Rodzina więźnia straconego w stanie Ohio, który z powodu niesprawdzonej mieszanki leków umierał w bólach około 20 minut zamierza pozwać stan za pogwałcenie konstytucji Stanów Zjednoczonych. Rodzina uważa, że władze stanowe zadały mu okrutną śmierć wiedząc, na co się decydują.

Dwoje uczniów szkoły średniej w Filadelfii zostało postrzelonych przez kolegę, który otworzył do nich ogień w sali gimnastycznej. Sprawca, którego motywy działania są nieznane, usiłował uciec, ale został zatrzymany przez policję.

- Droga obrana przez Wiktora Janukowycza to ślepy zaułek. Rząd Ukrainy musi przestrzegać wartości demokratycznych - w taki sposób europejscy politycy zareagowali na ustawy podpisane przez prezydenta Ukrainy. Nowe przepisy zaostrzają kary dla przeciwników władz i ograniczają działalność organizacji pozarządowych.

Romans prezydenta Francji Francois Hollande'a zagościł w ostatnich dniach na czołówkach mediów. Ale czy ta historia może się równać z innymi romansami znanymi z politycznych szczytów? Daleko mu do "afery rozporkowej" Billa Clintona i Moniki Lewinsky czy relacji JFK z Marilyn Monroe. Przypominamy tych światowych przywódców, którzy prócz dużej władzy, mieli też sporą słabość do kobiet.

Pentagon oficjalnie poinformował Kongres, że szykowana jest sprzedaż Izraelowi sześciu samolotów V-22 Osprey. Te unikalne maszyny świetnie nadają się do transportowania komandosów na dalekie misje specjalne i prawdopodobnie głównie w tej roli będą służyły Izraelczykom. Ich siły specjalne mają tradycję dalekich rajdów do wrogich państw. Teraz będą one łatwiejsze.

Podpisanie przez prezydenta Ukrainy zestawu ostrych praw wymierzonych w opozycję wywołało pęknięcia w jego administracji. Jak podają ukraińskie media, Wiktora Janukowycza opuściło czterech współpracowików, w tym szef jego administracji, Serhij Lawoczkin. Zwolniono też dowódcę wojsk lądowych.

Przed jedną z restauracji w Machaczkale - stolicy Dagestanu, republiki na południu Rosji - w piątek wieczorem eksplodował samochód. Tuż przed tym lokal ostrzelano z granatnika - podała agencja ITAR-TASS, powołując się na dagestańskie MSW. Miejscowa policja poinformowała późnym wieczorem, że rannych zostało siedem osób.

W ostatnich tygodniach Rosja zwiększyła dostawy broni do Syrii, wysyłając jej między innymi pojazdy opancerzone, bezpilotowe samoloty rozpoznawcze i bomby kierowane - poinformowała agencja Reutera, powołując się na swoje źródła. Miał zostać uruchomiony most powietrzny przy pomocy ciężkich transportowców.

Co najmniej 14 osób zginęło w piątek w ataku w centrum Kabulu. Wśród ofiar oprócz Afgańczyków byli cudzoziemcy. Samobójczego zamachu dokonało trzech talibów, którzy zdetonowali ładunki wybuchowe nieopodal jednej z libańskich restauracji.

Instytucje naukowe, małe i średnie firmy oraz przedstawiciele grup pacjentów do 8 kwietnia mogą zgłaszać wnioski o dotacje z Unii Europejskiej na badania biomedyczne, m.in. nad lekami przyszłości. Do podziału jest ok. 170 mln euro.

350 tysięcy dolarów - za taką kwotę Corey Knowlton wylicytował pozwolenie na upolowanie czarnego nosorożca. To jeden z najrzadszych żyjących gatunków tego zwierzęcia. Mimo szczytnego celu aukcji - dochód miał zostać przeznaczony na walkę z nielegalnym kłusownictwem - zwycięzca aukcji dostaje poważne pogróżki.

Barack Obama zapowiedział zmiany w programach inwigilacji elektronicznej wywiadu USA. Prezydent oznajmił, że jego kraj "nie rozbroi" swoich służb, ani nie będzie przepraszał za to, że "mają większe możliwości". Zapowiedział jednak, że wzmocni kontrolę nad wywiadem, ograniczy gromadzenie danych z rozmów telefonicznych oraz zakaże podsłuchu sojuszniczych przywódców, chyba że będzie tego wymagało bezpieczeństwo narodowe.