Premium

Wyzwiska i poniżanie uczniów w Stężycy. Gmina pozywa sygnalistów. Chce po 100 tysięcy złotych

Zdjęcie: Tomasz Słomczyński

Gmina Stężyca pozywa do sądu osoby, które odważyły się otwarcie, nie ukrywając swoich nazwisk, opowiedzieć tvn24.pl o skandalicznych zachowaniach dyrektora Akademii Piłkarskiej. Po naszych publikacjach i prokuratorskim śledztwie Michał C. został oskarżony o znieważanie uczniów. Sygnaliści, dzięki którym sprawa znalazła finał w sądzie, mają teraz zapłacić po sto tysięcy złotych - za "szkalowanie Gminy Stężyca".

Minął rok od publikacji na portalu tvn24.pl reportażu "Akademia Mistrzostwa Gnojenia. 'Normą wyzywanie od debili, grubasów i ciot'", w którym opisaliśmy bezradność uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Stężycy w woj. pomorskim. Nastoletni piłkarze i trenerzy opowiedzieli nam o tym, że doświadczali mobbingu i zniewag ze strony dyrektora Akademii Piłkarskiej Michała C.

Artykuł ukazał się 19 stycznia 2023 roku. Po jego publikacji do akcji wkroczyła prokuratura. Śledczy potwierdzili nasze ustalenia. Dzisiaj Michał C., który miał znieważać swoich podopiecznych, został postawiony w stan oskarżenia i odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Nastoletni Szymon o mobbingu w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Stężycy (materiał ze stycznia 2023 roku)
Nastoletni Szymon o mobbingu w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Stężycy (materiał ze stycznia 2023 roku)TVN24

Ale to może nie być jedyna sprawa przed sądem po artykułach tvn24.pl. Jak wynika z naszych ustaleń, gmina Stężyca złożyła bowiem pozwy przeciwko trzem osobom, które wypowiadały się w naszych artykułach i reportażach telewizyjnych. Samorządowcy wynajęli w tym celu prawników, którzy zostali opłaceni ze szkolnej kasy. Kosztowali szkołę ponad 35 tysięcy złotych.

Dwóch z pozwanych to trenerzy, którzy pracowali z młodymi piłkarzami - Radosław Gac i Mirosław Tłokiński. Gmina Stężyca domaga się od nich po 100 tys. zł na dom pomocy społecznej. Za co konkretnie?

Czytaj dalej po zalogowaniu

premium

Uzyskaj dostęp do treści premium za darmo i bez reklam