Mucha: PZPN nie stworzył odpowiednich warunków

Minister Mucha ostro o PZPN
Minister Mucha ostro o PZPN
tvn24
tvn24Minister Mucha ostro o PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej jest źle zarządzany, nie stworzył dobrych warunków dla kadry na Euro 2012 i źle organizuje szkolenie młodzieży - uważa minister sportu Joanna Mucha. Zastrzegła jednak, że nie ma na razie podstaw, by wprowadzić do PZPN kuratora.

Mucha powtórzyła na wtorkowej konferencji prasowej, trzyma za słowo prezesa PZPN Grzegorza Latę, który miał zadeklarować, że jeśli polska drużyna odpadnie w pierwszej fazie Euro 2012, to złoży rezygnację. - To deklaracja prezesa, a ja po prostu się spodziewam, że z tej deklaracji się wywiąże - powiedziała minister.

Powienien odejść

Pytana, dlaczego uważa, że Lato powinien odejść powiedziała: - W moim przekonaniu nie stworzył dobrych warunków dla naszej kadry, naszej reprezentacji. O tym mówią sami zawodnicy. Po drugie, Polski Związek Piłki Nożnej jest źle zarządzany i uważam, że jest bardzo źle prowadzone szkolenie młodzieży i są bardzo słabe struktury.

Zdaniem minister sportu to wszystko "daje powód, by wołać o zmiany w PZPN-ie".

Rozmowy na szczycie Minister przyznała, że prowadzi rozmowy na temat Związku z prezydentem UEFA Michelem Platinim i przewodniczącym FIFA Seppem Blatterem. Nie ujawniła jednak szczegółów tych rozmów. Wypytywana przez dziennikarzy przyznała jedynie, że nie padło w nich nazwisko Zbigniewa Bońka, jako kandydata na prezesa PZPN. - PZPN działa w formie niezależnej od ministra sportu i wpływ na zmiany organizacyjne mam bardzo niewielki. (...) Narzędzi, które wymuszałyby jakieś rozwiązania minister sportu nie ma. O tym się przekonali moi poprzednicy i ja również o tym wiem - zastrzegła Mucha. Pytana, czy wprowadzi do Związku kuratora przypomniała, że to może zrobić sąd, któremu trzeba przedstawić argumenty przemawiające za takim rozwiązaniem. - Na tę chwilę, po kontrolach, które zostały w PZPN przeprowadzone, takich twardych argumentów po prostu nie ma - powiedziała.

Autor: mn//bgr/k / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości