Izrael zgodził się, że przestanie ścigać 180 bojowników palestyńskiego ugrupowania Al-Fatah, jeśli ci zaprzestaną ataków na państwo żydowskie. Ma to ożywić rozmowy pokojowe.

Na akcję, która ma zagwarantować, że nikt nie pozna sekretów ostatniego tomu przygód Harry'ego Pottera wcześniej niż o północy z piątku na sobotę przeznaczono dziesięć milionów funtów.

- W Iraku nie ma już łatwych rozwiązań, są tylko rozwiązania bolesne. Rząd brytyjski musi przedefiniować swoje cele - takie zalecenie przekazuje rządzącym brytyjska Komisja ds. Iraku w swoim raporcie.

Ponad 100 hektarów lasu pinowego strawił pożar, który wybuchł w południowo-zachodniej Turcji u wybrzeży Morza Egejskiego. Akcja gaśnicza, utrudniana przez silny wiatr, nadal trwa.

Co najmniej 73 osoby zginęły w niedzielnych zamachach w północno-zachodnim Pakistanie - podano w poniedziałek w Islamabadzie. Wcześniej informowano o 30 zabitych.

- Wakacje są czasem sprzyjającym fizycznemu odprężeniu oraz nakarmieniu ducha poprzez modlitwę i medytacje, by rozwijać osobistą relację z Chrystusem - mówił papież w czasie modlitwy Anioł Pański. Benedykt XVI sam jest na wakacjach w Dolomitach.

14 sklepów największej brytyjskiej sieci supermarketów Tesco, zamkniętych w sobotę ze względu na zagrożenie terrorystyczne, zostało w niedzielę otwartych. Policja sprawdza inne duże sklepy i wywozi podejrzane samochody.

Kościół katolicki w Stanach Zjednoczonych wypłaci odszkodowania dla ofiar seksualnego molestowania przez księży. Ponad pięćset osób otrzyma łącznie ponad 660 milionów dolarów.

Dyplomacja Korei Północnej oficjalnie potwierdziła, że zamknięty został reaktor nuklearny w Jongbjon. Jak podano, międzynarodowi inspektorzy jeszcze dziś mają zweryfikować stan tamtejszych instalacji jądrowych.

Katastrofalne skutki powodzi w Chinach. Ponad 400 osób utonęło, około sto uznano za zaginione. Do opuszczenia swoich domów woda zmusiła ponad trzy miliony Chińczyków.

Trzygodzinny koncert legendarnej brytyjskiej grupy Genesis odbył się na terenie Circus Maximus w Rzymie. Na ostatni w Europie koncert zespołu, uświetniający jego reaktywację, oprócz Włochów przybyły tysiące fanów z całej Europy.

Najbardziej poszukiwany terrorysta świata wezwał muzułmanów do męczeństwa w nagraniu wideo, które zostało przechwycone zanim ukazało się na stronach internetowych radykalnych ugrupowań islamskich.

Na pokładzie helikoptera, kolejny raz nawiał z więzienia 43-letni Pascal Payet - francuski recydywista zwany "królem ucieczek".

W belgradzkim zoo mała czarna pantera jest wychowywana przez psa. Ridgeback rodezyjski wychowuje drapieżnika po tym, jak malec został odrzucony przez swoją matkę.

Autokar przewożący grupę polskich muzyków zapalił się podczas jazdy na niemieckiej autostradzie i kompletnie spłonął. Wszyscy pasażerowie zdołali opuścić płonący pojazd i nikomu nic się nie stało.

Korea Północna zamknęła reaktor nuklearny w Jongbion. Jest to pierwszy krok na drodze do zakończenia koreańskiego programu nuklearnego.

"Chemiczny Ali", kuzyn Saddama Husajna skazany na śmierć za ludobójstwo na Kurdach, zostanie powieszony w irackim Kurdystanie.

Rodziny libijskich dzieci zarażonych wirusem HIV, za co pięć bułgarskich pielęgniarek i palestyński lekarz zostało skazanych na śmierć, "zaakceptowały odszkodowanie wysokości miliona dolarów dla rodziny", czyli w sumie ok. 400 mln USD.

Co najmniej 24 żołnierzy zginęło, a 28 zostało rannych w sobotę w zamachu w północno-zachodniej części Pakistanu na granicy z Afganistanem.

Kolejnej osobie postawiono zarzuty w związku z nieudanymi zamachami w Londynie i Glasgow. Przed sądem stanie 26-letni lekarz pochodzenia indyjskiego.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy wraz z przedstawicielami Unii Europejskiej odebrał na Polach Elizejskich w Paryżu defiladę z okazji rocznicy zdobycia Bastylii. Po raz pierwszy w historii wzięli w niej udział żołnierze z 27 państw Unii.

Prezydent Władimir Putin podpisał specjalny dekret zawieszający wykonywanie Traktatu o Ograniczeniu Sił Konwencjonalnych w Europie.

Więzienie w podziemiach watykańskiej twierdzy Castel Sant'Angelo, gdzie papieże więzili przestępców i swych wrogów, zostały udostępnione zwiedzającym po trwającej 10 lat renowacji.

Gorylątko z Zoo w Stuttgarcie zadebiutowało dziś przed szeroka publicznością. Siedmiotygodniową Mary porzuciła matka i małpką musieli zająć się ludzie.

Tradycyjna parada z okazji święta narodowego Francji w tym roku będzie wyjątkowa. Po raz pierwszy wezmą w niej udział pododdziały wojskowe z wszystkich krajów Unii Europejskiej.