyfikowały dokument.

Coś lata koło Discovery

NASA udzieliła w piątek zgody na lądowanie promu kosmicznego Discovery w najbliższą sobotę, po ustaleniu, iż dryfujący w jego pobliżu niewielki obiekt nie zagraża bezpieczeństwu lotu.

Rotfeld: lista rosyjskich problemów to kłamstwo

Nie ma ani słowa prawdy w doniesieniach o liście problemów dotyczących polsko-rosyjskiej historii - poinformował współprzewodniczący polsko-rosyjskiej komisji do spraw trudnych Adam D. Rotfeld. Wcześniej "Dziennik" pisał, że Rosjanie stworzyli listę 14 problemów utrudniających stosunki z Warszawą.

Irlandczycy odrzucili Lizbonę

Irlandczycy odrzucili w referendum Traktat Lizboński - to już oficjalne wyniki referendum. "Nie" powiedziało 53,4 proc. Irlandczyków, "tak" - 46,6 proc. Unijni liderzy robią dobrą minę do złej gry. - Traktat nie jest martwy – przekonywał szef KE Jose Manuel Barosso.

Bush w papieskim ogrodzie

Ta wizyta pod wieloma względami była wyjątkowa. Nie dość, że George Bush po raz ostatni podróżuje po Europie jako prezydent USA, to papież po raz pierwszy przyjął głowę państwa w Ogrodach Watykańskich, a nie zwyczajowo w Pałacu Apostolskim.

Kupili najki zamiast pomóc ofiarom kataklizmu

Zamiast pomóc ofiarom trzęsienia ziemi, bank kupił swoim pracownikom sportowe buty. Na fakturach widniały m.in. kalosze i parasole. Chiński NIK zapowiada większą kontrolę pomocy dla poszkodowanych w majowej katastrofie.

Biały Dom na awaryjnym zasilaniu

Wyjące klaksony, zdenerwowani przechodnie i chaos na ulicach - tak było w piątek w Waszyngtonie. Prąd wysiadł w godzinach szczytu, a z zapasowych agregatów musiał korzystać nawet Biały Dom.

"Zwolennicy traktatu przegrali"

Irlandzki minister sprawiedliwości przyznał, że zwolennicy Traktatu Lizbońskiego przegrali w referendum - podała irlandzka telewizja. Oficjalne wyniki głosowania poznamy popołudniu.

Prawnicy szukają sprawiedliwości na ulicy

Gigantyczne korki, wijące się do stolicy Pakistanu. A w samochodach tysiące zdeterminowanych prawników, jadących na demonstrację do Islamabadu. Żądają przywrócenia na stanowiska byłych sędziów Sądu Najwyższego i dymisji prezydenta.

Spłonął 700-letni kościół

Wielowiekowy kościół w rumuńskim Siedmiogrodzie poważnie ucierpiał w pożarze, który doszczętnie strawił jego dzwonnicę.

Chiny odcinają Tybet

Chińskie władze zamknęły granicę Tybetu dla cudzoziemców i obarczają za to winą dalajlamę.

Niepopularny jak Juszczenko

Tylko 6,7 procent Ukraińców w pełni popiera działania prezydenta Wiktora Juszczenki. Są to najniższe notowania od początku jego prezydentury w 2005 r. - podało w czwartek kijowskie centrum analityczne im. Razumkowa.

"Dom horroru" znowu straszy

Brytyjska policja zatrzymała w czwartek na brytyjskiej wyspie Jersey mężczyznę, podejrzewanego o popełnianie przestępstw w dawnym domu poprawczym. W sprawie tzw. "domu horroru" poszkodowanych jest już ponad 160 osób.

LOT: to "The Times" nie zna angielskiego

-"The Times" publikuje insynuacje. Teza tego dziennika, że polscy piloci mają problem z komunikacją, bo nie znają angielskiego oznacza, że panowie z "The Times" nie potrafią przeczytać raportu, który napisała brytyjska instytucja, po angielsku zresztą - odpowiedział rzecznik LOT-u na rewelacje angielskiej gazety.