Szturmy na biuro oligarchy. "Sygnał dla prezydenta"

Doniecki miliarder i oligarcha Rinat Achmetow znalazł się na celowniku ukraińskich nacjonalistów. W ciągu tygodnia dwukrotnie przypuścili oni szturm na biuro jego holdingu SKM w Kijowie. Aktywiści zarzucają Achmetowowi zdradę i finansowanie terroryzmu. Zdaniem kijowskich ekspertów ataki są sygnałem dla prezydenta Petra Poroszenki.

Wadliwa część "główną przyczyną" katastrofy. Były też błędy załogi

Samolot AirAsia w grudniu 2014 roku spadł do Morza Jawajskiego, zabijając 162 osoby. Teraz indonezyjscy śledczy poinformowali, jaka ich zdaniem była "główna przyczyna katastrofy". W raporcie wskazano również na błędy popełnione przez załogę maszyny, wykluczono natomiast wpływ pogody na katastrofę.

Terroryści opóźnili przyjazd Świętego Mikołaja

Dzieci będą musiały trochę poczekać, bo z powodu zagrożenia terrorystycznego przełożono wizytę Świętego Mikołaja w Brukseli - podaje stołeczne biuro informacji turystycznej Visit Brussels. Wizyta uprzednio zaplanowana na poniedziałek odbędzie się z czterodniowym poślizgiem.

"Miał trudny początek i problemy językowe". Rok Tuska w Brukseli

Donald Tusk nie miał łatwego początku na stanowisku szefa Rady Europejskiej i wciąż się uczy - oceniają brukselscy korespondenci. Wskazują, że problemem może być styl Tuska, który wyraża własne zdanie, co często nie podoba się przywódcom państw UE. Tusk na czele Rady Europejskiej stanął dokładnie rok temu. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Turcja nieugięta wobec Rosji. "Pokażcie dowody, jeśli jakieś macie"

Prezydent Turcji wezwał Rosję, by ta udowodniła stawiane Ankarze zarzuty. Moskwa twierdzi, że Turcy zestrzelili w ubiegłym tygodniu rosyjski bombowiec, chcąc chronić w ten sposób swój handel ropą naftową z tzw. Państwem Islamskim. Zestrzelenie maszyny doprowadziło do gwałtownego pogorszenia relacji dwustronnych pomiędzy Turcją i Rosją. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Wenecja się nie boi. "Maski oczywiście będą"

W czasie najbliższego karnawału w Wenecji będzie można nosić maski, mimo specjalnych kroków w ramach walki z zagrożeniem terrorystycznym - ogłosiły władze miasta. Odrzucono zaskakujący, jak się podkreśla, pomysł zakazu chowania się za karnawałowymi maskami.

Gorąca linia Moskwa-Waszyngton. Rozmowy o dżihadystach

Szef sztabu generalnego Rosji Walerij Gierasimow i przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generał Joseph Dunford odbyli w poniedziałek rozmowę telefoniczną, w której omówili działania zbrojne skierowane przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu (IS).

Syryjski dyktator straszy: wśród uchodźców są terroryści

Wśród syryjskich uchodźców zmierzających do Europy są terroryści - powiedział prezydent Syrii Baszar el-Asad w wywiadzie dla czeskiej telewizji, który stara się siać wśród Europejczyków strach przed imigrantami uciekającymi przed prowadzoną przez niego brutalną wojną domową.

Hamburg jak Kraków. Mieszkańcy powiedzieli "nie" igrzyskom

Po odrzuceniu przez mieszkańców Hamburga w referendum propozycji ubiegania się o organizację letnich igrzysk olimpijskich w 2024 r. niemieccy politycy i sportowcy nie kryją rozczarowania, obawiając się negatywnych skutków tej decyzji dla sportu w Niemczech. Materiał "Faktów z zagranicy". Program od poniedziałku do piątku o 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Putin pochwalił "mechanizm współpracy" z Izraelem

Premier Izraela Benjamin Netanjahu na spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na marginesie szczytu COP21 w Paryżu zwrócił uwagę na znaczenie izraelsko-rosyjskiej współpracy wojskowej w celu przeciwdziałania - jak to ujął - "niepotrzebnym wypadkom".

Kolejny kraj szykuje się do NATO. Decyzja w środę

Ministrowie spraw zagranicznych państw NATO podejmą w środę decyzję w sprawie zaproszenia Czarnogóry do rozmów o przystąpieniu do Sojuszu - poinformował w poniedziałek w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

"Ósmy brat" z Paryża może być już w Syrii

Francuskie służby wywiadowcze uważają, że Salah Abdeslam, poszukiwany w związku z atakami terrorystycznymi w Paryżu 13 listopada, zbiegł do Syrii - poinformowała w poniedziałek CNN, powołując się na źródła zbliżone do śledztwa i sił antyterrorystycznych.