Dom Fritzla zostanie zburzony

Dom, w którego piwnicy Josef Fritzl przez 24 lata więził i gwałcił swoją córkę, ma zostać zrównany z ziemią. - Trzeba zakończyć ten problem jak najszybciej - oświadczył austriacki sędzia Markus Sonnleitner.

Groźba zamachów. Szukają po omacku

Al-Kaida planuje przeprowadzenie niebawem ataków terrorystycznych w Europie, w tym w Niemczech - pisze dziennik "Die Welt", powołując się na źródła zbliżone do niemieckich służb bezpieczeństwa.

Wyciągnęli 67-letniego Korsarza z wody

Pilot Carl Johnson miał pecha, w jednym z swoich lotów treningowych w 1943 roku, rozbił swojego F4U-I Corsair w marinie na jeziorze Michigan. Po 67 latach spoczywania na dnie, maszyna została wydobyta z wody i będzie odrestaurowana.

Fałszywy alarm w Grecji

Grecka policja nie zdetonowała podejrzanej przesyłki, która została dostarczona do ambasady Węgier w Atenach. - Ostatecznie okazało się, że w środku znajdowały się tylko dokumenty. To był fałszywy alarm - poinformował przedstawiciel policji.

Wulkan skrócił wizytę Obamy

Barack Obama przyleciał z wizytą do Indonezji. Nie będzie tam jednak planowanych 20 godzin. Ku niezadowoleniu gospodarzy, prezydent wyleci wcześniej z obaw przed uniemożliwieniem późniejszej podróży przez pyły z wulkanu Merapi.

Dalajlama popiera Liu. Prawnik noblisty zatrzymany

Mo Shaoping, chiński prawnik reprezentujący przebywającego w więzieniu laureata Pokojowej Nagrody Nobla, Liu Xiaobo, został zatrzymany przed wylotem z kraju. O swoim poparciu dla noblisty z Chin zapewnił zwalczany przez komunistyczny reżim Dalajlama.

Koniec Happy Meal w San Francisco?

Władze San Francisco prowadzą debatę przed ostatecznym głosowaniem nad losem zestawów Happy Meal w mieście. Wszystko wskazuje na to, że politycy zadadzą cios fast-foodowemu potentatowi i przeforsują zakaz sprzedawania zestawów w ich obecnej formie.

Radioaktywny transport dotarł do celu

Transport ponad 100 ton odpadów radioaktywnych dotarł do składowiska w Gorleben w niemieckiej Dolnej Saksonii. Ciężarówki pokonały ostatnie 20 km trasy pomimo starań dwóch tysięcy aktywistów. Na całej trasie odpadów przez Niemcy, około 50 tysiącom ekologów udało się jedynie wywalczyć dobowe opóźnienie transportu.

Zobaczył płód w słoiku, do dziś jest wrogiem aborcji

Były prezydent G.W. Bush przerywa milczenie. Promuje swoją autobiografię i udziela pierwszego wywiadu w niecodziennej scenerii, bo w kościele. Swoją głęboką religijność Bush podkreśla w wywiadzie nie raz. Choćby tłumacząc swój sprzeciw wobec aborcji - efekt wstrząsu z młodości, gdy matka pokazała mu słoik z płodem jego niedoszłego rodzeństwa.

Wielki Zderzacz Hadronów "ugotował zupę"

Naukowcy twierdzą, że uczynili kolejny znaczący krok w kierunku odtworzenia warunków, jakie panowały w momencie powstania wszechświata. W Wielkim Zderzaczu Hadronów (LHC) po raz pierwszy zderzono dwie wiązki ciężkich jonów ołowiu, w wyniku czego na chwilę prawdopodobnie powstała tak zwana "gorąca zupa", która według naukowców istniała tylko moment po Wielkim Wybuchu.

Podrap i poczuj marihuanę

Holenderskie władze lokalne rozdają 30 tysięcy oryginalnych zdrapek. Po ich użyciu nie ukazuje się informacja o nagrodzie bądź jej braku, ale roztacza się zapach marihuany. Holendrzy chcą w ten sposób nauczyć obywateli jak wywąchać nielegalną plantację założoną przez sąsiadów.

Holenderskie F-16 rozsypują się

Holenderskie F-16 są w fatalnym stanie. Tylko 1/3 z posiadanych 87 samolotów jest w stanie latać. Reszta pozostaje uziemiona z powodu braku remontów i kiepskiego stanu technicznego.

Dyktator nie żyje

Były argentyński dyktator Emilio Eduardo Massera nie żyje. Zmarł w Buenos Aires w wieku 85 lat.

Urodziny prezydenta za milion euro

60 urodziny Wiktora Janukowycza były świętowane niezwykle hucznie - podczas trzydniowej imprezy nie zabrakło m.in. gwiazd muzyki. Choć wiele osób chciałoby się dowiedzieć, ile kosztowała uroczystość, administracja prezydenta odmówiła podania informacji na ten temat.

Były prezydent stanie przed sądem

Były prezydent Francji Jacques Chirac stanie przed sądem w kolejnej aferze korupcyjnej - poinformował dziennik "Le Monde". Sprawa ta dotyczy, podobnie jak pierwsza, okresu, gdy oskarżony był merem Paryża.

Tańczące lesbijki chcą łamać stereotypy

Iza i Lily prowadzą lekcje tańca dla par homoseksualnych. Od swoich uczniów różnią się jedną podstawową rzeczą: nie boją się otwarcie mówić o swoim związku. Panie mają ambitne cele - chcą łamać stereotypy.

Pożar na statku. 4 tys. osób na pokładzie

Na statku wycieczkowym "Carnival Splendor", na którego pokładzie może być ponad cztery tysiące ludzi, wybuchł pożar. Statek dryfuje na wysokości meksykańskiego wybrzeża - poinformowała stacja KTLA.

Amerykanie za karą śmierci

Większość Amerykanów nie ma nic przeciwko karze śmierci. Jak wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu Gallupa, dwie trzecie obywateli USA popiera ten rodzaj kary.

USA zakazują przewożenia tonerów w samolotach

Administracja USA zdecydowała o wstrzymaniu wszystkich lotów cargo do Stanów Zjednoczonych z Somalii, rozszerzając zakaz nałożony początkowo na transport z Jemenu. Wprowadzono też zakaz przewożenia tonerów i tuszy o wadze ponad 454 gramy w samolotach pasażerskich lecących do Stanów Zjednoczonych. Jest to odpowiedź na wykrycie w październiku ładunków wybuchowych w pakunkach wysłanych z Jemenu do USA. Unia Europejska natomiast rozważa niemiecki pomysł stworzenia czarnej listy lotnisk w krajach trzecich, skąd nie mogłyby latać samoloty do UE.

Trzy miasta, trzy zamachy, 30 zabitych

Wyjątkowo krwawy dzień w Iraku. W trzech eksplozjach samochodów-pułapek w różnych miejscach kraju zginęło co najmniej 30 osób, a dziesiątki zostały ranne. Celem zamachów byli głównie pielgrzymujący do irackich miejsc kultu szyici.

Wziął zakładniczkę, bo psuło mu się auto

Niezadowolony klient pojmał w poniedziałek zakładniczkę w siedzibie niemieckiego producenta samochodów BMW we Francji. Po dwóch godzinach oddał się w ręce policji bez użycia siły. - To nabywca lambdy, który skarży się, że jego samochód stwarza problemy techniczne, a BMW nie potrafi go naprawić - powiedział zastępca prokuratora Luc-Andre Lenormand.

Nazistowskie książki w ofercie niemieckich gazet

Internetowe księgarnie niemieckich dzienników "Frankfurter Allgemeine Zeitung" i "Sueddeutsche Zeitung" oraz tygodnika "Der Spiegel" mają w swojej ofercie literaturę nazistowską - ustalili dziennikarze magazynu telewizji publicznej ARD "Raport z Moguncji". Komentując te ustalenia wiceprzewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Salomon Korn powiedział, że doszło do "skandalu". Selekcja książek jest zbyt kosztowna - tłumaczą się wydawcy dzienników.

Kobiety w Bieli wyszły na ulice Hawany

Kobiety w Bieli, kubański ruch społeczny, ponownie atakuje komunistyczne władze w Hawanie. Krewne kubańskich więźniów politycznych domagają się uwolnienia ich mężów i synów, aresztowanych siedem lat temu podczas antyrządowych demonstracji. Władzy wytykają niedotrzymanie obietnicy wypuszczenia więźniów do siódmego listopada.

Turyści nie wejdą na Big Bena

Cudzoziemcy nie będą mogli zwiedzać wieży zegarowej Big Bena w Londynie - pisze "Daily Mail". Brytyjczycy zaś będą musieli prosić o zezwolenie na taką wizytę posłów ze swoich okręgów. Wszystko to w związku z zaostrzeniem środków bezpieczeństwa. "Kontrola przed wejściem, by wykluczyć możliwość terrorystycznego ataku na wieży Pałacu Westminsterskiego, stała się zbyt skomplikowana i kosztowna" - czytamy w gazecie.

Polityk opozycji: Skończyć z narkotykową prohibicją

Kontrowersyjna propozycja niemieckiego polityka z partii Zielonych. Tom Koenigs proponuje stopniową legalizację produkcji, handlu i konsumpcji narkotyków. Według niego, jest to jedyny sposób na skuteczną walkę z narkotykowymi kartelami, a legalizacja nie wpłynęłaby na wzrost konsumpcji. Jako przykład polityk podaje Portugalię, która zalegalizowała posiadanie narkotyków w 2001 r.

Napaści na dziennikarzy "nie do przyjęcia"

Komisja Europejska potępiła i określiła jako "niemożliwe do przyjęcia" dwie napaści na dziennikarzy, do jakich doszło ostatnio w Rosji. Przedstawiciele KE uznali je za próbę uciszenia przedstawicieli niezależnej prasy. Oczekują dogłębnego śledztwa i ukarania sprawców.

Obama poparł stałe miejsce Indii w Radzie Bezpieczeństwa ONZ

Barack Obama poparł przyznanie Indiom stałego miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, o co kraj ten zabiega od lat. Podczas spotkania z premierem Manmohanem Singhem prezydent USA zadeklarował też, że usunie Indie z listy krajów obłożonych restrykcjami w handlu z USA. Oświadczył, że partnerstwo obydwu krajów będzie jednym z czynników "definiujących" XXI wiek.

"Trzeba rzucić wszystkie siły" na Kuryle

Japonia nie ma zamiaru zrezygnować ze spornych Kuryli. - Należy zmienić taktykę prowadzenia dialogu i rzucić wszystkie siły na odzyskanie wysp - powiedział premier Naoto Kan. Polityk znajduje się pod potężną presją społeczną, ponieważ sondaże wskazują, że jego popularność gwałtownie spada, między innymi z powodu zaostrzenia się sporu o wyspy.

Podejrzany o śmiertelne pobicie dziecka wpadł w Niemczech

24-letni Tomasz M. pobił 1,5-letnie dziecko swojej konkubiny. Chłopiec w wyniku ciężkich obrażeń zmarł. Mężczyzna został raz skazany przez sąd, ale wyrok został uchylony. Tomasz M. skorzystał z okazji i zniknął. Od kilku miesięcy poszukiwała go warmińsko-mazurska policja. Ostatecznie udało się go zatrzymać w Kolonii w Niemczech. Grozi mu 12 lat więzienia.

Kolejny rosyjski dziennikarz ciężko pobity

Nieznani sprawcy ciężko pobili rosyjskiego dziennikarza Anatolija Adamczuka w podmoskiewskiej miejscowości Żukowski. Pierwsze doniesienia mówiły, że mężczyzna zmarł. Ostatecznie okazało się, iż jest w ciężkim stanie, ale żyje. To drugi przypadek poważnego pobicia dziennikarza w ciągu ostatnich dwóch dni w Rosji.