Przewodniczący Związku Zawodowego Niemieckiej Policji (DPolG) Rainer Wendt powiedział w niedzielę w wywiadzie dla "Welt am Sonntag", że skuteczna kontrola napływu imigrantów nie jest możliwa bez wzniesienia płotu wzdłuż granicy państwa. Kanclerz Niemiec Angela Merkel jest przeciwna.

Ukraińscy ratownicy znaleźli w niedzielę ciała kolejnych dwóch osób, które zginęły w katastrofie statku spacerowego na Morzu Czarnym w pobliżu miejscowości Zatoka w obwodzie odeskim. Bilans wzrósł tym samym do 14 ofiar śmiertelnych.

Podczas swej pierwszej wizyty w Afryce papież Franciszek odwiedzi Kenię, Ugandę i Republikę Środkowoafrykańską. W każdym z krajów, które odwiedzi, papież spędzi po dwa dni i przebywać będzie tylko w stolicach - wynika ze szczegółowego programu jego jedenastej zagranicznej podróży w dniach 25-30 listopada, opublikowanego w sobotę przez Watykan.

84 biskupów anglikańskich zaapelowało w liście do premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, by zezwolił na przyjęcie w kraju co najmniej 50 tysięcy syryjskich uchodźców do 2020 roku, zamiast 20 tysięcy, jak zapowiedział wcześniej.

Kilka dni przed rozpoczęciem nalotów w Syrii dwie trzecie Rosjan było temu przeciwne. Wystarczyło kilka dni operacji, żeby proporcje się odwróciły. Od czasów aneksji Krymu w rosyjskich mediach nie było tak skoordynowanej, tak zmasowanej, a przede wszystkim tak skutecznej ofensywy informacyjnej. Większość Rosjan niemal na komendę uwierzyła w główne tezy tej kampanii: militarna operacja w Syrii jest uzasadniona i skuteczna.

W omyłkowym ataku powietrznym dowodzonej przez Arabię Saudyjską koalicji przeciwko szyickim rebeliantom Huti w Jemenie zginęło co najmniej 30 żołnierzy sił prorządowych, a 40 zostało rannych - poinformowały w sobotę prorządowe siły bezpieczeństwa.

Obywatelka Niemiec pracująca dla organizacji pomocowej, porwana w sierpniu w Afganistanie, odzyskała wolność i czuje się dobrze - podała w sobotę organizacja GIZ. Zadowolenie z uwolnienia kobiety wyraził szef niemieckiego MSZ Frank-Walter Steinmeier.

Czworo Palestyńczyków zostało zastrzelonych, a jeden ranny, gdy w sobotę atakowali lub próbowali zaatakować możami Izraelczyków w Jerozolimie Wschodniej i na Zachodnim Brzegu Jordanu. To kolejne incydenty w trwającej od kilku tygodni spirali przemocy.

Amerykańska flota przeprowadzi pierwszy w Europie pełnowymiarowy test tarczy antyrakietowej. Nie podano wielu szczegółów, ale próba ma nastąpić do końca tego miesiąca. Zostanie w niej użyty nieco już zapomniany poligon rakietowy w Szkocji, który świetność przeżył w czasie zimnej wojny.

W cieniu zaciętych walk toczonych przez syryjski reżim z siłami tak zwanego Państwa Islamskiego, trwa ukrywana współpraca, do które obie strony konfliktu są zmuszone. "Financial Times" dotarł do ludzi, którzy, wciąż opłacani przez władze w Damaszku, byli wysyłani do śmiertelnie niebezpiecznej pracy dla dżihadystów.