Deszcze zalały Wielką Brytanię

Anglia i Walia walczą z katastrofalnymi powodziami. Duże obszary hrabstw Worcestershire, Gloucestershire i Warwickshire wciąż są pod wodą.

Najtragiczniejszy wypadek drogowy ostatnich lat

Według ostatnich doniesień w katastrofie zginęło 27 osób, a 23 osoby zostały ranne. Ranni polscy pielgrzymi, którzy ucierpieli w katastrofie pod Grenoble, trafili do trzech szpitali.

Bangkok domaga się dymisji królewskiwego doradcy

Pięć tysięcy Tajlandczyków starło się policją w trakcie demonstracji, podczas której domagali się dymisji królewskiego doradcy. Manifestanci obarczają go winą za odegranie decydującej roli w zeszłorocznym puczu wojskowym.

Afganistan: Porwany Niemiec nie żyje

Afgańska policja znalazła w niedzielę zwłoki jednego z dwóch niemieckich inżynierów uprowadzonych przez talibów we wschodnim Afganistanie - podała komenda policji w prowincji Wardak. Niemiec zginął od kuli.

Tragiczny wypadek w Rumunii

Osiem osób zginęło, a 24 zostały ranne w niedzielę w zderzeniu pociągu i autokaru na przejeździe kolejowym w rumuńskim Targoviste, 80 km od Bukaresztu.

Tragiczny wypadek polskich pielgrzymów we Francji

W wypadku autokaru, który przewoził 51 polskich pielgrzymów koło Grenoble, we wschodniej Francji, zginęło 26 osób, 24 osoby są ranne, w tym 14 - w stanie krytycznym. Informacje o wypadku są udzielane pod warszawskim telefonem MSZ 022 523 90 09.

Waży się świecki charakter Turcji

W Turcji rozpoczęły się przedterminowe wybory parlamentarne. Główna linia podziału biegnie między zwolennikami a przeciwnikami świeckiego charakteru republiki.

Harry Potter - pierwsze recenzje

Są już pierwsze opinie recenzentów i czytelników o siódmym i ostatnim tomie sagi o Harrym Potterze, który miał premierę o północy z piątku na sobotę.

Nowy najwyższy budynek świata

Najwyższy budynek świata ma już 512 metrów - a jego budowa ciągle nie jest skończona. Kiedy ostatni robotnicy zjadą na dół, wieżowiec może mieć ponad 1000 metrów.

Polak zginął w Alpach

Polski alpinista zginął przy zejściu ze szczytu Matterhorn (4478 m) na granicy Szwajcarii i Włoch.

Chaos na brazylijskim niebie

Awaria brazylijskiego centrum kontroli lotów na północy kraju spowodowała kompletną dezorganizację ruchu lotniczego w tym kraju. Żeby uniknąć tragedii samoloty albo zawracały z tras, albo w ogóle nie startowały.

Prasa USA o odmowie ekstradycji Mazura: to rzadkość

Negatywna decyzja w takich sprawach to rzadkość - komentuje amerykańska prasa odmowę ekstradycji Edwarda Mazura przez sąd w Chicago. Gazety dodają, że orzeczenie może mieć znaczne reperkusje polityczne w Polsce.

Porwali bankomat z supermarketu

Około 4.30 nad ranem wjechali samochodem do supermarketu. Za jego pomocą wyrwali bankomat ze ściany i wywieźli - niezauważeni przez nikogo. Tak oryginalnej kradzieży dokonali nieznani sprawcy w czeskiej Ostrawie.

U Busha wykryto polipy

George Bush na ponad dwie godziny przekazał dziś pełnię władzy wiceprezydentowi Dickowi Cheneyowi. Sam Bush przechodził zabieg kolonoskopii wymagający pełnego znieczulenia.

Ukraina poprosi Polaków o pomoc

Władze Ukrainy chcą poprosić zagranicznych, w tym polskich ekspertów, o pomoc w ustaleniu przyczyn wykolejenia się 16 lipca pociągu z żółtym fosforem w obwodzie lwowskim - informuje internetowa gazeta "Ukraińska Prawda".

Talibowie grożą zabiciem porwanych Koreańczyków

Domniemany rzecznik afgańskich talibów poinformował, że obaj porwani Niemcy zostali zastrzeleni. Afgańskie MSZ twierdzi, że jeden zakładnik żyje. Talibowie grożą też śmiercią pojmanych Koreańczyków.

Nowa pani prezydent Indii

Pierwsza w historii Indii kobieta objęła urząd prezydenta tego kraju. Pratibha Patil była kandydatką rządzącego Indyjskiego Kongresu Narodowego.

Słoń morderca

Rozwścieczony cyrkowy słoń, sprowokowany przez trzydziestoletniego robotnika, złapał go, rzucił o ziemię i zdeptał. Potem pastwił się nad ciałem ciągle żywego mężczyzny i przeganiał osoby, które chciały pomóc.

Faszysta? Wobec polityka to nie obraza

Czy za nazwanie "faszystą" polityk może się obrazić? Może, ale sąd we Włoszech uzna to za dopuszczalną krytykę polityczną. Obrazi za to zwykłego obywatela - uznał sąd.

Talibowie: obaj zakładnicy zabici

Domniemany rzecznik afgańskich talibów poinformował, że bojownicy zastrzelili obu porwanych Niemców. Niemiecki MSZ nie potwierdza tej wiadomości. Nie przedstawiono żadnych dowodów zbrodni.

Zamach na Harrego Pottera

Pakistańska policja rozbroiła w nocy z piątku na sobotę ładunek wybuchowy, podłożony przed centrum handlowym w Karaczi, gdzie o świcie miała się rozpocząć sprzedaż siódmego tomu sagi o przygodach Harry'ego Pottera.

Nocna Harry-histeria

Tajemnica ujrzała światło - prawie dzienne. Prawie, bo o pierwszej w nocy światła nie było zbyt wiele - a właśnie o pierwszej naszego czasu odbyła się premiera ostatniego tomu książki Joanne Rowling o przygodach najbardziej znanego na świecie małego czarodzieja.

Małpie lody dla ochłody

Kiedy temperatura przekracza 40 stopni futrzanym zwierzakom zostaje tylko ... jeść lody. Mrożone owoce to w taki upał ulubiony przysmak mieszkańców rzymskiego zoo. Na soczyste tłuste mięso nie chcą nawet patrzeć, za to zajadają się owocowymi mrożonkami.

Dick Cheney zastąpi na chwilę Busha

Prezydent USA George W. Bush będzie miał dziś zabieg diagnostyczny kolonoskopii. Ponieważ 61-letni prezydent przejdzie zabieg w znieczuleniu ogólnym, przekaże swoją władzę na ten czas wiceprezydentowi Dickowi Cheneyowi.

Prezydent Bush zakazał torturowania więźniów

Prezydent USA George Bush podpisał w piątek ustawę zakazującą tortur podczas przesłuchań. Ma to być odpowiedź krytykę w kraju i za granicą amerykańskiej polityki wobec więźniów. Wiele osób podchodzi jednak sceptycznie do nowego prawa.

Rosja wyciąga rękę na zgodę?

Kreml po raz pierwszy wspomina, że rosyjski biznesmen mógł być mordercą Aleksandra Litwinienki, a rosyjski minister spraw zagranicznych mówi o nadziei na normalizację stosunków z Wielką Brytanią.

Boliwia: Nie przenoście nam stolicy do Sucre!

Setki tysięcy mieszkańców stolicy Boliwii - La Paz, położonego na wysokości ponad 4.000 m n.p.m., demonstrowało w piątek na ulicach miasta przeciw ewentualnemu przeniesieniu rządu do 600-tysięcznego Sucre.

Ukraina liczy straty po wycieku fosforu

2 mln dolarów strat - to wstępne szacunki ukraińskiego rządu po poniedziałkowym wykolejeniu się pociągu z żółtym fosforem. To jednak nie koniec. - Straty z dnia na dzień rosną - informuje szef resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych Nestor Szufrycz.