Dlaczego czerwiec jest Miesiącem Dumy osób LGBT+?

lgbt shutterstock_1744365224
Spór o określenie "małżonek pierwszy" i "małżonek drugi". Komentarze polityków i aktywistów
Źródło wideo: TVN24
Źródło zdj. gł.: Shutterstock
Na całym świecie w czerwcu obchodzony jest Miesiąc Dumy osób LGBT+. Dlaczego akurat w tym okresie? Ma to wymiar symboliczny i upamiętnia konkretne wydarzenie. Wiesz jakie? To wspaniale, bo poradzisz sobie z resztą pytań w naszym quzie. Nie wiesz? To sporo cię jeszcze zaskoczy.

Pride Month, czyli Miesiąc Dumy osób LGBT+ obchodzony jest przez cały czerwiec na całym świecie. W tym czasie organizowane są liczne wydarzenia promujące równość, takie jak festiwale, marsze i parady, koncerty czy prelekcje.

Tęcza pojawia się nie tylko na niebie, ale też w oknach, w sieci, na ulicach. Ale symboli związanych ze społecznością LGBT+ jest więcej, podobnie jak powiązań w popkulturze. Czy znasz je wszystkie?

Przy tym quizie nie mów sobie "dość". Czy jesteś fanem Agnieszki Chylińskiej? Edukacja zdrowotna będzie obowiązkowa. Sprawdź swoją wiedzę w quizie On naprawdę to udostępnił? Sprawdź, czy nie dasz się złapać na fake newsy

OGLĄDAJ: Od zamkniętej szafy do globalnego ruchu
Ten i inne materiały obejrzysz w subskrypcji
Źródło: tvn24.pl
Czytaj także: