Programy

Spinki od prezydenta, własne rondo i suknia marzeń. Co można znaleźć na aukcjach WOŚP

Programy

Co można znaleźć na aukcjach WOŚPFakty TVN
wideo 2/22

Sztabka złota, rekwizyty filmowe, unikalne suknie i mundury. Mnóstwo darów od słynnych Polaków, którzy chcą pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w zbieraniu pieniędzy na sprzęt medyczny trafiło na aukcje WOŚP. Licytacje już trwają, a zakończą się wraz z finałem Orkiestry 15 stycznia. Materiał "Faktów" TVN.

- Wszystko jest ciekawe na naszych aukcjach. Mamy skrzypce Michała Urbaniaka - mówi o przedmiotach, które można wylicytować na aukcjach WOŚP, jedna z wolontariuszek.

Gadżety dla każdego

Na aukcjach każdy znajdzie coś dla siebie. Fani sportu mogą licytować m.in. quad Rafała Sonika, którym jeździł podczas Rajdu Dakar, piłkę od polskich szczypiornistów czy też rakietę tenisistki Agnieszki Radwańskiej z jej autografem.

Wielbiciele kina mogą znaleźć na aukcjach wiele gadżetów, m.in. scenariusz filmu "Kiler" Juliusza Machulskiego i rekwizyt z tej komedii - sztabkę złota. Oprócz tego można też wylicytować np. klaps z filmu "Danton" z autografami Andrzeja Wajdy i Allana Starskiego.

Do wylicytowania są także m.in. mundur gen. Mirosława Różańskiego oraz "suknia marzeń", którą projektantka Ewa Minge stworzy według instrukcji zwycięzcy aukcji. - Troszkę na zasadzie: "Kopciuszek jedzie na bal, pojawia się dobra wróżka, myk i jest zrobiona suknia marzeń" - mówi Minge.

"Jednoczymy ludzi"

Wylicytować można również inne gadżety, takie jak spinki od prezydenta Andrzeja Dudy, zdjęcie pierwszej damy Agaty Dudy ze Światowych Dni Młodzieży z autografem, kolację i podróż z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem, czy też nazwę ronda w Jaworznie. - Nowy właściciel ronda otrzyma symboliczny akt własności, który pozwoli nadać mu nową nazwę - wyjaśnia Paulina Kleszczewska z Urzędu Miejskiego w Jaworznie. - Jednoczymy ludzi od 25 lat. To jest ten cel ponadmedyczny, który udało się najpiękniej chyba osiągnąć - mówi Jurek Owsiak.

Wszystkie aukcje WOŚP znajdują się na stronie Allegro.

Autor: mart/kb / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: "Fakty" TVN

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości