Tragiczny wypadek dwóch tirów. Śmierć w płonącej kabinie.

Aktualizacja:
Tragiczny wypadek dwóch tirów. Śmierć w płonącej kabinie.
Tragiczny wypadek dwóch tirów. Śmierć w płonącej kabinie.
TVN 24
TVN 24Do tragicznego wypadku doszło na trasie Piła-Wałcz

Na krajowej "10" między Piłą a Wałczem (woj. wielkopolskie) zderzyły się czołowo dwa samochody ciężarowe. - Jedna z osób zginęła w płonącej kabinie ciężarówki. Kilkoro jest rannych - podaje Andrzej Latosiński z pilskiej policji.

Do zderzenia doszło przed godz. 12 w pobliżu miejscowości Nowa Łubianka.

W płonącej kabinie zginął kierowca jednej z ciężarówek. - To 31-letni mężczyzna, który jechał wraz ze swoją 9-letnia córeczką. Dziewczynkę z płonącego samochodu wydobył świadek wypadku, 22-letni mężczyzna. On i 9-latka trafili do szpitala. Ranny został także 28-letni kierowca drugiego tira oraz piesza, którą wymijał kierowca ciężarówki. Stan 55-letniej kobiety jest najcięższy, czeka ją operacja - mówi Latosiński.

Materiały użytkownika ~Artur G z Kontakt 24:

Poszkodowana została także czwórka osób jadących samochodem osobowym.

- Ci ostatni nie brali bezpośredniego udziału w wypadku, ucierpieli w wyniku gwałtownego hamowania pojazdu. Stan jednej z poszkodowanych osób jest ciężki - mówi dyżurny wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

Droga jest całkowicie zablokowanaSławomir Orzełek | TVN 24 Poznań

Według wstępnych ustaleń, do wypadku doszło, gdy kierowca DAF-a jadącego od strony Wałcza, próbował wyminąć pieszą. - Prawdopodobnie pojazd wpadł w poślizg. W stojącą w poprzek drogi ciężarówkę uderzył jadący od strony Piły drugi DAF. W wyniku zderzenia pierwsza z ciężarówek zapaliła się, druga przewróciła sie na prawy bok - podaje Latosiński.

Na miejscu trwa akcja ratownicza. W sumie 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar tira. - W tej chwili na miejscu jest ciężki sprzęt, za pomocą którego usuwane będą oba pojazdy - tłumaczy Latosiński.

Poważne utrudnienia

Droga krajowa nr 10 została całkowicie zablokowana na wiele godzin. - Wyznaczony został objazd przez drogi krajowe nr 11 i 22. Przewidujemy, że utrudnienia potrwają około 4 godzin - informował o godz. 12.30 dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. O godzinie 16:30 poinformowano o przedłużeniu utrudnień o kolejne półtorej godziny.

Zdjęcia z wypadku podesłał użytkownik @ Piotr na Kontakt 24:

Do wypadku doszło w pobliżu miejscowości Nowa Łubianka:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: FC/b / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Poznań | Sławomir Orzełek

Pozostałe wiadomości