Auto zderzyło się z szynobusem. Kierowca nie żyje, z samochodu niewiele zostało

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/ks
Źródło:
TVN24
Szynobus zderzył się z autem KPP Grodzisk Wielkopolski
wideo 2/3
KPP Grodzisk WielkopolskiDo wypadu doszło w gminie Granowo

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Seporowie w gminie Granowo (woj. wielkopolskie). W zderzeniu auta dostawczego z szynobusem zginął 48-letni obywatel Białorusi. Czynności śledczych na miejscu trwały kilka godzin. Tuż przed godziną 16 wznowiono ruch pociągów.

Około godz. 10.30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym samochód dostawczy zderzył się z szynobusem relacji Wolsztyn-Poznań.

- Niestety kierowca samochodu nie przeżył zderzenia. Wiemy, że to 48-letni obywatel Białorusi. Pojazd, którym podróżował, jest doszczętnie zniszczony. Mężczyzna przewoził pieczywo - mówi kom. Kamil Sikorski, rzecznik policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Szynobusem podróżowało 60 osób. Nikt z pasażerów i obsługi nie odniósł obrażeń. - Zorganizowaliśmy transport zastępczy. Pasażerowie mogą skorzystać z autobusów, które kursują między Granowem a Poznaniem. O zmianach i utrudnieniach informujemy na bieżąco na peronach - tłumaczył Radosław Śledziński z biura prasowego PKP PLK.

Na miejscu pracowali strażacy oraz policjanci. - Zabezpieczyliśmy ślady, oględziny nadzorował prokurator - mówił Sikorski.

Ruch pociągów wznowiono tuż przed godz. 16 - poinformowało PKP.

Z samochodu niewiele zostało
Wielkopolska na sygnale 112/ Patryk Kaczmarek i Arkadiusz Hawryliszyn

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

aa/ks

Źródło: TVN24