Dwa razy do roku Berlin na kilka dni Berlin zamienia się w światową stolicę mody - jak Paryż, Mediolan czy Nowy Jork. W niemieckiej stolicy rozpoczął się właśnie tydzień mody.

Czy George W. Bush ma romans z Condoleezzą Rice? - tak przynajmniej sugeruje rosyjska prasa. Zdaniem dziennikarzy "Prawdy" gdy tylko przestanie pełnić urząd, prezydent USA rozwiedzie się dla niej ze swoją żoną - Laurą.

Spór między Kambodżą a Tajlandią zaostrza się. Po wpisaniu na listę UNESCO zabytkowej świątyni leżącej na terenie granicznym obu państw, tajlandzkie wojska weszły na jej teren, co wywołało sprzeciw Kambodży.

Katastrofa budowlana w USA. Cztery osoby zginęły a sześć zostało rannych w wyniku zawalenia się dźwigu w rafinerii w Houston. To już trzecia podobna awaria w Stanach Zjednoczonych.

Trzęsienie ziemi o sile 7 stopni w skali Richtera odnotowano na wschodnim wybrzeżu japońskiej wyspy Honsiu. Japońskie władze ostrzegły przed możliwością wystąpienia fali tsunami.

Papież Benedykt XVI przeprasza za wykorzystywanie seksualne przez australijskich duchownych. Podczas spotkania z wiernymi w Sydney powiedział, że odpowiedzialni za tę sytuację powinni zostać postawieni przed wymiarem sprawiedliwości.

Nowy sposób szmuglowania kokainy sprawia Amerykanom i Meksykanom mnóstwo kłopotów. Handlarze narkotykowi szmuglują kokainę przy pomocy małych łodzi podwodnych. Jednostki są trudno wykrywalne, bo przyrządy namierzające mylą je z wielorybami.

We wrześniu Białorusini pójdą do urn, by wybrać nowy parlament. Każdy zarejestrowany kandydat dostanie od państwa na prowadzenie kampanii wyborczej 700 dolarów. Tymczasem białoruska opozycja twierdzi, że wybory nie będą uczciwe i demokratyczne.

W pekińskich hotelach są jeszcze wolne pokoje w okresie Igrzysk Olimpijskich. Są one dostępne dla krajowych gości, bowiem zagraniczni turyści nie dopisali: liczba rezerwacji okazała się mniejsza niż oczekiwano.

Szef unijnej dyplomacji Javier Solana spotyka się w sobotę z przedstawicielem Iranu Saeedem Jalilim. Do Genewy przylecą także negocjatorzy z USA, Rosji, Chin, Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Temat: irański program jądrowy.

To nie jest zwykła kradzież. Z domu francuskiego sapera w miejscowości Corbas pod Lyonem nieznani sprawcy ukradli 28 kg Semtexu - niezwykle groźnego materiału wybuchowego. Służby bezpieczeństwa w całej Francji są w stanie najwyższej gotowości.

Francuski MSZ potwierdza porwanie w Afganistanie dwóch obywateli Francji. Organizacja humanitarna Akcja Przeciwko Głodowi, dla której pracowali porwani - podkreśla, że obydwoje żyją. Zostali uprowadzeni w nocy, z domu w którym nocowali.

- Zakończył się kryzys śmieciowy w Neapolu i okolicach - ogłosił premier Silvio Berlusconi po nadzwyczajnym posiedzeniu rządu w tym mieście. - W ciągu 58 dni Neapol stał się znowu zachodnim miastem - stwierdził.

Czternastoletni chłopiec przyznał się do 13 zabójstw dokonanych w tym roku na zlecenie narkotycznego gangu - donoszą brazylijskie media. Policjantom mówił z dumą, że zawsze "strzela między oczy".

Spodziewam się postępów po zaplanowanych na sobotę rozmowach z Unią Europejską - powiedział w piątek minister spraw zagranicznych Iranu Manuszehr Mottaki. Rozmowy będą dotyczyć irańskiego programu nuklearnego. W spotkaniu wyjątkowo będzie uczestniczyć przedstawiciel Stanów Zjednoczonych.

Łupem złodziei padły dzieła Andy'ego Warhola i Roya Lichtensteina z muzeum Aberga niedaleko Sztokholmu - podała w piątek szwedzka policja. Wartość skradzionych obrazów oszacowano na pół miliona dolarów.

Ponad sto osób skarżących się na trudności w oddychaniu i mdłości trafiło do szpitala po tym, jak w nocy z czwartku na piątek doszło do chemicznego wycieku w fabryce części samochodowych w Bambergu, w Niemczech. Żadnej z osób nie zagraża niebezpieczeństwo.

Bohaterska babcia za pomocą miotły przepędziła złodziei ze sklepu, w którym pracuje. Do zdarzenia doszło w południowo-zachodniej Anglii. Jej wyczyn zarejestrowały kamery z monitoringu.

Polski ksiądz katolicki może zostać oskarżony w amerykańskim sądzie o molestowanie seksualne. To wynik zarzutów, jakie pod adresem księdza wysunęła 16-letnia dziewczyna, którą duchowny miał zaczepiać podczas wspólnej podróży samolotem - podała w piątek agencja informacyjna Associated Press.

Terroryści z Europy próbują dostać się do USA z Unijnym paszportem. Nie ma gwarancji, że wszyscy zostaną złapani - zaalarmował szef Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, Michael Chertoff w czwartek.

Chińskie władze ostrzegają zagranicznych artystów przed wygłaszaniem haseł "zagrażających narodowemu bezpieczeństwu" tego kraju. Jest to bezpośrednia reakcja na marcowy koncert islandzkiej wokalistki Bjork.

Król Belgii Albert odrzucił rezygnację premiera rządu Yves Leterme. Szef rządu podał się do dymisji w poniedziałek. Powodem były nieporozumienia w wielopartyjnej koalicji rządowej utworzonej przez Flamandów i Walonów.

Na 18 lat więzienia skazał sąd krajowy w Korneuburgu koło Wiednia 80-latkę z Polski. Sędziowie uznali za udowodnione, że w październiku ubiegłego roku zamordowała ona swoją 78-letnią sąsiadkę.

"Po prostu dziękuję, Silvio. Neapol jest wysprzątany!" - plakaty z takimi hasłami zawisły dzisiaj na ulicach Neapolu. W ten sposób jeden z miejskich radnych wyraził wdzięczność włoskiemu premierowi, za to że zakończył dręczący miasto śmieciowy kryzys.

- Unia Europejska, utrudniając wydawanie wiz, narusza prawo Białorusinów do przemieszczania się - oświadczył w czwartek rzecznik białoruskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Andrej Popou.

Car Piotr I, by unowocześnić państwo, obcinał bojarom brody, prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiada, że będzie wyrzucał z pracy. Kogo? Komputerowych analfabetów.

- Ustawa o zakazie eksploatacji złóż jest najgłupszą rzeczą jaką kiedykolwiek uchwaliliśmy - tak republikański kongresmen John Peterson, ocenił zakaz pozyskiwania ropy z morza, który obowiązuje w USA od lat 80-tych. Kongresmeni debatują teraz nad dodatkową eksploatację podmorskich złóż ropy, co miałoby zapobiec wzrostowi cen surowca.

Londyński sąd przyznał w czwartek 600 tys. funtów odszkodowania Brytyjczykowi, którego gazety opisywały jako podejrzanego w sprawie zniknięcia Madeleine McCann. Madeleine zaginęła w 2007 roku, na kilka dni przed swoimi czwartymi urodzinami. Była z rodzicami na wakacjach w Praia da Luz w Portugalii.

Trybunał ds. Zbrodni Wojennych w byłej Jugosławii uznał generała Pavle Strugara winnym zbrodni podczas wojny na Bałkanach. Już wcześniej haski Trybuna skazał go za ataki na mieszkańców Dubrownika w 1991 roku.

Iście królewskie powitanie zgotowali Libańczycy pięciu członkom Hezbollahu, którzy zostali uwolnieni i wymienieni za ciała dwóch izraelskich żołnierzy. Jeden z nich, Samir Kantar, zamordował przed laty trójkę Żydów, w tym małą dziewczynkę. Izrael jest oburzony takim powitaniem.