Najgłośniejszy w Europie. Bydgoski sygnalizator na igrzyskach

Polskie "siatkomaty" pomagają sędziom podczast Igrzysk Olimpijskich w Londynie
Polskie "siatkomaty" pomagają sędziom podczast Igrzysk Olimpijskich w Londynie
TVN 24
TVN 24Polskie siatkomaty pracują na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie

Sygnalizuje przerwy techniczne w meczu i przeprowadzane zmiany zawodników na boiskach. Bydgoski wynalazek używany w trakcie meczów polskiej ligi siatkarzy i siatkarek, a także w siatkówce plażowej, teraz wyznacza rytm spotkań na boiskach w Londynie.

Zestaw sygnalizatorów, który pojechał na IO w Londynie składa się z dwóch słupków, które są ustawiane koło trenerów i jednego, który ma do dyspozycji sędzia. Słupki są wyposażone w sygnalizatory świetlne i dźwiękowe, które uruchamia się naciskając przycisk. Ma to ułatwiać komunikację pomiędzy sędzią a trenerem.

- Firma dostała zamówienie na dwa takie zestawy - mówiła Aleksandra Jasińska - Kloska, z bydgoskiej firmy, która zaprojektowała i wykonała urządzenia. - Anglicy poszukiwali urządzenia, które będzie głośne i bezprzewodowe. Obserwowali nasze sygnalizatory wcześniej, ponieważ są one używane podczas największych imprez sportowych, siatkarskich, które są rozgrywane w Polsce - mówiła Jasinska-Kloska.

Jak powiedziała przedstawicielka firmy, przed zamówieniem nie obyło się jednak bez wcześniejszego testowania urządzeń. - Na początku przyjechał przedstawiciel IO ds. siatkówki, a później przedstawiciele firmy pojechali na igrzyska przedolimpijskie, na których nasze sygnalizatory zdały egzamin - wyjaśniła Jasińska-Kloska.

Autor: AB/tr / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości