- Nasz wschodni sąsiad jest nieobliczalny i z tego względu warto przynajmniej zademonstrować, że możemy liczyć na wsparcie NATO - uważa gen. Roman Polko, były szef GROM. Jego zdaniem, Sojusz powinien zwiększyć swoje siły w Europie Środkowej i Wschodniej. Bogdan Klich, były minister obrony narodowej, stwierdził z kolei, że NATO ws. Ukrainy nie było wystarczająco zaangażowane.

Lekarze mówili jej, że nigdy nie będzie mieć dzieci z powodu chemioterapii, którą przeszła w przeszłości. Mimo tego Liz Joice zaszła w ciążę, ale wtedy stało się najgorsze - nawrót choroby. Amerykanka stanęła przed dylematem: walczyć o dziecko czy o swoje zdrowie. Materiał "Polski i Świata".

Wcześniej pokazywaliśmy Państwu zdjęcia 21-latka, którego ratowali lekarze, bo w jego ciele utknęło ostrze piły. Jak się okazuje, takich przypadków jest znacznie więcej. Historie różnią się przedmiotami, ale na szczęście zazwyczaj jest jeden, wspólny mianownik - szczęście.

W podręcznikach obowiązujących w amerykańskim stanie Wirginia od tej pory wody oddzielające Japonię od Korei będą nosiły także nazwę: Morze Wschodnie. Od lat trwa spór o nazewnictwo tych wód. Nazwa "Morze Wschodnie" promowana jest przez Koreańczyków z Południa.

Rozmowy izraelsko-palestyńskie znalazły się w kryzysie. Izrael wstrzymał uwolnienie palestyńskich więźniów, dopóki druga strona nie wycofa wniosku o przystąpienie do 15 traktatów i porozumień międzynarodowych. Palestyńczycy stawiają nowe warunki, m.in. uznania granic z 1967 r.

Władze Mali poinformowały w czwartek o wykryciu w tym kraju trzech przypadków gorączki krwotocznej. Pacjenci zostali umieszczeni w izolatkach. Badania wykażą, czy chorobę wywołał wirus Ebola, który w sąsiedniej Gwinei zabił już 84 osoby.

Prezydent Barack Obama podpisał w czwartek ustawę o udzieleniu pomocy Ukrainie w postaci gwarancji kredytowych na sumę 1 mld USD. W ustawie Kongres dał ponadto Obamie zielone światło do nakładania dalszych sankcji na Rosję, by ukarać ją za agresję na Ukrainę.

Kolumbijski noblista Gabriel Garcia Marquez trafił do szpitala w stolicy Meksyku. Nie podano oficjalnej przyczyny, jednak lokalne media informują, że może chodzić o zapalenie płuc.