Cesarskie cięcie upośledza dzieci

Zabieg cesarskiego cięcia może zmienić strukturę DNA dziecka - ogłosili szwedzcy naukowcy z instytutu Karolinska w Sztokholmie i alarmują, że to dlatego dzieci urodzone przez cesarkę częściej zapadają na choroby immunologiczne, takie jak cukrzyca, rak czy astma.

Traktować Irańczyków jak Solidarność

Chociaż wiele różni polską Solidarność od irańskiej Zielonej Rewolucji, jak nazywają powyborcze protesty w Iranie amerykańskie media, to zdaniem "Wall Street Journal" Waszyngton powinien przestudiować swoją politykę wobec Polski z lat 80., aby znaleźć sposób na poradzenie sobie z sytuacją w Teheranie.

Umierał w metrze. Ludzie przechodzili obok

Petru Birladenu to kolejna przypadkowa ofiara neapolitańskiej Camorry. Włochów zszokował jednak nieludzki sposób, w jaki umierał ten 33-letni Cygan. W zatłoczonym wejściu do metra nikt mu nie pomógł.

Rosyjskie czołgi ruszyły

8,5 tys. żołnierzy, 200 czołgów, 450 transporterów opancerzonych i 250 dział - na południu Rosji rozpoczęły się manewry wojskowe "Kaukaz-2009". Podobne ćwiczenia w Północnokaukaskim Okręgu Wojskowym odbyły się latem 2008 roku, na krótko przed wojną rosyjsko-gruzińską o Osetię Południową.

Irańczycy wypuszczają zatrzymanych

Pięciu z dzięwięciu zatrzymanych w niedzielę pracowników ambasady Wielkiej Brytanii w Teheranie zostało już zwolnionych. Ruszyło też przeliczanie 10 proc. głosów oddanych w kwestionowanych przez opozycję wyborach 12 czerwca. Nie zmieni ono jednak wyników głosowania.

Pociąg wjechał w pociąg

Co najmniej trzy osoby zginęły, a 60 zostało rannych w zderzeniu dwóch pociągów pasażerskich w środkowych Chinach.

Rewolta na żywo w necie

Każdy reżim podczas tłumienia społecznej rewolty nie chce mieć świadków. Nie inaczej jest w Iranie, skąd władze wyrzuciły zachodnich dziennikarzy. Ale ich rolę szybko przejęli sami uczestnicy protestów. Od ich początku w internecie pojawiły się tysiące informacji i filmików opisujących gniew manifestantów i zbrodnie władz.

93 policjantów wpadło za narkobiznes

W niedzielę, w największej obławie na narkobiznes od lat, meksykańscy policjanci zatrzymali aż 93 swoich kolegów podejrzewanych o związki z przestępcami.

Pijaństwo zabija 2/3 Rosjan

Zbyt częste zaglądanie do kieliszka, to przyczyna prawie dwóch trzecich zgonów Rosjan w wieku od 15 do 54 lat - alarmuje "Gazeta Wyborcza". Jak się okazuje, przeciętny Rosjanin żyje zaledwie 59 lat - to o 12 lat krócej niż przeciętny Polak.

Moonwalk dla Jacksona

Tysiące fanów Michaela Jacksona zebrało się w niedzielę pod wieżą Eiffla w Paryżu, by zatańczyć słynny moonwalk. Wszystko po to, by uczcić pamięć zmarłego w czwartek piosenkarza.

USA uznają tylko Zelayę

Jedynym konstytucyjnym prezydentem Hondurasu jest Manuel Zelaya - oświadczyła w niedzielę administracja prezydenta USA. Tymczasem Najwyższy Trybunał Wyborczy Hondurasu wydał już, w kilka godzin po uprowadzeniu przez wojskowych i wywiezieniu z kraju prezydenta Zelayi oświadczenie, które ma legitymizować działania zamachowców.

Starcia pod meczetem

Około tysiąca domagających się reform Irańczyków starło się z policją pod meczetem Qoba w Teheranie. Jeden z uczestników demonstracji zamieścił z niej zdjęcia w internecie.

Żydzi pobili się o parking

Tysiące ortodoksyjnych Żydów protestowało w sobotę w Jerozolimie. Powód to otwarcie miejskiego parkingu. W ten dzień tygodnia religijnym wyznawcom judaizmu nie wolno bowiem siadać za kierownicą.

Nowy rząd? "Obalimy go"

- Jeżeli w Hondurasie zaprzysiężony zostanie nowy rząd, Wenezuela go obali - oświadczył w niedzielę prezydent Wenezueli Hugo Chavez. Niepokój w Hondurasie narasta. Zwolennicy obalonej głowy państwa zbudowali w centrum stolicy kraju barykady. Reuters donosi, że padły strzały w pobliżu pałacu prezydenckiego. A nowomianowany prezydent wprowadził godzinę policyjną.

Wojsko wywiozło prezydenta za granicę

Przewodniczący parlamentu Hondurasu, Roberto Micheletti został mianowany w niedzielę przez nowy parlament prezydentem tego kraju. Micheletti zastąpi prezydenta Manuela Zelayę, którego wojskowi pozbawili władzy w drodze zamachu stanu. Na ich zlecenie komandosi wywieźli Zelayę z kraju.

Królowa chce podwyżki

Kryzys kryzysem, ale 60-lecie objęcia tronu (najwyraźniej) ważniejsze: - królowa Elżbieta II po raz pierwszy od 20 lat domaga się podwyżki na utrzymanie dworu, wydawanie bankietów i opłacenie pensji dworzan - donosi "Sunday Times" .

Rodzina Jacksona nie wierzy lekarzowi

Rodzina Michaela Jacksona domaga się ponownej sekcji zwłok piosenkarza. Chcą wiedzieć, jaki lek podano mu tuż przed śmiercią. Kwestionują też kompetencje jego lekarza - podaje portal TMZ.

Europa sceptycznie wobec Rosji

Rosja od kilku miesięcy prowadzi kampanię na rzecz zawarcia nowego ogólnoeuropejskiego paktu bezpieczeństwa. Szefowie dyplomacji państw OBWE kolejny raz zachowali jednak wobec rosyjskiej inicjatywy wstrzemięźliwość.

Złodziej stulecia wolny... na koszt podatnika

Przez trzydzieści lat na brazylijskich plażach śmiał się bezczelnie z brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości. Schorowany wrócił do kraju, odsiedział jedną trzecią wyroku za napad stulecia, teraz wychodzi na wolność. 79-letni Ronnie Biggs, skazany w 1963 roku za zuchwałą kradzież, wyjdzie w piątek - donosi "News of the World".

To nie stres zabił króla popu

Jak umarł Michael Jackson - to pytanie, które zadaje większość mediów na całym świecie. Ojciec piosenkarza wie jedno - jego syna nie zabił stres.

"Polska szkoła w Monachium - chcemy istnieć"

Protestowały już Ateny i Bruksela. Przyszedł czas na Monachium. Polacy mieszkający w Niemczech manifestowali przeciwko zmianom, jakie Ministerstwo Edukacji chce wprowadzić w stosunku do polskich szkół zagranicą. Informację i zdjęcia z protestu otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Piasek zatkał Bagdad

Zamknięte lotnisko, setki ludzi w szpitalu z powodu problemów z oddychaniem - wszystko przez piaskową burzę, która paraliżuje Bagdad.

Rośnie cena za głowę taliba

Pakistańskie władze z coraz większą determinacją polują na lidera miejscowych talibów Baitullaha Mehsuda. Od dziś za wszelkie informacje na jego temat czeka nagroda pieniężna.

Piraci uwolnili pogłębiarkę

Po ponad dwóch miesiącach w niewoli u piratów dziesięcioosobowa załoga belgijskiej pogłębiarki odzyskała wolność. Nie wiadomo, czy piraci dostali okup.

Nocne rajdy uderzają w przeciwników władzy

Irańskie władze w walce ze zwolennikami opozycji zdecydowały się na kolejny krok. Jak twierdzi Human Rights Watch, paramilitarne służby basidżi w nocnych rajdach na prywatne mieszkania wyłapują przeciwników reżimu. Władze zatrzymały też ośmiu miejscowych pracowników ambasady Wielkiej Brytanii.