Kolejny konwój z Rosji na Ukrainie. "To tylko obrazek dla mediów"

Na Ukrainę wjechało w niedzielę z Rosji 106 ciężarówek konwoju tzw. pomocy humanitarnej dla mieszkańców opanowanych przez separatystów terenów obwodów donieckiego i ługańskiego – poinformował rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w Kijowie Andrij Łysenko.

Nowe "Gwiezdne Wojny"? Rosja rzuca wyzwanie GPS

W nocy z niedzieli na poniedziałek z kosmodromu Plesieck wystartowała rakieta nośna Sojuz-2.16, która wyniosła na orbitę okołoziemską satelitę nawigacyjnego nowej generacji Glonass-K - poinformował przedstawiciel ministerstwa obrony Rosji płk Aleksiej Zołotuchin.

"Tusk może wejść w bezpośredni konflikt z Niemcami"

Tusk z niesłychaną sympatią wypowiadał się o Angeli Merkel, ale jako przewodniczący Rady Europejskiej może wejść w bezpośredni konflikt z Niemcami - stwierdził w "Faktach po Faktach" Aleksander Smolar, prezes Fundacji im. Stefana Batorego. Oświadczył jednak, że konfrontacja z dużymi państwami UE może sprawić, że Tusk znajdzie sprzymierzeńców wśród mniejszych członków UE.

Policjant ściska demonstranta. Wzruszające zdjęcie z protestów ws. Ferguson

Po decyzji ławy przysięgłych, że biały policjant, który zastrzelił czarnoskórego nastolatka uniknie oskarżenia, przez USA przetoczyła się fala protestów. Jednak oprócz starć demonstrantów z policją i Gwardią Narodową, na ulicach można było zobaczyć także wzruszające momenty. Jedną z takich scen uwiecznił lokalny fotograf z Portland.

Przerósł Mistrale. Właśnie wszedł do służby

Do służby przyjęto duży okręt desantowy HMAS Canberra, największą jednostkę wojenną w historii Australii. To znaczące wzmocnienie dla floty tego kraju. Przy pomocy HMAS Canberra i budowanego jeszcze HMAS Adelaide Australijczycy chcą zwiększyć swoje wpływy w regionie.

Temperatura ciała spadła do 12 st. C. Lekarze walczą o życie dwuletniego dziecka z hipotermią

Wyszło z domu samo, w środku nocy. Do szpitala w Krakowie trafiło dwuletnie dziecko z głęboką hipotermią. Po walce o jego życie trwającej wiele godzin lekarzom udało się podnieść temperaturę jego ciała z 12 do 27 st. Celsjusza. Są ostrożnymi optymistami, ale podkreślają, że najniższa temperatura ciała osoby z hipotermią, którą udało się kiedykolwiek na świecie uratować to 13,7 st. Celsjusza.

Von Trier: Jestem alkoholikiem i narkomanem na odwyku. Mogę już nie stworzyć żadnego filmu

- Wszystkie najlepsze filmy stworzyłem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Teraz chodzę na terapię i prześladuje mnie wizja, że już nigdy nie nakręcę żadnego obrazu - wyznał Lars Von Trier, reżyser "Nimfomanki" i "Antychrysta", w wywiadzie dla duńskiego dziennika "Politiken". Skandalista, który kiedyś zadeklarował, że "rozumie Hitlera", zdradził, że wypijał dziennie butelkę wódki, aby być bardziej kreatywnym.

W Mołdawii też zawiodła elektronika, ale na wszelki wypadek głosy policzą ręcznie

Mołdawianie wybierają parlament. Podczas głosowania testowany jest nowy elektroniczny system liczenia głosów, który zawiódł. Mołdawska Centralna Komisja Wyborcza jednak uspokaja, bo równolegle nie zarzucono rachowania starą, ręczną metodą. Mołdawianie zabezpieczyli się w ten sposób, bo spodziewali się, że może dojść do awarii stosowanego pierwszy raz systemu.

Bezbronna "projekcja siły". Do czego Rosjanom potrzebne Mistrale?

Flota od początku swojego istnienia jest najsłabszym elementem militarnej potęgi Rosji. Francuskie okręty typu Mistral nie zmieniłyby diametralnie tego stanu rzeczy, ale dałyby Rosjanom możliwości, których wcześniej nie mieli. Pomogłyby też poważnie zmienić oblicze stoczni w Sankt Petersburgu.

Trudny powrót Sarkozy'ego. "Nie powala na kolana"

Nicolas Sarkozy został zgodnie z przewidywaniami nowym przywódcą centroprawicowej partii UMP. Według politologa Thomasa Guenole'a wynik byłego prezydenta - dwie trzecie głosów oddanych przez członków ugrupowania - "nie powala jednak na kolana" i odzwierciedla głębokie podziały w partii.

Program RYAN i stała obserwacja. Moskwa panicznie bała się ataku Zachodu

„Nagłe transfery ogromnych sum pieniędzy z USA do Szwajcarii, przejmowanie cywilnych samolotów i statków na potrzeby wojska, umieszczenie osób z zarządów największych firm amerykańskich w specjalnych strefach, a nawet masowy ubój zwierząt hodowlanych w USA” miały być dowodem na szeroko zakrojone przygotowania Ameryki do ataku jądrowego na Związek Radziecki. Dzięki dokumentom STASI, powstałym we współpracy z KGB i zamieszczanym w archiwach online, możemy dzisiaj dowiedzieć się, jak Moskwa i jej sojusznicy obserwowali Zachód.

Prokurator z Dominikany dla TVN24: ws. księdza Wojciecha G. Polska dobrze reprezentuje ofiary

W Polsce przebywa prokurator generalny Dominikany. Francisco Dominquez Brito będzie w poniedziałek rozmawiać ze swoim polskim odpowiednikiem Andrzejem Seremetem o śledztwie ws. księdza Wojciecha G., oskarżonego o molestowanie nieletnich m.in. na Dominikanie. - Deklaruję zobowiązanie przedstawienia polskim władzom dokumentów, które mogłyby ułatwić im zadanie, aby w tego typu sytuacjach nie było mowy o bezkarności - powiedział w wywiadzie udzielonym TVN24.

Koran na koronacji angielskiego króla? Propozycja biskupa

Podczas przyszłej koronacji księcia Karola na króla Anglii powinny być czytane wersety Koranu - twierdzi lord Richard Harries, emerytowany biskup Kościoła Anglii. Według niego, byłby to wielki gest w stronę muzułmanów. Krytycy tej propozycji oskarżają Kościół anglikański o brak zaufania do własnych instytucji i tradycji.

Sarkozy wraca do gry. Odzyskał władzę w swojej partii

Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy został wybrany na szefa centroprawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP) - podały źródła oficjalne. W sobotę wieczorem zakończyło się 24-godzinne wewnątrzpartyjne głosowanie internetowe. Do siedziby sztabu kampanii Sarkozy'ego jeszcze przed wynikami głosowania dotarł transport setek butelek szampana.

Polska ambasador w Rosji upomina się o wrak tupolewa. "Ma ogromne symboliczne znaczenie"

Ambasador RP w Federacji Rosyjskiej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz wezwała Rosję do szybszego rozwiązania problemu zwrotu wraku polskiego Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. - Jest to jeden z problemów, które bez względu na wszystko należy rozwiązywać szybciej, gdyż negatywnie wpływa on na odbiór Rosji przez obywateli Polski - powiedziała w wywiadzie dla państwowej agencji informacyjnej RIA-Nowosti.