Meksyk na święta bez wody

Ponad pięć milionów ludzi, czyli jedna czwarta mieszkańców stolicy Meksyku prawdopodobnie spędzi Wielkanoc bez wody - podało BBC. Powód? Dramatycznie niski poziom wody w zbiornikach miasta, niegdyś nazywanego "pływającym miastem".

Pierwsza dama uprawia sałatę

Szpinak, sałata, maliny i zioła. Wszystko spod ręki Michelle Obamy, która idąc w ślady swojej poprzedniczki Eleanor Roosevelt założyła "spożywczy" ogród w parku Białego Domu. Na czas kryzysu.

Obama w Polsce w rocznicę wybuchu wojny?

Możliwości są trzy - czerwiec, lipiec albo wrzesień. Jak pisze "Gazeta Wyborcza" Polska najbardziej chce tej trzeciej. - Stronie polskiej bardzo zależy by Barack Obama 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej obchodził właśnie w Polsce. Wiele wskazuje, że może się to udać - twierdzi dziennik.

ONZ nie potępi Korei Płn.

Stany Zjednoczone zaproponowały w czwartek w Radzie Bezpieczeństwa ONZ kompromisowe rozwiązanie sporu ws. ambicji zbrojeniowych Korei Północnej. Zamiast formalnej rezolucji, potępiającej Phenian ma zostać przedstawione jedynie oświadczenie przewodniczącego Rady - podały w piątek japońskie media.

Geje i lesbijki w święta u Obamy

Na doroczną imprezę tzw. Egg Roll w Białym Domu z okazji Świąt Wielkanocy po raz pierwszy zaproszono w tym roku rodzicielskie pary gejów i lesbijek.

50 lat cesarskiej miłości

Chociaż znaczenie cesarza w Japonii w ciągu ostatnich 50 lat znacznie zmalało, jego miłość do małżonki kwitnie. Cesarska para Akihito i Michiko wydadzą w piątek przyjęcie dla stu par, z okazji 50-tej rocznicy swojego ślubu.

Obmyją twarz ogniem i dadzą się ukrzyżować

Droga Krzyżowa, Msza Rezurekcyjna i śmigus-dyngus - to, w uproszczeniu, święta w Polsce. Ale jak wygląda Wielkanoc i poprzedzające te święta dni w innych zakątkach świata? Czy wszędzie religijne przeżycia przegrywają już z czekoladowym zajączkiem?

Arcybiskup zapowiada "straszliwy" raport

Tysiące dzieci było prawdopodobnie ofiarami nadużyć seksualnych ze strony księży w Irlandii w ciągu ponad 30 lat - powiedział w czwartek arcybiskup Dublina Diarmuid Martin, zapowiadając ogłoszenie "straszliwego" raportu na ten temat.

Szuka 83 mld dolarów na wojnę

Prezydent Barack Obama zwrócił się do Kongresu o kolejne 83,4 mld dolarów na wojskowe i dyplomatyczne wydatki związane z okupacją Iraku i wojną w Afganistanie. Jeśli je dostanie, obie wojny będą już kosztować blisko bilion dolarów.

Martwe przewodnictwo Unii

Bezpartyjny rząd fachowców Jana Fischera, który został nowym czeskim premierem, nie zdoła ożywić czeskiego przewodnictwa Unii Europejskiej - pisze brytyjski tygodnik "Economist" w najnowszym wydaniu.

CIA bez tajnych więzień

Wszystko wskazuje na to, że CIA zaczęły realizować dekret prezydenta Baracka Obamy zakazujący dawanych praktyk agencji wywiadowczych. - CIA "nie korzysta już" z tajnych więzień, by przetrzymywać osoby podejrzane o terroryzm - zapewnił dyrektor CIA Leon Panetta.

Kolejne kule dla Sarko

Biuro prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego otrzymało w czwartek list z pogróżkami skierowanymi do głowy francuskiego państwa. W kopercie - oprócz listu - były dwie kule.

FBI na somalijskich piratów

FBI na prośbę marynarki wojennej USA zaangażowało się w negocjacje o zwolnienie kapitana amerykańskiego statku "Maersk Alabama" przez somalijskich piratów. Rokowania wciąż nie przynoszą skutku. Nie pomógł także amerykański niszczyciel rakietowy, który krąży wokół porwanego statku.

Policjant zawieszony za śmierć podczas szczytu G20

Policjant, który podczas protestów przed szczytem G20 w Londynie brutalnie pchnął jednego z przechodniów został zawieszony w obowiązkach. 47-letni Ian Tomlinson zmarł tuż po incydencie na atak serca. Zachowanie funkcjonariusza nagrał jeden ze świadków zdarzenia.

Prezydent głoduje, wymusza reelekcję

Tym razem to prezydent postanowił wziąć udział w strajku głodowym. Mowa o prezydencie Boliwii Evo Moralesie, który chce w ten sposób zmusić opozycję w Senacie do przegłosowania tymczasowej ordynacji wyborczej, od czego zależy przeprowadzenie 6 grudnia wyborów powszechnych.

Iran coraz bliżej atomu

- Przetestowaliśmy dwa nowe typy najnowszych wirówek do wzbogacania uranu. Ich wydajność jest kilka razy wyższa niż obecnych urządzeń - przyznał prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad. Zapowiedział także, że jego kraj jest gotowy do rozmów z Zachodem, jeśli będą one oparte na "sprawiedliwości i szacunku". Na te zapewnienia USA zareagowały bardzo ostrożnie.

Samobójczyni spadła mu na głowę

W jednym z nowojorskich centrów handlowych 17-letni chłopak odniósł obrażenia głowy i stracił przytomność po tym, jak wylądowała na nim spadająca samobójczyni. Nastolatek trafił do szpitala, kobieta nie przeżyła.

Łukaszenka: nie zasłużyliśmy na takie traktowanie

Prezydent Białorusi niezadowolony ze sposobu, w jaki Rosja traktuje jego kraj. Choć przyznaje, że Białoruś bez Kremla nie ma przyszłości, to zarazem podkreśla, że kraj Miedwiediewa niewystarczająco dobrze odnosi się do Mińska.

Watykan blokuje ambasadorów USA

Z walki o fotel ambasadora Stanów Zjednoczonych przy Stolicy Apostolskiej odpadli katolik z Partii Demokratycznej Douglas Kmieć oraz Caroline Kennedy, córka zamordowanego przed laty prezydenta USA. "Próbę sił" między prezydentem Barackiem Obamą, a Watykanem opisuje włoska gazeta "Il Giornale".

Pedofil z Niemiec zatrzymany na Filipinach

47-letniego Niemca podejrzanego o molestowanie dwóch dziewczynek zatrzymano na Filipinach. Na trop pedofila niemiecka policja wpadła dzięki płycie DVD, na której zapisano zdjęcia przedstawiające gwałty i molestowanie seksualne dzieci. Jak informuje policja, wszczęto już procedurę ekstradycyjną.

Sofia jak Neapol - tonie w śmieciach

Fala cuchnących śmieci zalewa Sofię. Rząd Bułgarii ogłosił stan kryzysowy w stolicy kraju i jej okolicach. Według władz sanitarnych, stosy brudów po wiosennym ociepleniu grożą epidemiami czerwonki i żółtaczki. W mieście może się też pojawić więcej szczurów.

UE strofuje Mołdawię: pogódźcie się z Rumunią

Unia Europejska ostro reaguje na sytuację w Mołdawii i wzywa rząd, by ten nawiązał "normalne" stosunki z Rumunią. "Wzywamy władze mołdawskie do poszanowania wszystkich swobód konstytucyjnych, a wszystkie strony do powstrzymania się od przemocy" - napisali w oświadczeniu szefowie dyplomacji Francji, Czech i Szwecji.

Wyzwoleńcza Armia Kosowa zabijała cywilów

Do zbrodni dochodziło zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu w 1999 wojny w Kosowie - ustalili dziennikarze BBC News. Cywile - Serbowie, Romowie i etniczni Albańczycy - byli porywani i torturowani. Część z nich następnie zabijano. Taki los mógł spotkać nawet 2 tys. osób, uznawanych nadal za zaginione.

Hieny szabrują domy we Włoszech

Włoska Abruzja nie uporała się jeszcze ze skutkami potężnego trzęsienia ziemi, a tymczasem musi zmierzyć się już z kolejną plagą: złodziei, którzy plądrują opuszczone domy. Z gruzowisk wydobywane są kolejne ciała, a szanse na wydobycie kogoś żywego są już bliskie zeru. Sytuację zaogniają również politycy, którzy oskarżają się nawzajem o prowadzenie kampanii wyborczej kosztem ofiar.

Jest następca Topolanka

Zdymisjonowanego Mirka Topolanka zastąpi w czeskim rządzie dotychczasowy prezes Czeskiego Urzędu Statystycznego Jan Fischer. Prezydent Vaclav Klaus nominował go w czwartek na stanowisko premiera Czech. Kandydatura Fischera to owoc kompromisu dwóch największych partii. Swoje poparcie dla nowego kandydata wyraziła Komisja Europejska.

Putin w cerkwi niemile widziany

Część prawosławnych mieszkańców Moskwy jest oburzona. Wierni z parafii Świętej Trójcy na Worobiowych Gorach protestują przeciwko wywieszaniu w cerkwi portretów polityków. Oprócz premiera Putina, w świątyni zawisły wizerunki burmistrza stolicy Jurija Łużkowa i feldmarszałka Michaiła Kutuzowa.

Żądają ustąpienia prezydenta - "judasza polityki"

W Gruzji nadal wrze. Ponad 150 tys. przeciwników prezydenta Micheila Saakaszwilego wyszło na ulice Tbilisi. Protestujący zgromadzeni przed gmachem parlamentu domagają się ustąpienia głowy państwa i ogłoszenia wcześniejszych wyborów. Tymczasem, jak podaje agencja AFP, 60 opozycjonistów trafiło w nocy ze środy na czwartek do aresztu. Władze zaprzeczają tym doniesieniom.

Koniec polskich misji ONZ

Wraz z końcem 31. zmiany polskiego kontyngentu wojskowego w Libanie, skończy się udział naszych żołnierzy w oenzetowskiej misji UNIFIL. Oficjalnie potwierdził to w czwartek szef MON Bogdan Klich podczas wizyty w Libanie. 31. zmiana skończy służbę w październiku br.

Terroryści na amerykańskich serwerach

Islamscy ekstremiści znaleźli dobrego dostawcę usług internetowych. Jest solidny, tani i przyjmuje karty kredytowe. Znajduje się w USA, w kraju przewodzącym w walce z terroryzmem.

Osama bin Laden - niewinny

Holandia jest krajem, który zaskakuje nie tylko osoby lubiące miękkie obuwie. Sporą niespodziankę może sprawić medialne poczucie sprawiedliwości Holendrów, którzy uznali terrorystę nr 1 na świecie za... niewinnego.