Programy

Różczka: warto grać z Orkiestrą

Programy

Magdalena Różczka w "Faktach po Faktach"
Magdalena Różczka w "Faktach po Faktach" tvn24
wideo 2/22

- Przyłączam się do każdego dobrego człowieka, który ma na tyle siły w sobie i ogromne serce, żeby działać - mówiła w "Faktach po Faktach" aktorka Magdalena Różczka, tłumacząc, dlaczego wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

CZYTAJ NASZĄ RELACJĘ Z FINAŁU

Magdalena Różczka w tym roku przygotowała na licytację WOŚP wyjątkową propozycję - zaprasza dwie osoby na dzień pełen niespodzianek. W programie m.in. wizyta u fryzjera i kolacja z aktorami z filmu "Po prostu przyjaźń". - Każdy, do kogo zadzwoniłam, mówił: jaki fajny pomysł, super, jeżeli tylko nie będę miał spektaklu, na pewno będę - opowiadała w "Faktach po Faktach" aktorka.

- Liczy się pomysł, a później to już idzie jak śniegowa kula - mówiła. - Jeżeli komukolwiek o tym opowiadam, każdy chce się przyłączyć. To jest chyba najważniejsze, że to jest naprawdę taki dzień, w którym jesteśmy razem. Na początku zostało to nazwane "dzień z Magdaleną Różczką", ale wszyscy chcą się do mnie dołączyć i po prostu wtedy być - podkreśliła.

Aktorka wyjaśniła, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie jest jedyną inicjatywą, którą wspiera. - Przyłączam się do każdego dobrego człowieka, który ma na tyle siły w sobie i ogromne serce, żeby działać - zaznaczyła. - Jeżeli tylko mogę, to dmucham w żagle Jurka Owsiaka. Jeżeli tylko mogę, to dmucham w żagle wszystkich osób, które czynią dobro na co dzień - powiedziała.

Różczka mówiła, że odwiedziła w niedzielę główny sztab WOŚP. Jak relacjonowała, panuje tam niezwykła atmosfera. - Chciałam poczuć, jak to jest w tym dniu tam w centrum. Myślałam, że skorzystam z atrakcji, których jest tam bardzo dużo. Szybko okazało się, że to ja jestem atrakcją m.in. dla wolontariuszy, ale było to dla mnie takie miłe, że mogę im umilić życie - relacjonowała.

- Dowiedziałam się też, że są osoby w Warszawie, które chodzą z termosem ciepłej herbaty dla wolontariuszy, bo oni są najważniejsi. To ich podziwiam najbardziej, bo spotykam ich na każdym kroku. Jest zimno, a oni naprawdę chodzą z tymi puszkami i zbierają pieniądze - podkreślała.

Wielki finał

W tym roku środki będą zbierane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W niedzielę 120 tys. wolontariuszy kwestuje na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale też kilkudziesięciu miast w wielu krajach. Odbywa się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń.

Finał relacjonujemy na wszystkich kanałach Grupy TVN, najwięcej informacji można zobaczyć na antenach TVN24, TVN, TTV oraz platformie Player.pl. O godz. 20 tradycyjnie odbyło się Światełko do Nieba - happening świetlny będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji.

CZYTAJ WIĘCEJ O WOŚP

Oglądaj cały program Fakty po Faktach

Autor: kg//rzw / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości