Miał zasiąść za sterami pasażerskiego samolotu lecącego z Magadanu do Moskwy. Okazało się jednak, że jest pod wpływem narkotyku. Załogę zmieniono, a pilota i stewardesę - amatorów marihuany - czeka wewnętrzne dochodzenie. Pilot dostał już też zakaz lotów.

Minister obrony Izraela Ehud Barak przeciwstawił się spekulacjom na temat izraelskich zamiarów zaatakowania instalacji nuklearnych Iranu, zaznaczając, że nie podjęto dotąd żadnej decyzji w sprawie przeprowadzenia jakiejkolwiek operacji zbrojnej.

Podrabiane części elektroniczne z Chin i innych krajów trafiają do uzbrojenia amerykańskiego wojska, stwarzając zagrożenie dla żołnierzy i podkopując gospodarkę USA - przekonywali w poniedziałek dwaj amerykańscy senatorzy.

Żołnierz żandarmerii wojskowej stacjonujący na Alasce został postawiony w stan oskarżenia za usiłowanie szpiegostwa - poinformowały amerykańskie media. Miał on przekazywać nieutajnione dane dotyczące obrony narodowej człowiekowi, którego uważał za agenta obcego wywiadu.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy miał określić jako "kłamcę" premiera Izraela, Benjamina Netanjahu w prywatnej rozmowie z prezydentem USA, Barackiem Obamą - podała agencja AFP, powołując się na dziennikarzy, którzy słyszeli rozmowę - informuje PAP.

Wtorkowe popołudnie może rozstrzygnąć o losie rządu Silvio Berlusconiego. Izba Deputowanych będzie głosowała nad sprawozdaniem z wykonania budżetu w 2010 roku. To ważny test, który pokaże, czy "papierowa" większość parlamentarna Berlusconiego jest większością realną, pozwalającą nie tylko administrować państwem, ale skutecznie walczyć z coraz głębszym kryzysem.

Oficjalne dementi Białego Domu w sprawie kosmitów. "Rząd Stanów Zjednoczonych nie ma dowodów, że jakiekolwiek życie istnieje poza naszą planetą, ani że przedstawiciele ras pozaziemskich skontaktowali się z ludźmi" - napisał na whitehouse.gov (oficjalnej stronie Białego Domu) Phil Larson, specjalista ds. kosmicznych i komunikacji w White House Office of Science & Technology Policy.

Ośmiu cywilów, członków tej samej rodziny, i dwóch policjantów zginęło w poniedziałek w wybuchu bomby domowej roboty podłożonej przy drodze w prowincji Badghis, w północno-zachodnim Afganistanie - podały we wtorek tamtejsze władze.

Silne trzęsienie ziemi - o sile 6,8 w sali Richtera - nawiedziło we wtorek rejon wyspy Okinawa na południu Japonii - poinformowały japońskie i amerykańskie służby sejsmologiczne.

Dziś około północy wielka asteroida przeleci tuż obok Ziemi. Pojawi się koło naszej planety w odległości bliższej niż znajduje się Księżyc. Dla naukowców to rzadka okazja, by zbadać kosmiczną skałę bez konieczności użycia specjalnego radaru.

Co najmniej dwie osoby zginęły w zamieszkach w Monrowii. We wtorek Liberyjczycy w drugiej turze wyborów wybiorą prezydenta. Do mieszkańców o spokój zaapelował prezydent USA, Barack Obama.

Zima za pasem - demonstranci ruchu "Okupuj Wall Street" rozpoczęli przygotowania. W nowojorskim parku Zuccotti, gdzie mają obozowisko, stawiają wojskowe namioty.

Conrad Murray, osobisty lekarz Michaela Jacksona, został uznany winnym nieumyślnego spowodowania śmierci gwiazdora. Teraz grozi mu do czterech lat więzienia. Ostateczny werdykt poznamy 29 listopada. "Król Pop" zmarł 25 czerwca 2009 roku. Miał 50 lat.

Nie ma porozumienia w sprawie nowego greckiego rządu jedności narodowej. Rozmowy trwają - poinformował rzecznik premiera. Dementi zostało wystosowane po doniesieniach greckich mediów, iż odchodzący premier Grecji Jeorjos Papandreu i jego konserwatywny rywal Antonis Samaras doszli do porozumienia i uzgodnili nazwisko nowego szefa rządu koalicyjnego.

Siły zbrojne USA i Izraela przeprowadzą "największe" i "najważniejsze" wspólne manewry w historii - stwierdził Andrew Shapiro, zastępca sekretarza stanu USA ds. relacji wojskowych. Amerykanin oświadczył również, iż "sojusz USA z Izraelem jest szerszy, głębszy i bardziej intensywny niż kiedykolwiek wcześniej". Wszystko to w dobie coraz odważniejszych stwierdzeń izraelskich polityków o możliwej akcji zbrojnej wobec Iranu.

Pewna 45-letnia Włoszka bardzo chciała uśmiercić swojego starszego męża. Mężczyźnie leżącemu w szpitalu próbowała zaaplikować sok jabłkowy wzbogacony o benzynę. Kobieta tak bardzo nalegała, aby mąż wypił jej "soczek", że zatrzymał ją przebywający akurat w pobliżu karabinier.

Badanie bankierów, maklerów i dyrektorów korporacji finansowych przyniosło ciekawe wyniki. 66 procent pracowników londyńskiego City przyznało, że są opłacani zbyt wysoko, zwłaszcza w porównaniu z pracownikami sektora publicznego - wynika z raportu ośrodka ComRes na zlecenie chrześcijańskiego think tanku St Paul's Institute.

Julia Tymoszenko może mieć kolejne problemy, poza faktem skazania jej na siedem lat więzienia miesiąc temu. Adwokat byłej premier Ukrainy twierdzi, że ukraińskie służby podatkowe wznowiły cztery zamknięte wcześniej śledztwa przeciw jego klientce.