Próba desantu Rosjan. "Skandaliczna eskalacja konfliktu"

- Jeśli potwierdzą się doniesienia władz w Kijowie o tym, że rosyjska grupa desantowa usiłowała wkroczyć na terytorium południowej Ukrainy, byłaby to "skandaliczna eskalacja" konfliktu - oceniła ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Samantha Power.

Północ-Południe. "Włoch nie należy spisywać na straty"

Włochy to jedna ze światowych potęg gospodarczych, ale jednocześnie to kraj bardzo rozwarstwiony pod względem dochodów mieszkańców i zasobności gospodarczej. Dysproporcje między bogatą Północą a ubogim Południem nie zniknęły mimo dużych nakładów finansowych. Dyskutowali o tym goście programu "Tu Europa".

Porwanie, zderzenie z dronem, UFO? "Wersja ataku terrorystycznego przekonuje najbardziej"

- Problem niezidentyfikowanych obiektów latających jest problemem, który rzeczywiście istnieje. Są jakieś materiały, szczególnie w amerykańskich archiwach, które mówią o tego typu spotkaniach - mówił w TVN24 gen. Marek Dukaczewski o tym, co mogło stać się z zaginionym samolotem malezyjskich linii lotniczych. Pilot Dariusz Sobczyński podkreślał zaś, że jeśli samolot został porwany, musiały to zrobić osoby z dużą znajomością pilotażu.

Amerykanie pilnują Krymu? USS Truxtun zostaje na Morzu Czarnym

Amerykański niszczyciel USS Truxtun weźmie udział w dalszych operacjach na Morzu Czarnym z udziałem okrętów sprzymierzonych państw - poinformował jego dowódca - komandor Andrew Biehn. W ostatnich dniach odbyły się tam wspólne ćwiczenia okrętów USA, Rumunii i Bułgarii.

Słowacy wybierają prezydenta

Na Słowacji odbywa się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Do walki o urząd głowy państwa stanęło 14 kandydatów. To już czwarte bezpośrednie wybory prezydenta w tym kraju.

"Na pokładzie B777 było kilka ton złota". Mógł lądować na Car Nicobar

- Na pokładzie zaginionego samolotu mógł znajdować się cenny ładunek. Kilka ton złota - powiedział w TVN24 kpt. Dariusz Sobczyński, pilot boeingów. Jak przyznał, informacja taka krąży w "rozmowach pomiędzy pilotami". Jego zdaniem samolot mógł celowo uniknąć radarów i zniknąć, ale musiałaby go pilotować bardzo doświadczona osoba.

Przerzucają wojskowy sprzęt, ropę i generatory. "Promy pływają tam i z powrotem"

Cieśnina Kerczeńska, wąski 4-kilometrowy przesmyk na Krymie, to jedno z kluczowych miejsc, podczas rosyjskiej operacji militarnej. Jak relacjonował reporter TVN24 Wojciech Bojanowski, przesmyk jest w tej chwili całkowicie kontrolowany przez Rosjan. - Tam i z powrotem pływają promy, które przewożą wojskowy rosyjski sprzet, ropę i generatory prądu - mówił reporter TVN24.

140 tys. ofiar w trzy lata. Tragiczny bilans wojny w Syrii

Syryjski konflikt wybuchł 15 marca 2011 r. Jego bilans jest już katastrofalny - według tamtejszych działaczy praw człowieka pochłonął on życie ponad 140 tys. ludzi (ONZ przestała liczyć już kilka miesięcy temu), 2,5 mln uciekło z kraju, 6,5 mln opuściło swoje domy, los 17 tys. pozostaje nieznany. ONZ alarmuje, że Syryjczycy stają się najliczniejszą grupą uchodźców na świecie.

Premier Malezji: Samolot mógł zostać porwany. Przeszukali dom pilota

Eksperci prowadzący śledztwo w sprawie zaginionego malezyjskiego samolotu pasażerskiego ustalili, że został on uprowadzony przez osobę, lub osoby, ze znacznym doświadczeniem w pilotażu - ujawnił w sobotę anonimowy funkcjonariusz rządu Malezji. O tym, że samolot mógł zostać porwany, powiedział w sobotę rano na konferencji prasowej premier Malezji Nadżib Razak. Policja przeszukała dom pilota boeinga.

"Nie zamierzamy rewidować projektu obrony antyrakietowej"

Nie zamierzamy rewidować projektu obrony antyrakietowej, jesteśmy zobowiązani, by go zrealizować - zapewniła w piątek rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf. Część republikańskich polityków apeluje o powrót do pierwotnego pomysłu tarczy w Czechach i Polsce.

Pentagon zmienia plany. Lotniskowiec zostaje na Morzu Śródziemnym

Lotniskowiec atomowy USS George H.W. Bush i towarzysząca mu eskorta pozostaną na Morzu Śródziemnym "kilka dni dłużej", niż pierwotnie planowano. Pentagon poinformował, że ma to na celu upewnić sojuszników co do zaangażowania USA w kryzys na Ukrainie. W ramach tych samych działań do Polski w najbliższych godzinach mają przylecieć samoloty transportowe z personelem i zapasami dla przysłanych tu wcześniej F-16.

Areszt dla ukraińskiego oligarchy. Kaucja to "tylko" 125 mln euro

Austriacki sąd zdecydował w piątek wieczorem o rozpoczęciu postępowania ws. ekstradycji zatrzymanego w Wiedniu ukraińskiego oligarchy Dmytro Firtasza, wyznaczył dla niego kaucję w wysokości 125 mln euro i wydał zakaz opuszczania Austrii w trakcie przesłuchań.

Rosjanie zwodowali najnowszą fregatę. Trafi na Morze Czarne

W stoczni Jantar w Kaliningradzie zwodowano pierwszą fregatę nowego typu Admirał Grigorowicz. Po wykończeniu ma trafić w skład Floty Czarnomorskiej. W Jantarze trwają już prace nad czterema kolejnymi okrętami tego typu. Wszystkie mają trafić na Morze Czarne i "odmłodzić" rosyjskie siły na tym akwenie.

Władze Krymu zapowiadają integrację z Rosją w rok. Kijów: to nielegalny plan

- Proces wchodzenia Krymu w skład Federacji Rosyjskiej zajmie do roku – oświadczył premier krymskiej autonomii Siergiej Aksjonow. Odrzucił przy tym ewentualność, by Krym mógł stać się niepodległym państwem. Znacznie szybciej ma nastąpić zmiana waluty. Już w kwietniu władze mają zacząć posługiwać się rublem. Trybunał Konstytucyjny w Kijowie określa plany krymskich przywódców jako "nielegalne". Innego zdania jest Putin.