"Era cierpliwości wobec Korei Północnej już minęła"

- Korea Północna nie powinna sobie robić żadnych złudzeń, gdy chodzi o determinację USA, by stać ramię w ramię z sojusznikami – oświadczył wiceprezydent USA Michael Pence w Panmundżomie, w sąsiedztwie Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej oddzielającej obie Koree.

Włosi uratowali 6,5 tysiąca migrantów w dwa dni

Około 6,5 tysiąca migrantów płynących do Włoch zostało uratowanych w sobotę i niedzielę na Morzu Śródziemnym - taki bilans kilkudziesięciu operacji podała włoska Straż Przybrzeżna, która je koordynowała. Na łodziach i pontonach znaleziono 8 ciał.

126 ofiar ataku, połowa to dzieci. "Są setki rannych"

Co najmniej 68 dzieci jest wśród 126 ofiar śmiertelnych samobójczego zamachu na konwój z ludnością z ewakuowanych szyickich miejscowości w Syrii, do którego doszło w sobotę niedaleko Aleppo - podało w niedzielę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Sekretna lokalizacja i "coś więcej niż praca". Tu powstają tomahawki

Jeden pocisk waży półtorej tony i kosztuje milion dolarów. Mowa o tomahawkach - takich samych, jakie w kierunku wojskowej bazy w Syrii wystrzeliła tydzień temu amerykańska armia. Pociski produkowane są w jednym miejscu: fabryce, której lokalizacja objęta jest tajemnicą. Odwiedził ją reporter telewizji CNN.

Protesty na Węgrzech. "Viktor, koniec gry"

Co najmniej kilka tysięcy osób zgromadziło się w sobotę w centrum Budapesztu niedaleko parlamentu, by zaprotestować przeciwko rządowemu projektowi nowelizacji ustawy o organizacjach pozarządowych oraz by poprzeć Uniwersytet Środkowoeuropejski (CEU).

Próba wystrzelenia pocisku balistycznego. Eksplodował "niemal natychmiast po starcie"

Korea Północna dokonała w niedzielę rano czasu lokalnego, próby wystrzelenia pocisku balistycznego. Test zakończył się fiaskiem - poinformowały źródła wojskowe Korei Południowej. Fakt jego przeprowadzenia, na krótko przed wizytą wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a w Seulu, potwierdził Pentagon. "Próba zagraża całemu światu" - głosi oświadczenie MSZ Korei Południowej.

"Mogę tylko umrzeć tutaj albo zwyciężyć. Ucieczka nie jest wyjściem". Opowieść aptekarza z Aleppo

Mahmoud wstaje każdego ranka, aby otworzyć swoją aptekę w Aleppo. Sprzedaje leki, jest też pierwszą pomocą medyczną dla całej dzielnicy. Poza tym walczy z karabinem w ręku. - Obowiązkiem każdego lekarza, farmaceuty, pielęgniarza, czy też ratownika jest walczyć w obronie jego sprawy, kraju i religii - mówi. O sytuacji w syryjskim mieście opowiedział reporterom programu "Superwizjer".

Co najmniej 100 ofiar zamachu. Ale ewakuacja ludności trwa

Co najmniej 100 osób zginęło w sobotę niedaleko Aleppo w samobójczym zamachu na konwój z ludnością z ewakuowanych miejscowości zamieszkanych przez szyitów - podały służby ratunkowe, na które powołuje się agencja AP. Ewakuacja została wznowiona po wielogodzinnej przerwie.

Raport z oblężonego miasta. Ostatnie dni wolnego Aleppo w "Superwizjerze"

W ogarniętym wojną Aleppo trudno wieść zwykłe życie, jednak w zrujnowanym mieście, przy huku spadających bomb, mieszkańcy starają się zachowywać pozory normalności. Jedną z takich osób jest Mahmud - młody Syryjczyk, który codziennie w zniszczonej przez pociski dzielnicy Fardos otwiera swoją aptekę. Mimo że nie ma dostępu do podstawowych leków, stara się pomagać jak może - w przerwach pomiędzy eksplozjami zakrapla dzieciom oczy podrażnione chlorem po atakach chemicznych. Jak wygląda codzienność w oblężonym mieście? O czym mogą marzyć tam ludzie tacy jak Mahmud? Wstrząsający zapis ostatnich dni wolnego Aleppo w reportażu Wojtka Szumowskiego już dziś w "Superwizjerze" o godz. 20 w TVN24.

"Koniec chodzenia we śnie. Ameryka powróciła"

Prezydent USA Donald Trump w mijającym tygodniu zmienił stanowisko w kluczowych sprawach – wskazują amerykańscy komentatorzy. Jego odejście od platformy wyborczej jest - według mediów - zwycięstwem pragmatycznego, bardziej umiarkowanego skrzydła Białego Domu.