Zaatakował i zabił nożem przypadkową osobę. Został aresztowany

Poznań

KMP Kalisz26-latek został aresztowany na okres 3 miesięcy

Ofiarą był 59-letni mężczyzna. Zabójca zaatakował go, gdy ten odśnieżał dworzec autobusowy w Kaliszu. Przyznał się. Grozi mu dożywocie. Został aresztowany na trzy miesiące. Trafi na obserwację psychiatryczną.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie dworca PKS w Kaliszu. 26-latek zaatakował mężczyznę pracującego przy odśnieżaniu. W wyniku odniesionych obrażeń 59-latek zmarł.

- O zastosowanie wobec 26-letniego mieszkańca Kalisza aresztu wnioskowali policjanci oraz prokurator. Sąd podzielił argumentację i na posiedzeniu, które odbyło się w czwartek podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy - informuje Anna Jaworska-Wojnicz z kaliskiej policji.

Wcześniej, 26-latek w Prokuraturze Rejonowej w Kaliszu usłyszał zarzut zabójstwa i złożył szczegółowe wyjaśnienia.

Mężczyźnie grozi dożywocie | KMP Kalisz

Zaatakował na oczach innych ludzi

Nożownik zaatakował 59-latka w poniedziałek po godz. 11 na kaliskim dworcu. Ofiarą był pracownik kaliskiego dworca PKS. 26-latek z Kalisza zadał mężczyźnie co najmniej dwa ciosy nożem w okolice szyi i pleców.

Sprawcę ataku ujęli świadkowie zdarzenia, po czym przekazali w ręce policji. Ofiara ataku zmarła w szpitalu. Według wstępnych ustaleń napastnik nie był pod wpływem alkoholu. Zabezpieczono też próbki biologiczne, które zostały przekazane do badań, które mają określić, czy mężczyzna nie był pod wpływem innych środków odurzających.

"Słyszał głosy"

Materiał dowodowy, jaki jak dotąd zgromadzili śledczy, nie wskazuje na to, by mężczyźni mogli się znać. Adrian S. przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale nie potrafił wyjaśnić dlaczego to zrobił. Stwierdził natomiast, że tego dnia, zanim zaatakował 60-letniego mężczyznę na dworcu PKS "słyszał głosy".

Jak informuje prokuratura, żeby ocenić jego potrzebne będzie powołanie lekarza biegłego z zakresu psychiatrii. Mężczyzna wcześniej miał leczyć się psychiatrycznie.

Tragedia na Dworcu PKS w Kaliszu. Nie żyje 59-latek zaatakowany nożemTVN 24

Autor: FC/gp / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KMP Kalisz