Powrót prezydenta? Wykluczone

- Nikt nas nie przestraszy - mówi nowo mianowany przywódca Hondurasu Roberto Micheletti i zapowiada, że nie ugnie się pod presją państw amerykańskich, które domagają się przywrócenia do władzy obalonego przez wojsko prezydenta Manuela Zelayi.

Rada Strażników: wygrał Ahmadineżad

Irańska Rada Strażników Konstytucji przeliczyła ponownie częściowo głosy oddane w wyborach prezydenckich i orzekła: zwycięzcą jest Mahmud Ahmadineżad.

Amerykanie oddali władzę

Punktualnie o północy irackie wojsko przejęło kontrolę nad Bagdadem i innymi miastami kraju od sił amerykańskich, dotychczas dbających o bezpieczeństwo na obszarach miejskich Iraku. Dzień wycofania się Amerykanów premier Iraku ogłosił świętem państwowym - Dniem Suwerenności Narodu.

Tańczył i śpiewał jeszcze tuż przed śmiercią

Król popu ćwiczył przed nadchodzącymi koncertami niemal do ostatniej chwili. Jeszcze dwa dni przed nagłą śmiercią Jackson trenował na scenie Staples Center w Los Angeles w Kalifornii. I czuł się świetnie - tak przynajmniej twierdzi agencja AEG, która była odpowiedzialna za jego lipcowe koncerty w Londynie.

Dzieci Jacksona pod opieką babci

Sąd w Los Angeles przychylił się do prośby matki Michaela Jacksona, Katherine i przyznał jej prawo do czasowej opieki nad trójką dzieci piosenkarza. Tymczasem matka dwójki starszych dzieci, Debbie Rowe, twierdzi, że Michael wcale nie był ojcem.

Rodzina Jacksona: nie jesteśmy gotowi na pogrzeb

- Nie jesteśmy gotowi na pogrzeb - powiedział w poniedziałek dziennikarzom ojciec Michaela Jacksona, Joseph. Jak zaznaczył, rodzina chce poczekać na wyniki drugiej sekcji zwłok. Brytyjski dziennik "The Sun" upublicznił wcześniej rzekome, dramatyczne wyniki sekcji zwłok Michaela. Informacje zostały zdementowane jednak przez koronera z Los Angeles.

150 lat więzienia za "diaboliczne przestępstwo"

Sąd federalny w Nowym Jorku skazał Bernarda Madoffa na 150 lat więzienia. Przestępstwo Madoffa było "niezwykle diaboliczne" - mówił uzasadniając wyrok sędzia Denny Chin. Finansista był oskarżony o oszukanie ludzi na kwotę blisko 65 miliardów dolarów.

Za awantury w samolocie Rokicie grozi grzywna

Były polityk Platformy Obywatelskiej Jan Maria Rokita ma spore tarapaty z powodu awantury, którą wywołał na pokładzie samolotu Lufthansy. Za kłótnię ze stewardessą najprawdopodobniej zostanie ukarany grzywną.

"Michael nie był dziwakiem"

Świat nadal w szoku po śmierci Michaela Jacksona. Piosenkarza wspominają najbliższe gwiazdy showbiznesu oraz najbliższe mu osoby. - On nie był dziwakiem. Był geniuszem - mówi przyjaciel Jacksona Al Sharpton.

Śmierć Nedy, prezydent chce śledztwa

26-letnia Iranka Neda stała się dla wielu symbolem irańskiej rewolucji. Teraz śledztwa w sprawie "podejrzanej" śmierci kobiety domaga się prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad.

Cesarskie cięcie upośledza dzieci

Zabieg cesarskiego cięcia może zmienić strukturę DNA dziecka - ogłosili szwedzcy naukowcy z instytutu Karolinska w Sztokholmie i alarmują, że to dlatego dzieci urodzone przez cesarkę częściej zapadają na choroby immunologiczne, takie jak cukrzyca, rak czy astma.

Traktować Irańczyków jak Solidarność

Chociaż wiele różni polską Solidarność od irańskiej Zielonej Rewolucji, jak nazywają powyborcze protesty w Iranie amerykańskie media, to zdaniem "Wall Street Journal" Waszyngton powinien przestudiować swoją politykę wobec Polski z lat 80., aby znaleźć sposób na poradzenie sobie z sytuacją w Teheranie.

Umierał w metrze. Ludzie przechodzili obok

Petru Birladenu to kolejna przypadkowa ofiara neapolitańskiej Camorry. Włochów zszokował jednak nieludzki sposób, w jaki umierał ten 33-letni Cygan. W zatłoczonym wejściu do metra nikt mu nie pomógł.

Rosyjskie czołgi ruszyły

8,5 tys. żołnierzy, 200 czołgów, 450 transporterów opancerzonych i 250 dział - na południu Rosji rozpoczęły się manewry wojskowe "Kaukaz-2009". Podobne ćwiczenia w Północnokaukaskim Okręgu Wojskowym odbyły się latem 2008 roku, na krótko przed wojną rosyjsko-gruzińską o Osetię Południową.

Irańczycy wypuszczają zatrzymanych

Pięciu z dzięwięciu zatrzymanych w niedzielę pracowników ambasady Wielkiej Brytanii w Teheranie zostało już zwolnionych. Ruszyło też przeliczanie 10 proc. głosów oddanych w kwestionowanych przez opozycję wyborach 12 czerwca. Nie zmieni ono jednak wyników głosowania.

Pociąg wjechał w pociąg

Co najmniej trzy osoby zginęły, a 60 zostało rannych w zderzeniu dwóch pociągów pasażerskich w środkowych Chinach.

Rewolta na żywo w necie

Każdy reżim podczas tłumienia społecznej rewolty nie chce mieć świadków. Nie inaczej jest w Iranie, skąd władze wyrzuciły zachodnich dziennikarzy. Ale ich rolę szybko przejęli sami uczestnicy protestów. Od ich początku w internecie pojawiły się tysiące informacji i filmików opisujących gniew manifestantów i zbrodnie władz.

93 policjantów wpadło za narkobiznes

W niedzielę, w największej obławie na narkobiznes od lat, meksykańscy policjanci zatrzymali aż 93 swoich kolegów podejrzewanych o związki z przestępcami.

Pijaństwo zabija 2/3 Rosjan

Zbyt częste zaglądanie do kieliszka, to przyczyna prawie dwóch trzecich zgonów Rosjan w wieku od 15 do 54 lat - alarmuje "Gazeta Wyborcza". Jak się okazuje, przeciętny Rosjanin żyje zaledwie 59 lat - to o 12 lat krócej niż przeciętny Polak.

Moonwalk dla Jacksona

Tysiące fanów Michaela Jacksona zebrało się w niedzielę pod wieżą Eiffla w Paryżu, by zatańczyć słynny moonwalk. Wszystko po to, by uczcić pamięć zmarłego w czwartek piosenkarza.

USA uznają tylko Zelayę

Jedynym konstytucyjnym prezydentem Hondurasu jest Manuel Zelaya - oświadczyła w niedzielę administracja prezydenta USA. Tymczasem Najwyższy Trybunał Wyborczy Hondurasu wydał już, w kilka godzin po uprowadzeniu przez wojskowych i wywiezieniu z kraju prezydenta Zelayi oświadczenie, które ma legitymizować działania zamachowców.

Starcia pod meczetem

Około tysiąca domagających się reform Irańczyków starło się z policją pod meczetem Qoba w Teheranie. Jeden z uczestników demonstracji zamieścił z niej zdjęcia w internecie.

Żydzi pobili się o parking

Tysiące ortodoksyjnych Żydów protestowało w sobotę w Jerozolimie. Powód to otwarcie miejskiego parkingu. W ten dzień tygodnia religijnym wyznawcom judaizmu nie wolno bowiem siadać za kierownicą.

Nowy rząd? "Obalimy go"

- Jeżeli w Hondurasie zaprzysiężony zostanie nowy rząd, Wenezuela go obali - oświadczył w niedzielę prezydent Wenezueli Hugo Chavez. Niepokój w Hondurasie narasta. Zwolennicy obalonej głowy państwa zbudowali w centrum stolicy kraju barykady. Reuters donosi, że padły strzały w pobliżu pałacu prezydenckiego. A nowomianowany prezydent wprowadził godzinę policyjną.

Wojsko wywiozło prezydenta za granicę

Przewodniczący parlamentu Hondurasu, Roberto Micheletti został mianowany w niedzielę przez nowy parlament prezydentem tego kraju. Micheletti zastąpi prezydenta Manuela Zelayę, którego wojskowi pozbawili władzy w drodze zamachu stanu. Na ich zlecenie komandosi wywieźli Zelayę z kraju.

Królowa chce podwyżki

Kryzys kryzysem, ale 60-lecie objęcia tronu (najwyraźniej) ważniejsze: - królowa Elżbieta II po raz pierwszy od 20 lat domaga się podwyżki na utrzymanie dworu, wydawanie bankietów i opłacenie pensji dworzan - donosi "Sunday Times" .