Afgańczycy cieszą się z posiłków USA

Afgański rząd jest zadowolony z decyzji amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy o wysłaniu do tego kraju dodatkowych 30 tys. żołnierzy. Nową strategię dotyczącą Afganistanu przywódca USA przedstawił podczas wtorkowego przemówienia w West Point.

Wyszukiwarka absurdów odpowie na wszystko

Konie nie powinny jeść hydrantów w Iowa, a potwory i duchy istnieją żyjąc w nas. Takich rzeczy możemy się dowiedzieć z wyszukiwarki, wystarczy podsunąć jej odpowiednie słowo.

Islamiści z Kaukazu: zamach na pociąg częścią "kampanii"

Kaukaska grupa islamska czeczeńskiego przywódcy rebeliantów Doku Umarowa przyznała się w środę do piątkowego ataku terrorystycznego na pociąg "Newskij Ekspress" - podała strona internetowa kavkazcenter.com. Wcześniej odpowiedzialność za zamach wzięła neonazistowska grupa Combat 18.

Francja chwali, ale ludzi nie wysyła

Nicolas Sarkozy z zadowoleniem przyjął decyzję amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy o wysłaniu większej liczby żołnierzy do Afganistanu. Francuski przywódca sam jednak nie zadeklarował zwiększenia kontyngentu. O "zjednoczenie we wsparciu dla strategii Obamy" zaapelował z kolei premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown.

Wielki sukces policji to mistyfikacja?

Kilkanaście dni temu peruwiańska policja ogłosiła sukces: zatrzymaliśmy cztery osoby, które mordowały ludzi, a ich tłuszcz i tkanki sprzedawali firmom produkującym kosmetyki. Teraz okazuje się, że cała historia była najprawdopodobniej wymyślona.

Bruni: Tragedia AIDS dotknęła mnie osobiście

- Tragedia tej śmiertelnej choroby, jaką jest AIDS dotknęła moje najbliższe otoczenie. Jej ofiarą padł kilka lat temu mój brat - powiedziała w telewizyjnym wywiadzie małżonka prezydenta Francji Carla Bruni-Sarkozy, będąca ambasadorem Światowego Funduszu na rzecz Walki z AIDS.

Iran wypuszcza brytyjskich żeglarzy

Pięciu zatrzymanych pod koniec listopada obywateli Wielkiej Brytanii odzyskało wolność, podała agencja Reutera powołując się na irańskie radio. Mężczyźni naruszyli prywatnym jachtem irańskie wody terytorialne płynąc na regaty.

Polacy zwijają sztandar w Libanie

Po 17 latach Polska zakończyła swój udział w oenzetowskiej misji w Libanie. Ostatni polscy żołnierze opuszczą ten kraj w połowie grudnia, ale symboliczna ceremonia przekazania obowiązków Duńczykom odbyła się już we wtorek w bazie Naqoura.

Milion szczepionek u Słowaków

Słowacja zamówiła w firmie Sanofi Pasteur milion dawek szczepionki przeciwko grypie A/H1N1 - poinformowali we wtorek w Bratysławie przedstawiciele tamtejszej służby zdrowia.

Geje "nie pójdą do nieba"

"Transseksualiści i homoseksualiści nie wejdą do Królestwa Niebieskiego", oznajmił, posiłkując się św. Pawłem, meksykański kardynał Javier Lozano Barragan.

Szwajcaria "idzie drogą Arabii Saudyjskiej"

Liga Arabska, szef dyplomacji sprawującej przewodnictwo w UE Szwecji i amerykańska prasa - wszyscy zgodnie krytykują Szwajcarów za przegłosowanie zakazu budowy minaretów.

Posiłki za 30 mld dolarów. Początek odwrotu w 2011

Tak jak się spodziewano, podczas przemówienia w West Point prezydent Barack Obama zapowiedział, że do Afganistanu pojedzie w najbliższym czasie 30 tys. dodatkowych amerykańskich żołnierzy. Przy okazji prezydent USA zapowiedział plan wycofania się z Afganistanu, który w jego ocenie nie jest drugim Wietnamem.

Traktat Lizboński z fajerwerkami

Podniosłe mowy europejskich polityków, wśród nich szefa Parlamentu Europejskiego, i pokaz sztucznych ogni zafundowali Europie Portugalczycy, by uczcić wejście w życie Traktatu z Lizbony.

Rosjanie zostaną na Krymie 100 lat?

Rosyjska Flota Czarnomorska powinna stacjonować na Ukrainie przez kolejne sto lat - oświadczył we wtorek w Symferopolu na Krymie Siergiej Markow, deputowany Dumy Państwowej, izby niższej rosyjskiego parlamentu. Markow jest reprezentantem partii Jedna Rosja, którą kieruje premier Władimir Putin.

Ostatnie miasteczko namiotowe zamknięte

Ostatnie miasteczko namiotowe wybudowane dla uratowanych po trzęsieniu ziemi w L'Aquili przestało istnieć. W kwietniowym kataklizmie zginęło prawie 300 osób.

Berlusconi skarcił prezydenta UE

Słynący w oryginalnych wypowiedzi premier Włoch Silvio Berlusconi skarcił nowego przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya za to, że ten godzinę spóźnił się na wtorkowe spotkanie z nim w Mediolanie.

Obama dzwonił do Tuska. Więcej żołnierzy do Afganistanu?

Premier Donald Tusk przez pół godziny rozmawiał telefonicznie z prezydentem Stanów Zjednoczonych ws. amerykańskiej strategii w Afganistanie. Prezydent Barack Obama jeszcze dziś ogłosi wysłanie do Afganistanu dodatkowych 34 tys. amerykańskich żołnierzy.

Polak dostał 12 lat za ecstasy

Sąd w Canterbuy skazał 30-letniego Patryka O. za usiłowanie przemytu 28 kg ecstasy o wartości ok. 560 tys. funtów. Mieszkający nielegalnie w Holandii Polak usłyszał wyrok 12 lat więzienia.

Tycjan odnalazł się na Ukrainie

Portret weneckiego doży przechowywany w Muzeum Sztuki Zachodu i Wschodu w Odessie na Ukrainie jest dziełem wielkiego twórcy epoki Renesansu, Tycjana - uważa dyrektor tej placówki Władimir Ostrowski.

Polański nie wyjdzie po zakupy, ale maila wyśle

Jeżeli Roman Polański chociaż przez chwilę wyjdzie poza ogródek swojego domu, wtedy wróci do aresztu – poinformował w rozmowie z portalem tvn24.pl Folco Galli, rzecznik szwajcarskiego wymiaru sprawiedliwości. Galli dodał, że Polańskiego będzie strzegł zainstalowany już w jego domu monitoring.

"Jakby to usłyszał premier, to by się wkurzył"

Silvio Berlusconi zachowuje się jak "monarcha absolutny" - stwierdził przewodniczący włoskiej Izby Deputowanych Gianfranco Fini i wywołał polityczna burzę w Italii. Jego pełną sarkazmu krytykę opublikował dziennik "La Repubblica".

"Nasza niepodległość jest nieodwracalna"

- Niepodległość Kosowa jest nieodwracalna, a wszelkie próby jej unieważnienia mogą rozniecić nowy konflikt - oświadczył we wtorek w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości w Hadze minister spraw zagranicznych Kosowa Skender Hyseni. Zdaniem Serbów proklamowanie przez Kosowo niepodległości było nielegalne i jest wyzwaniem dla światowego porządku prawnego. MTS sprawdza, czy oderwanie się Kosowa od Serbii oraz ogłoszenie niepodległości przez ten kraj było legalne.

Prezydent przed sądem, za nielegalny alkohol

- Prezydent Serbii Boris Tadić stanął we wtorek przed sądem w Belgradzie pod zarzutem spożywania alkoholu w niedozwolonym miejscu, na stadionie - podała agencja AP. Tadić tłumaczył się, że nie wiedział, iż wypicie łyka szampana podczas toastu jest nielegalne.

Kamorra chciała haraczu za remont kościoła

Kamorra zażądała haraczu od firmy wykonującej remont w jednym z neapolitańskich kościołów. - Nie ma mowy - odpowiedział proboszcz Mario Ziello. Ksiądz powiedział o całej sprawie parafianom podczas mszy, a jego słowa odbiły się szerokim echem w całej Italii.

Rosja oskarża: pieniądze dla terrorystów płyną z Polski

Jeden z największych i najbitniejszych oddziałów radykalnych muzułmanów w Czeczenii jest finansowany z Polski - donosi rosyjski dziennik "Kommiersant". Rewelacje mają związek z walką o życie Ainy Sidgalijewej - głównej księgowej islamistów.

Morderca policjantów zginął podczas pościgu

Człowiek poszukiwany za zabójstwo czterech policjantów w pobliżu Seattle nie żyje. Po dwóch dniach pościgu amerykańska policja osaczyła 37-letniego Maurice'a Clemmonsa. Wywiązała się strzelanina, podczas której uciekinier zginął. Rzecznik szeryfa Pierce County poinformował, że aresztowano też trzy osoby podejrzewane o pomoc zabójcy.