Prawdopodobny rywal Baracka Obamy w wyborach prezydenckich Mitt Romney ostro zaatakował głowę państwa po opublikowaniu raportu na temat bezrobocia w USA. Przedstawił też własny plan naprawy gospodarki.

Były już węże, tym razem do akcji wkroczyły pszczoły. Rój kilku tysięcy pszczół doprowadził do opóźnienia samolotu Delta Airlines na Pittsburgh International Airport.

Ogromne kontrowersje budzi w Belgii zwolnienie z więzienia b. żony osławionego pedofila-mordercy Marca Dutroux. W piątek w miasteczku Malonne na południu kraju przeciwko przyjęciu do tamtejszego klasztoru klarysek Michelle Martin protestowało kilkaset osób.

W piątek w Tokio doszło do niezwykłego spotkania - z ocalałymi ze zniszczonych Hiroszimy i Nagasaki spotkał się wnuk prezydenta USA Harry'ego Trumana, który wydał rozkaz zrównania z ziemią japońskich miast. W wyniku zrzucenia bomb zginęło ponad 200 tys. ludzi.

Były prezydent Mongolii Nambaryn Enchbajar został skazany za korupcję na 4 lata więzienia i 54 mln tugrików (ok. 135 tys zł) grzywny - podał w piątek Reuters. Enchbajar rządził w latach 2004-9, ale wciąż jest szefem trzeciej największej partii w parlamencie.

W Japonii wykonano dwa wyroki śmierci przez powieszenie - poinformowało tamtejsze ministerstwo sprawiedliwości. To pierwsze wykonane wyroki śmierci od marca.

Rząd Papui-Nowej Gwinei powołał w piątek Petera O'Neilla na stanowisko premiera kraju - informuje agencja Associated Press. Piątkowe wybory zakończyły trwającą od roku walkę o władzę między obecnym szefem rządu a jego poprzednikiem Michaelem Somare.

Topnienie oporu wśród włodarzy światowego sportu przyniosło nową nadzieję dla wielu muzułmanek, chcących uprawiać sport. Dotychczas większość federacji zajmowała twarde stanowisko, zabraniając startowania w hidżabach, czyli tradycyjnych "skromnych" strojach zasłaniających niemal całe ciało. Igrzyska w Londynie są jednak zwiastunem nowych czasów.

Szefostwo amerykańskiej Agencji Obrony Przeciwrakietowej wysłało do swoich pracowników specjalne przypomnienie, żeby w pracy nie wchodzili na strony pornograficzne. Część z nich za pomocą służbowych komputerów ściągała i rozsyłała bowiem "niestosowne" materiały, narażając bezpieczeństwo całej sieci agencji.

Udało się odkryć przyczynę przyśpieszonego szarzenia jednego z symboli Belgii. Atomium, czyli monumentalny model kryształu żelaza, okazuje się niszczeć z powodu samolotów, a dokładniej ich paliwa spadającego na ziemię.

Waszyngton oficjalnie potwierdził, że będzie opierał się próbom przekazania kontroli nad internetem do ONZ - pisze BBC, powołując się na dokumenty przesłane przez USA do Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego. Większej regulacji sieci chciałyby Rosja, Chiny i Indie.

- Jestem nad pasem. Co się dzieje? Nie mamy paliwa żeby tak krążyć - irytował się w rozmowie z kontrolerem lotów pilot jednego z samolotów, któremu w ostatniej chwili nie pozwolono lądować na lotnisku w Waszyngtonie. Kontrolerzy zorientowali się, że chwilę wcześniej popełnili straszny błąd i skierowali kilka samolotów niebezpiecznie blisko siebie. Zapisy z wieży pokazują chaos, który na niej zapanował.

Co najmniej 23 osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w stanie Illinios w USA. Na jednej z autostrad piętrowy autokar wbił się w konstrukcję wiaduktu.

Na trzy miesiące przed wyborami prezydent USA Barack Obama i republikański kandydat do Białego Domu Mitt Romney podróżują po kraju spotykając się z wyborcami. Odwiedzają głównie kluczowe stany, które powinny zadecydować o wyniku głosowania 6 listopada.