20 lat czekania na sprawiedliwość. Dziś najważniejszy wyrok od czasów Norymbergi

Ciążą na nim dwa zarzuty ludobójstwa, pięć zarzutów zbrodni przeciwko ludzkości i cztery zarzuty popełnienia zbrodni wojennych. Bałkany czekają tylko na jeden wyrok: dożywocie. Pojawiają się jednak pytania o to, ile zbrodni Radovana Karadżicia prokuratorom udało się rzeczywiście udowodnić. W czwartek Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii wyda wyrok.

Waszczykowski zdradza, o czym rozmawiał z Łukaszenką

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski ocenił swą środową rozmowę z prezydentem Alaksandrem Łukaszenką w Mińsku jako dość otwartą, a nawet miejscami dość przyjazną. Powiedział, że poruszył w jej trakcie m.in. temat małego ruchu granicznego oraz historii.

Kerry leci do Brukseli po zamachach

Sekretarz stanu USA John Kerry przybędzie w piątek do Brukseli, by z przedstawicielami władz Belgii oraz instytucji Unii Europejskiej omówić sytuację po wtorkowych zamachach terrorystycznych, w których zginęły 32 osoby - podał Departament Stanu.

Zawieszenie broni od 10 kwietnia

Wysłannik ONZ ds. Jemenu Ismail uld Szejk Ahmed ogłosił w środę zawieszenie broni w konflikcie w Jemenie, które ma zacząć obowiązywać od 10 kwietnia. 18 kwietnia mają być wznowione negocjacje pokojowe w Kuwejcie.

Młodzi, sfrustrowani i samotni. W imię religii mają zabijać

Mają najczęściej 20-25 lat, są sfrustrowani i samotni, często z kryminalną przeszłością. To profil socjopsychologiczny terrorystów. W grupach przestępczych odnajdują swój sens życia. Wmawia się im, że w imię religii mają zabijać niewinnych ludzi. Materiał "Polska i Świat".

Metry od śmierci. Wrócił po skrzypce

Adam Roszkowski to solista brukselskiej filharmonii. We wtorek znajdował się w hali odlotów lotniska Zaventem, gdzie rano doszło do zamachu terrorystycznego. Muzykowi cudem udało się przeżyć. Wrócił jednak na miejsce ataku, by zabrać stamtąd swoje skrzypce. O szczęściu może też mówić dziennikarz Evan Lamos. - Od śmierci dzieliła mnie minuta lub dwie - mówi. Materiał "Faktów" TVN.

Co wiemy do tej pory o zamachach? Dziesięć punktów

Co najmniej 35 osób zginęło, a ponad 300 zostało rannych - w Brukseli doszło do zamachów terrorystycznych na lotnisku oraz w metrze, w pobliżu siedzib instytucji unijnych. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Oto najważniejsze informacje z Brukseli.

Erdogan: ostrzegaliśmy Belgów, zignorowali to. Jest odpowiedź z Brukseli

Prezydent Turcji powiedział w środę, że służby jego kraju aresztowały i deportowały w lipcu 2015 r. jednego ze zidentyfikowanych przez policję terrorystów samobójców z Brukseli. Turcja ostrzegała Belgów, mimo to mężczyzna pozostał na wolności. Na zarzuty odpowiedział w środę wieczorem belgijski minister sprawiedliwości.

#JeSuisBruxelles. Pokazują terrorystom środkowy palec

Internauci solidaryzują się z Belgią po wtorkowych zamachach w Brukseli. W mediach społecznościowych m.in. pod hasztagiem #JeSuisBruxelles publikują grafiki z belgijskimi symbolami, by wesprzeć Belgię i potępić terroryzm. Jeden z obrazków posłużył im do pokazania terrorystom środkowego palca.

Strategiczny obiekt Putina uszkodzony

Rosyjskie służby zatrzymały turecki statek, który uszkodził podpory budowanego mostu przez Cieśninę Kerczeńską. Do incydentu doszło dzień po wizycie prezydenta Władimira Putina na Krymie, gdzie obiecał mieszkańcom anektowanego półwyspu, że most, łączący go z Rosją, zostanie zbudowany do końca 2018 r.

Kolejne zwłoki znalezione na lotnisku

Belgijski portal DH.be poinformował o odnalezieniu w środowe popołudnie kolejnej śmiertelnej ofiary wtorkowych zamachów. Zwłoki znaleziono w czasie usuwania rumowiska w terminalu głównym lotniska Zaventem. Brytyjski "Guardian" potwierdził te informacje u przedstawicieli belgijskich służb.

"Usłyszał wybuch i dźwięk tłuczonego szkła. Potem rozmowa została przerwana"

Niepokój po wtorkowych zamachach w Brukseli dotarł także za Atlantyk. Obywatele USA znaleźli się wśród rannych, los kilku osób jest nieznany. Rodziny i przyjaciele poszukują co najmniej czworga Amerykanów, którzy mogli być na lotnisku w chwili zamachu. Do nerwowej atmosfery przyczyniła się w środę również ewakuacja międzynarodowego portu lotniczego w Atlancie.

Zatrzymany przez policję, mężczyzna w kapeluszu i Laachraoui. To trzy różne osoby?

Dziennik "Derniere Heure" zaprzeczył swoim wcześniejszym informacjom, że w gminie Anderlecht pod stolicą zatrzymano trzeciego zamachowca z Brukseli, którego zidentyfikowano jako Najima Laachraoui. Wcześniej tym doniesienom zaprzeczył też dziennik "De Tijd". Belgijskie służby mają "kogoś" w swoich rękach, ale nie wiedzą, kim on jest, bo nie ma dokumentów. Przeprowadzą badania DNA.

Polacy w Brukseli: poszłam do pracy, by myślami być gdzie indziej

- Zadzwoniliśmy najpierw do siebie z mężem, by sprawdzić, czy jesteśmy cali. Później dzwoniliśmy do rodziny, by wszystkich uspokoić - wspomina pierwsze chwile po wtorkowym zamachu Polka mieszkająca w Brukseli, która rozmawiała z korespondentem TVN24 Tomaszem Mildynem. W zamachach w stolicy Belgii rannych zostało troje Polaków.