Międzynarodowemu lotnisku Ruzynie w Pradze na uroczystej ceremonii w piątek nadano imię zmarłego w grudniu byłego prezydenta Vaclava Havla. Inicjatywę obywatelską w tej sprawie poparło ponad 80 tysięcy Czechów. Dziś Havel obchodziłby 76. urodziny.

46-letni Mark Bridger został aresztowany pod zarzutem zabójstwa 5-letniej brytyjki April Jones - donoszą brytyjskie media. Dziewczynka zniknęła w poniedziałek wieczorem. Przez ostatnie dni w okolicach miejscowości Machynlleth w Walii szukało jej kilkuset policjantów, ratowników i wolontariuszy

Kandydat republikanów na prezydenta Mitt Romney przeprosił za swoją obraźliwą dla prawie połowy Amerykanów wypowiedź, nagraną przy okazji jednego ze spotkań z darczyńcami. Powiedział on wtedy, że "47 proc. ludzi (...) myśli, że jest ofiarami, myśli, że rząd musi się nimi zajmować".

Filipińska policja aresztowała byłą prezydent Filipin Glorię Arroyo pod zarzutem defraudacji państwowych pieniędzy w okresie, kiedy sprawowała urząd w latach 2001-2010. Arroyo została zatrzymana w szpitalu wojskowym, gdzie przebywała na leczeniu.

Król Jordanii Abdullah rozwiązał w czwartek podporządkowany władzom parlament, co zgodnie z konstytucją otwiera drogę do nowych wyborów. Te mają zostać przeprowadzone na początku przyszłego roku.

Koalicja Gruzińskie Marzenie, która według niepełnych wyników wygrała poniedziałkowe wybory parlamentarne, zapewniła w czwartek, że europejska integracja Gruzji pozostaje dla niej głównym celem - podała agencja RIA Nowosti. Była to reakcja na wypowiedź prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki, który zapowiedział, że zamierza zabiegać o powrót Gruzji do Wspólnoty Niepodległych Państw.

35 proc. Rosjan uważa za adekwatną karę dwóch lat kolonii karnej dla członkiń zespołu Pussy Riot, skazanych za chuligaństwo w świątyni prawosławnej, a dalsze 43 procent uznaje ją za niewystarczającą - wynika z ogłoszonego w czwartek sondażu Centrum Lewady.

Norman Bettison, szef policji w hrabstwie West Yorkshire, oskarżony o tuszowanie błędów policjantów w czasie meczu Pucharu Anglii w 1989 r., który kosztował życie 96 kibiców, powiedział, że odejdzie na emeryturę z końcem marca, by "w pełni współpracować ze śledztwem". Mecz na stadionie Hillborough w Sheffield to największa tragedia w historii brytyjskiej piłki.

We Włoszech powstała strona internetowa, na której można sprawdzić prawdomówność polityków i to, czy dotrzymali złożonych obietnic. Pomysłodawcy portalu zapewniają, że będzie on bardzo przydatnym narzędziem weryfikacji polityków przed majowymi wyborami.