Trzydniowy rozejm trwał dwie godziny. Hamas wystrzelił rakiety, Biały Dom potępia atak

Izraelska armia poinformowała o końcu rozejmu z Hamasem w Strefie Gazy, na południu której najprawdopodobniej porwany został jeden z izraelskich żołnierzy. Mający trwać 72 godziny rozejm humanitarny skończył się po dwóch godzinach. Izrael ostrzelał Strefę Gazy z czołgów po tym, jak jego żołnierze mieli zostać zaatakowani w czasie operacji niszczenia podziemnych tuneli używanych przez terrorystów. Biały Dom potępił Hamas oskarżając go o "barbarzyńskie naruszenie" humanitarnego rozejmu.

Tak kurczy się "Noworosja". Kosztem dużych ofiar Ukraińcy wciąż prą naprzód

W ciągu ostatnich dwóch tygodni ukraińska armia zdobyła kilka dużych i kilkanaście mniejszych miast na południowym wschodzie kraju, zaciskając pierścienie okrążenia wokół Doniecka i Ługańska. 18 czerwca, w przeddzień podjęcia przez nowego prezydenta Petra Poroszenkę decyzji o rozpoczęciu ofensywy w ramach ATO, prorosyjscy separatyści zajmowali prawie dwa razy większe terytorium.

Szwedzcy neonaziści walczą z separatystami. "Za białą Ukrainę"

Co najmniej czterech szwedzkich neonazistów walczy po stronie rządowej na wschodzie Ukrainy - ustaliło szwedzkie radio państwowe. Dołączyli do radykalnej bojówki sformowanej w batalion "Azow" i nie kryją, że walczą o "białą Ukrainę". - Jestem nacjonalistą i chce, żeby w Europie byli biali Europejczycy - stwierdza jeden z nich.

"Więzienne państwo". Premiera w TVN24 Biznes i Świat

W sobotę 2 sierpnia w cyklu "Ewa Ewart poleca" telewizja TVN24 Biznes i Świat premierowo zaprezentuje film dokumentalny "Więzienne państwo". Dokument opowie o amerykańskim systemie penitencjarnym oraz odsłoni kulisy eksperymentu, którego celem jest przywrócenie skazanych do "normalnego" życia poza murami aresztów.

Niezidentyfikowany "samolot rządowy" wtargnął nad Szwecję. Przyleciał ze wschodu

Informacje na temat wtargnięcia obcego samolotu nad Szwecję pochodzą z tajnego raportu wojska, do którego dotarli dziennikarze gazety "Svenska Dagbladet". Do incydentu miało dojść w połowie lipca. Obcy "samolot rządowy" przeleciał nad Gotlandią, po czym skręcił w kierunku otwartego morza i odleciał. Szwedzkie lotnictwo nie zareagowało. Wszystko miało być skutkiem nieporozumienia.

Marine Le Pen najpopularniejsza. Zostanie prezydentem?

Po raz pierwszy w sondażu dotyczącym popularności potencjalnych kandydatów we francuskich wyborach prezydenckich pierwsze miejsce zajęła szefowa ultraprawicowego Frontu Narodowego (FN) Marine Le Pen. Opublikowane w czwartek badanie zlecił tygodnik "Marianne".

Ciosek: Zachód wpędza Rosjan w objęcia Putina

- Sankcjami Zachód wpędza Rosjan w objęcia władzy - powiedział były ambasador Polski w Moskwie Stanisław Ciosek. - Rosja potrzebuje wroga. Z Pawłem Reszką, były korespondentem prasowym w Rosji dyskutowali w "Faktach po Faktach" o sankcjach i nastrojach społecznych wśród Rosjan.

Korytarz do miejsca katastrofy boeinga będzie otwarty

Trójstronna grupa kontaktowa zdecydowała w Mińsku, że korytarz, którym tego dnia eksperci międzynarodowi dotarli na miejsce katastrofy malezyjskiego boeinga na wschodzie Ukrainy, zostanie zachowany - przekazał wicepremier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman.

Rosyjski generał odrzuca rakietowe oskarżenia USA

Szef rosyjskiego Sztabu Generalnego generał Walerij Gierasimow powiedział w rozmowie telefonicznej z przewodniczącym kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generałem Martinem Dempseyem, że Rosja przestrzega układu o siłach nuklearnych średniego zasięgu.

Miliony dolarów na walkę z Ebolą. Amerykanie lecą do Afryki

Światowa Organizacja Zdrowia ma zamiar przeznaczyć 100 milionów dolarów na walkę z epidemią Eboli w Afryce Zachodniej - poinformowała dyrektor generalna WHO Margaret Chan. Jak powiedziała, "walka z tą bezprecedensową epidemią wymaga odpowiedzi na nowym poziomie, a to oznacza zwiększenia środków". Dodała, że lekarze, pielęgniarki i epidemiolodzy są pilnie potrzebni w krajach ogarniętych epidemią. Wysłanie swoich ekspertów do Afryki Zachodniej zadeklarowali już Amerykanie.

Kat Warszawy mieszkał z nimi bezkarnie przez lata. Niemcy "zawstydzeni"

W przeddzień 70. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego władze gminy Sylt, na północy Niemiec, złożyły hołd Polakom zamordowanym na rozkaz generała SS Heinza Reinefartha. Był on po wojnie burmistrzem leżącego na terenie gminy miasteczka Westerland. "Zawstydzeni pochylamy się nad ofiarami z nadzieją na pojednanie" – głosi napis wykuty na tablicy odsłoniętej w tej miejscowości. Reinefarth nie odpowiedział przed sądem za zbrodnie.

Sikorski oficjalnym kandydatem na szefa unijnej dyplomacji. Tusk: jest w sam raz

Donald Tusk zgłosił kandydaturę ministra Radosława Sikorskiego na stanowisko szefa unijnej dyplomacji i wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej - poinformowały PAP źródła w rządzie. "Sikorski wg PiS jest wobec Rosji zbyt miękki, a wg unijnych polityków zbyt twardy. Wg wszystkich - kompetentny. Czyli w sam raz" - podsumował kandydata na Twitterze premier.

Dowody na udział Rosji w zabójstwie Litwinienki pozostaną tajne

Wielka Brytania posiada dowody świadczące o tym, że za dokonanym w listopadzie 2006 roku w Londynie zabójstwem byłego agenta KGB i FSB Aleksandra Litwinienki stała Rosja, ale pozostaną one w większości utajnione - poinformował sędzia prowadzący postępowanie w tej sprawie.

W Mińsku rozmowy o Ukrainie. Łukaszenka: zrobimy wszystko, co trzeba

W stolicy Białorusi Mińsku rozpoczęło się spotkanie grupy kontaktowej ds. kryzysu ukraińskiego, w którym uczestniczą też przedstawiciele prorosyjskich separatystów - poinformowała państwowa białoruska agencja prasowa BiełTA. Wcześniej prezydent tego kraju Alaksandr Łukaszenka podczas spotkania z byłym prezydentem Ukrainy Leonidem Kuczmą zapewnił, że "Białoruś będzie robić wszystko dla znormalizowania sytuacji na Ukrainie".

Rosjanie ćwiczą z S-300. Ukraińcy zaniepokojeni

Prowadzone na południu Rosji ćwiczenia wojskowe z udziałem systemów przeciwlotniczych ziemia-powietrze S-300 wywołały zaniepokojenie Ukrainy. Kijów zażądał od Moskwy wyjaśnień. Ukraińcy obawiają się, że manewry obejmą terytorium zbyt blisko jej granicy.

Najemnicy za sterami kanadyjskich samolotów wojskowych

Kanadyjskie wojsko musiało się przyznać, że od lat zatrudnia najemników, którzy pomagają przy szkoleniach pilotów, a nawet wykonują normalne misje za sterami samolotów transportowych i rozpoznawczych. "Pozwalają uniknąć znaczących kosztów szkoleń i od ręki zasilają kadrę latającą" - stwierdzono w wewnętrznym raporcie ujawnionym przez media.