- To nie pomaga w procesie pokojowym - powiedziała Sekretarz Stanu Condoleezza Rice, po spotkaniu z minister spraw zagranicznych Tzipi Livni podczas szczytu NATO-Rosja w Brukseli. Miała na myśli wtorkową decyzję Izraela o zbudowaniu 300 nowych domów w osiedlu we Wschodniej Jerozolimie, na okupowanym Zachodnim Brzegu.

Mediatorzy "Wielkiej Trójki" - UE, Rosji i Stanów Zjednoczonych - obwieścili w swoim raporcie niepowodzenie w sprawie ustalenia przyszłego losu Kosowa. Stało się tak, bo "żadna ze stron nie była skłonna do ustępstw w kwestii suwerenności Kosowa".

Siły NATO, wspólnie z armią afgańską, rozpoczęły wielką ofensywę w celu odbicia strategicznie kluczowego miasta Musa Kala, na południu Afganistanu. Ufortyfikowanej miejscowości broni, według Talibów, dwa tysiące bojowników.

Niemcy już wybrali: 'katastrofa klimatyczna', 'premia za ognisko domowe' oraz 'knajpy dla palaczy' to trzy zwroty, które zostały wybrane jako sformułowania roku. A jakie słowa były najbardziej charakterystyczne dla polskiego roku 2007? Jakie słowo zrobiło u nas 'największą karierę? Zadecydujcie sami!

Jedna osoba zginęła wskutek gwałtownych opadów deszczu, które nawiedziły Sydney. Woda zalała ulice, sklepy i podziemne parkingi. Meteorologowie zapowiadają, że to nie koniec burz w tym regionie.

- Uzgodniliśmy odblokowanie dialogu na różnych szczeblach - powiedział minister Sikorski po spotkaniu ze swoim odpowiednikiem z Rosji Siergiejem Ławrowem w Brukseli. Ministrowie mówili też o dużej szansie zniesienia rosyjskiego embarga na polskie mięso.

Myśliwiec Rafale francuskich sił powietrznych rozbił się w departamencie Correze w południowo-zachodniej Francji. Pilot maszyny zginął na miejscu.

Papież Benedykt XVI przyjął Donalda Tuska na prywatnej audiencji. Rozmowa trwała ok. 20 minut. - Wyraziłem wdzięczność wszystkich Polaków za to, że Benedykt XVI tak często znajduje czas, by w naszym ojczystym języku zapewnić, iż pamięta o Polsce - powiedział po spotkaniu premier.

16 osób zginęło, a 24 zostały ranne po tym jak obładowana materiałami wybuchowymi kobieta wysadziła się w powietrze przy posterunku milicji w iracikim mieście Mukadija - podała iracka policja.

Berlin wystąpił do Polski o pełną swobodę działania ich policjantów na polskim terytorium. Polskie MSW nie chce jednak przyjąć tych warunków i domaga się, aby strona niemiecka za każdym razem, gdy chce przekroczyć granicę w pościgu - informowała polską policję. O sprawie donosi RMF FM.

Dwóch mieszkańców Warszawy zostało oskarżonych przed sądem okręgowym w Hamilton w Szkocji o przemyt żywicy z konopi indyjskich i jej posiadanie z zamiarem sprzedaży - podał lokalny dziennik "Scottish Daily Record".

Ministrowie sprawiedliwości państw UE przyjęli blokowaną dotychczas przez Polskę inicjatywę w sprawie ustanowienia Europejskiego Dnia Przeciwko Karze Śmierci. Na spotkaniu szefów resortów sprawiedliwości Polskę reprezentował minister Zbigniew Ćwiąkalski.

Uszkodzenie chińskiego tankowca u wybrzeży Korei Południowej spowodowało wyciek do morza około 15 tys. ton ropy naftowej - informują władze w Seulu.

Strażacy w Australii Południowej walczą z gigantycznymi pożarami wywołanymi uderzeniami piorunów, które jak do tej pory zabiły przynajmniej jedną osobę.

Rozświetlenie narodowej choinki USA przed Białym Domem uroczyście otworzyło świąteczny sezon w tym kraju. Zapaleniu pierwszej lampki przyglądały się tysiące widzów.

200 nielegalnych imigrantów uratowała grecka straż przybrzeżna. Statek, którym płynęli, osiadł na mieliźnie w pobliżu Krety.

Nie życzę sobie, aby Nicolas po raz kolejny się ożenił - kategorycznie stwierdza matka prezydenta Francji Andree Sarkozy na łamach francuskiego tygodnika "Point de Vue". 80-letnia pani Sarkozy nie chce widzieć żadnej panny młodej.

NASA powiadomiła w piątek czasu polskiego o przełożeniu o kolejny dzień startu promu kosmicznego Atlantis. Próba zostanie podjęta w sobotę.

"Szkocka" za 30 tys. dolarów, whisky wyprodukowana na bazie receptury pierwszego prezydenta USA Jerzego Waszyngtona, czy koniak z 1811 ku czci cesarzowej Józefiny? Czemu nie. Wszystko to będzie można kupić na sobotniej aukcji w Nowym Jorku.

Ministrowie spraw zagranicznych państw NATO opowiedzieli się za utrzymaniem obecnej polityki wobec Iranu, który wbrew naciskom Zachodu kontynuuje wzbogacanie uranu.

Przewagą zaledwie dwóch głosów rząd Romano Prodiego uzyskał wotum zaufania we włoskim Senacie. Decyzję w sprawie wotum połączono z głosowaniem nad budzącym wielkie emocje dekretem o zaostrzeniu walki z przestępczością.

Czeskie ministerstwo spraw zagranicznych krytykuje sposób, w jaki Amerykanie informują Pragę o sprawach bezpieczeństwa w kontekście planowanej tarczy antyrakietowej.

Nawet 2600 euro będą musieli zapłacić Francuzi, którzy w przyszłym roku kupią toksyczne samochody. Ci, którzy kupią auta ekologiczne, mogą liczyć na dopłatę państwa.

Francja i Niemcy chcą wspólnie pracować nad francuskim projektem Unii Śródziemnomorskiej - uzgodnili w Paryżu kanclerz Angela Merkel i prezydent Nicolas Sarkozy.

W Żytawie w Saksonii podpisano porozumienie o nadzorowaniu regionu pogranicza Polski, Niemiec i Czech przez wspólne patrole policjantów z trzech państw.