Poznań

Słowik odlatuje. Co z Reksiem?

Poznań

Warta Poznań | Roger GorączniakCzy 40-letniego Piotra Reissa zobaczymy jeszcze w barwach Warty?

Bartosz Bereszyński, Marcin Klatt, Jakub Słowik i Krzysztof Sobieraj opuszczają Wartę Poznań. Nie wiadomo czy w klubie zostanie Piotr Reiss.

Klub z Drogi Dębińskiej opuszczają zawodnicy, którzy byli tylko wypożyczeniu. Teraz będą mieli oni okazję powalczyć o występy w Ekstraklasie. Bereszyński wraca do Lecha Poznań. Klatt do Pogoni Szczecin a Słowik do Jagiellonii Białystok.

- Dowiedzieliśmy się także, że Krzysztof Sobieraj zdecydował, że nie chce już grać w Warcie. W ciągu najbliższych dni będziemy prowadzić rozmowy z naszymi zawodnikami w sprawie ich przyszłości i będziemy informować o efektach tych rozmów - mówił w środę na konferencji prasowej dyrektor sportowy Arkadiusz Miklosik.

Reiss wraca do Lecha

Kontrakt z klubem wygasł także najlepszemu strzelcowi Warty tego sezonu – Piotrowi Reissowi. 40-latek poważnie rozważał zakończenie kariery po sezonie, jednak niewykluczone, że zdecyduje się pozostać w klubie na kolejny. O ile otrzyma taką propozycję.

Pewny jest za to jego… powrót do Lecha. W czwartek piłkarz podpisze umowę dotyczącą szkolenia dzieci, dotyczącą współpracy założonej przez niego Akademii Reissa i klubu z ul. Bułgarskiej.

Warta świętuje i się szykuje

W sobotę piłkarzy Warty będzie można zobaczyć w Kościanie. O godzinie 13:00 rozegrają tam sparing z miejscową Obrą. Będzie to element obchodów stulecia obydwu klubów.

Tymczasem stadion przy Drodze Dębińskiej przygotowywany jest do nowego sezonu. - Samą wymianę trzech muraw, ich nawadnianie i podgrzewanie można wycenić na 3 miliony złotych. Sukcesywnie pracujemy nad tym, aby "Ogródek" był coraz ładniejszy - mówiła Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes klubu.

Od nowego sezonu „Zieloni” wracają na swój stadion. Władze klubu nie doszły do porozumienia z nowym operatorem Stadionu Miejskiego, Marcelin Management co do kosztów dzierżawy obiektu na mecz.

Autor: FC/mz/k / Źródło: TVN24 Poznań, Warta Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Warta Poznań | Roger Gorączniak

Pozostałe wiadomości