Świat

Ciężarówka pełna ciał. Kolejna osoba aresztowana

Świat

Aktualizacja:

W związku ze śmiercią 39 osób, których ciała znaleziono w ciężarówce w angielskim hrabstwie Essex, policja aresztowała w piątek 48-letniego mężczyznę. To już czwarta osoba aresztowana w tej sprawie.

Zastępca komendanta policji w Essex Pippa Mills przekazała, że 48-letni mężczyzna z Irlandii Północnej został zatrzymany w piątek po południu na lotnisku Stansted. Wcześniej tego dnia w Warrington w północnej Anglii zatrzymano mężczyznę i kobietę z Irlandii Północnej, oboje w wieku 38 lat. Cała trójka jest podejrzana o przemytu ludzi i zabójstwa.

W czwartek aresztowano także 25-letniego kierowcę ciężarówki, który również mieszka w Irlandii Północnej. Trwają jego przesłuchania.

Zwłoki w ciężarówce

W czwartek brytyjska policja poinformowała, że wszystkie 39 osób, których zwłoki znaleziono w nocy z wtorku na środę w naczepie ciężarówki w parku przemysłowym w południowo-wschodniej Anglii, były prawdopodobnie obywatelami Chin. Tego samego dnia funkcjonariusze przeszukali dwie nieruchomości w Irlandii Północnej, aby zbadać, czy w sprawę przemytu ludzi były zaangażowane zorganizowane grupy przestępcze.

11 ciał przewieziono do szpitala w Chelmsford, gdzie ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok.

Ofiarami najtragiczniejszego w skutkach zdarzenia tego typu w historii Wielkiej Brytanii byli również Chińczycy. W czerwcu 2000 roku w porcie w Dover w kontenerze ciężarówki znaleziono ciała 58 chińskich nielegalnych imigrantów, którzy się udusili; dwie osoby przeżyły. Rok później holenderski kierowca ciężarówki został skazany na 14 lat więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem ludzi.

39 ciał w ciężarówce pod LondynemPAP/Maciej Zieliński

Autor: adso, momo / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości