Prokuratura: dwa lata szarpał i popychał, w końcu zagroził żonie śmiercią. Aresztowany

35-latek trafił do aresztu. Nie przyznaje się do winy
35-latek z Krotoszyna miał znęcać się nad żoną
Źródło: Google Earth
Według śledczych upijał się, a potem obrażał, popychał i szarpał swoją żonę. 5 maja chwycił za nóż i zagroził, że ją zabije. 35-letni mężczyzna z Krotoszyna decyzją sądu trafił do aresztu. Prokuratura postawiła mu zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną.

Mieszkaniec wielkopolskiego Krotoszyna miał znęcać się nad żoną przez ostatnie dwa lata, od 30 maja 2017 roku do 5 maja bieżącego roku.

- Właśnie tego dnia podejrzany groził pokrzywdzonej zabiciem nożem - przekazuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyzna usłyszał zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad kobietą.

Nie przyznaje się do winy

Jak ustalono w trakcie śledztwa, podejrzany pił, a później prowokował kłótnie. W furii niszczył przedmioty znajdujące się w domu.

- Będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, popychał i szarpał kobietę, używał wobec niej obraźliwych słów, a także niszczył mienie domowe - wylicza Meler.W celu zapewniania bezpieczeństwa pokrzywdzonej Sąd Rejonowy w Krotoszynie, na wniosek miejscowej prokuratury, aresztował podejrzanego na trzy miesiące.35-latek nie przyznał się do postawionych mu zarzutów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: ww / Źródło: PAP

Czytaj także: